Ana sayfa Türkiye Adana Adana Kebap Rehberi – Nerede Kebap Yenmeli?

Adana Kebap Rehberi – Nerede Kebap Yenmeli?

3110
0
PAYLAŞ

Adana için yemek-içme rehberi yaparak genel bilgiler vermek şehrin en özel lezzeti Adana Kebabına yeterince değer vermemek olur. Gerçek anlamda Adana Kebabı Türkiye’nin diğer şehirlerinde yapılan kebaplardan farklı. Özellikle kullanılan yağ ve baharatların etkisi bu farkı yaratıyor. Ayrıca kebabın yanına verilen yeşillikler ve salatalara herhangi bir ücret ödemeden sınırsız yeme imkanı sunması ayrı bir keyif yaratıyor. Adana’da en lüks mekanda bile yediğiniz kebabın fiyatı size normal gelecektir. Bu bakımdan Adana’daki her kebapçı size güzel gelecektir ancak yine en iyiler listesi yapmak ve doğru adrese gitmek zirveyi görmenizi sağlayacaktır.

1-Kebapçı Cik Cik Ali:

İsmi biraz garip gelse de lezzeti konusunda herkesin memnun kaldığı Cik Cik Ali’de rahatlıkla kebap yiyebilirsiniz. Havalimanına yakın olmasından ötürü Adana’ya iner inmez uğramanız duraklardan. Ayrıca kebabın haricinde kazbaşı diye tabir edilen büyük kesimli kuzu eti de yiyebilirsiniz.

Kurtulus Cd. | Sedef Oteli Arkası Seyhan

App_indir_banner_mobil

2-Yeşilkapı:

Arkadaş ben sokak kültürünü seviyorum hijyene, servise bakmam diyorsanız burası tüm isteklerinizi karşılayacaktır. Kebabın yanında verdikleri soğanı ile de meşhur olan mekan sunduğu her şeye salça ve yağ koyarak insanda biraz “yeter bu kadar” hissi uyandırsa da gidilmesi gereken yerlerden. Son olarak Vedat Milor’un de ziyaret ettiği mekan Milor’dan geçerli notu alamadı. Kişiye göre olan bir mekan diyebiliriz. Çok da sevebilirsiniz ya da bu kadarı bana fazla da diyebilirsiniz.

Reşatbey Mahallesi, Ordu Caddesi,Seyhan

ucakbileti_sorgula (1)

3-Kebap 52:

Ziyapaşa bulvarında yer alan mekan biraz daha nezih ve alkollü kebap yeme imkanı sunuyor. Birçok yöresel mezenin bulunduğu mekanda kebap da geçerli notu alacak seviyede.

Kurtuluş Mahallesi, Ziyapaşa Bulvarı, Ramazanoğlu Caddesi, Köşem Apartmanı Altı, No:16/A, Ziyapaşa,Seyhan

4-Elem Restaurant:

Adana’nın eskilerinden olan Elem, özellikle kebabının yanında gelen humusu ile meşhurdur.Karataş yolunda yer alan mekan biraz şehrin dışında gözükse de humusu ve kebabı için gidilir.

Havutlu Mahallesi, Karataş Bulvarı, Yüreğir

5-Birbiçer Kebab:

Yine Adana’nın eskilerinden olan mekan ciğer kebabı ile Adana’da en iyiler arasında yer almakta. Ocakbaşında yeme imkanı da sunan mekan sabahın ilk saatlerinde ciğer yemek isteyenler için vazgeçilmez duraklardan. Yine Vedat Milör’ün ziyaret ettiği mekanlar arasında yer almakta.

otobusbileti_sorgula2

Bakımyurdu Caddesi, No 63, Seyhan

Adana ve Adanalılar için vazgeçilmez olan Kebabı muhtemelen her yerde beğeneceksinizdir. Şimdiden afiyet olsun !

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here