PAYLAŞ

Son iki haftada Aerobilet uygulaması sayesinde iki tane indirimli uçak bileti fırsatı yakalayınca, bu siteyi mercek altına alma ihtiyacı duydum. Yazının sonunda, sitenin arkadaş tavsiyesi sistemi yoluyla size ilk alış verişinizde 15 TL indirim sağlayacak, üyelikten itibaren 30 gün içinde kullanılması gereken kuponun linkini bulacaksınız.

Aerobilet Nedir ve Güvenilir Midir?

Ucuz uçak bileti yakalama konusu biraz afili davranmayı gerektiriyor malumunuz. İnternetin derinliklerine dalıp farklı sitelerden araştırma yaparak ya da havayollarının dönemsel kampanyalarını takip ederek en uygun fiyatı bulmak biraz mesai istese de, bulunca da büyük memnuniyet yaratıyor. Aerobilet dışındaki diğer alternatifleri de “En Ucuz Uçak Bileti Siteleri” yazımızda anlatmıştık.

“Aerobilet, seyahat sektörüne farklı bir yaklaşım ve vizyon getirmek isteyen yenilikçi bir platformdur. Uçak bileti, konaklama ve transfer hizmetlerinin hepsinin bir arada bulunduğu sistemimizde seyahat ürünlerini hızlı ve kolayca satın alabilirsiniz.” diyorlar kendileri için.

Desteğe İhtiyacınız Olursa

banner-chat-tr

https://www.aerobilet.com.tr/a/support

Sosyal medya hesaplarında aktif oldukları gibi, 7/24 mobilden ya da masa üstünden canlı destek, e-mail yoluyla ulaşım ve çağrı merkezini aramak yoluyla yardım imkanlarını sunuyorlar.

Uçuş kampanyaları

İki hafta kadar önce Pegasus’un Stockholm kampanyasını fark edip bilet alma kararı aldım. 202 TL gidiş dönüş Stockholm mesafesi için çok uygundu. Tarihleri seçtim, fiyatlar yükselmeden biletimi alayım diye biraz da telaşla alıp koydum. Sonra Aerobiletin uygulamasında “Yurtdışı uçuşlarına 50 TL indirim kuponunu fark ettim.” Bu kuponlar genelde Pegasus’ta geçmiyor.

Ben de merak edip acaba biletimi başka bir havayolundan alsam ve kuponu kullansam Pegasustan daha ucuza gelir miydi diye görmek için bir İstanbul- Stockholm araştırması yapıp THY 233 TL uçuşu ile karşılaştım! Kodu girip denediğimde 50 TL daha düşünce 183 TL oldu fiyat. Tabii ki o anda, bir kaç gün beklememiş olduğum için kendime ve aceleciliğime isyan ediyordum.

Sonra tabii kafamda Pegasusun biletinde değişiklik yapıp yapamayacağım sorusu canlandı ve başladım araştırmaya. Pegasus bildiğimiz gibi neredeyse her hizmetinden ücret kesen bir low cost havayolu. Bu yüzden de pek umudum yoktu. Sitelerine girip baktığımda gördüm ki, 3 seçeneğim var:

1) Bileti açığa almak. Bileti açığa alırsam da sitedeki karışık açıklamadan anladığım kadarıyla sadece yurtdışında kullanabiliyorum tekrar ve 50 TL açığa alma ücreti var. Eğer değiştireceğiniz hat, önceki hattan pahalıysa farkı da ödemeniz gerekiyor.

2) Bileti iptal etmek. Bu takdirde bütün paramın yanacağını düşünüyordum ancak öyle olmuyor, vergiler iade ediliyor. 202 TL biletin 105 TL civarı bir kısmının iadesini alabiliyordum. Bu durumda cebimden 97 TL boşa çıkmış olacaktı.

3) Bileti değiştirmek. Ben önce bunun aynı açığa almak gibi yurtdışı uçuşlarına değişebileceğini düşündüm. Fakat kurcalayınca fark ettim ki yurt içi de mümkün. Ben de gitmediğim bir yer seçeyim diyerek 29 Ekim tatilinde kullanılmak üzere, Nevşehire değiştirdim ve totalde 50 TL iade aldım. Bu hattın normal ücreti o tarihte 75 TL gibi bir miktardı ama 150’yi de çok aşırı bulmadığımdan seçenekler arasında bana en mantıklısı bu geldi.

