Ana sayfa Hollanda Amsterdam Amsterdam Gece Hayatı

Amsterdam Gece Hayatı

682
0
PAYLAŞ
amsterdam gece hayatı

Amsterdam’da gece hayatı durmak bilmiyor. Haftanın 7 günü 24 saat açık eğlence mekanı bulmanız mümkün. Herkesin aklına normal olarak ilk önce Red Light District gelir. Evet, bu bölge gerçekten eğlencenin durmadığı bölgelerden birisi. Ancak diğer tavsiyelerimizi de takip etmenizde fayda var.

Amsterdam gece hayatı hakkında birçok yanılgı var. Bu yanılgılardan kurtulmak ve eğlencenin gerçekten tadını çıkarmanız için size birkaç tavsiyemiz olacak. Öncelikle Amsterdam gece hayatı güvenli değil algısını bir kenara bırakın. Herhangi bir Avrupa şehrinde gece hayatı ne kadar güvenliyse Amsterdam’da da o kadar güvenli. Bazı kurallar sizin güvenliğinizi sarsacak kadar geniş değil. Geçelim diğer algıya: gece hayatı çok pahalı. Evet, biraz pahalı diyebileceğimiz seviyede. Ancak yine bu pahalılık Avrupa seviyesinde. Gece kulüplerine giriş ortalama 15-20€. İstanbul’da ortalama bir gece kulübünün 50 TL aldığı bu dünyada, hala pahalı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Geçiniz. Amsterdam’da Heineken’den başka bira içilmez yanılgısını oraya gidince fark edeceksiniz. Evet Heineken çok popüler ve inanılmaz derecede tüketiliyor. Fakat çeşit çeşit biralar gözünüzü kamaştırabilir…

Amsterdam Gece Kulüpleri ve Barlar

Amsterdam‘a gidipte memnun kalacağınızın garantisini verebileceğimiz birkaç mekanı sizinle paylaşmak istiyorum. Arattığınızda hep karşınıza çıkan klasik mekanlardan sıkıldıysanız bu barlar, clublar veya cafeler gerçekten ilginizi çekecek.

1- Bulldog Coffeeshop

App