Değişikliği yapmamın iki önemli sebebi vardı: Uçuş süresinin 3.5 saat olması sebebiyle uçuş konforunun THY’de yüksek oluşu ve de Avrupa Yakasında yaşayan biri olarak Atatürk Havalimanından uçabilmek.

IMG_0855

Şu sıralar 50 TL kuponu tekrar var. Sitemizden alacağınız tavsiyeyle beraber 65 TL eder, kafanızda bir yol düşüncesi varsa, kullanın derim.

Bir kaç gün önce ise, arkadaş grubumuzla sömestr tatilinde bir yurt içi plan yapma kararı aldık. THY yurt içi kampanyası gidiş dönüş 110 TL çok uygundu fakat sayımız kadar indirimli bilet alma kapasitesi yoktu. Biz de Atlas Globalin kampanyası ile gidiş bileti alıp dönüşü de Aerobiletin 15 TL Borajet indirim kupon kodu ile alarak bir kombinasyon yaptık. Böylelikle 115 TL’ye gidiş dönüş planı yapmış olduk.

Aerobilet ilk zamanlarda verdiği indirim miktarlarını vermiyor olsa da hala iyi indirimler sağlıyor. Pegasus hariç tüm iç havayolu şirketleri ile çalışıyor. THY ile uçmak için örneğin, 50 TL yurt dışı indirimi ya da uzun mesafe uçacaksanız KLM, Air France gibi hava yollarında Amerika uçuşlarına 100 TL indirimler iyi birer fırsat.

Konaklama ve Diğer İndirimler

IMG_0856

Sadece uçuşlar için değil, kimi zaman arama yapabildiğiniz diğer bölümler için de indirim oluyor. Bu diğer bölümler otobüs, transfer ve konaklama aramaları. Karşılaştırmalı olarak farklı şirketleri önünüze koymuş oluyor.

Bu sıra yurtdışı otellerde %15 indirim fırsatı da var. Ancak Stockholm için yaptığım aramada dikkatimi çeken, otel çeşitliliğinin daha düşük olduğu. Kupon kullansanız dahi, Booking’den daha ucuza fiyat almanız ihtimalini göz önünde tutun. Sitemizdeki Booking bağlantısından aramanızı yapabileceğinizi yeniden hatırlatalım.

Akıllı Telefon Uygulaması

Bazı indirimler sadece mobilde geçerli olduğundan uygulama telefonunuzda mutlaka olmalı. 10 Yararlı Seyahat Uygulaması yazımızda diğer önerileri de bulacaksınız. Uygulamayı kullanmayı sevmemin en önemli yanı, kişiselleştirme opsiyonu. Hesap girişi yaptığınızda artık rezervasyonlarınızı yönetebildiğiniz, otomatik olarak diğer alış verişlerde isminizin girildiği bir kullanım sunuyor size uygulama. Size özel fırsatlar bölümü de mevcut. Aldığınız biletleri buradan, iPhone kullanıyorsanız, PassBook’a aktarabiliyorsunuz. Check-in zamanı geldiğinde uyarı alıyorsunuz.

Demem o ki, Aerobilete bakmadam plan yapmayın. 

Adım adım nasıl kullanabileceğinizi yazıyorum:

1- Öncelikle şu linkten aerobilet’e üye olun. Bu link size tarafımızdan tavsiye sağlayacak, bu da bir başka alış verişinizde indirim demek.

2- Telefonunuza uygulamayı indirin ve az önce üye olduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile burada da giriş yapın. Bu sayede size özel indirimleri kullanabilecek ve uygulamayı kişiselleştirebileceksiniz.

3- Daha sonra Kampanyalar bölümünden size yarayacak olan indirim kodunu bulun. Bu kodu bir kenara not edin.

4- İstediğiniz tarihlere uçak bileti aratın, gidiş-dönüş seçin. Satın alma kısmına ilerlediğinizde “indirim kuponu/discount code” yazan kutucuğa az önce not ettiğiniz kodu girin ve “Kullan/use” deyin. İndirimin doğrudan uygulandığını göreceksiniz.

 

 

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here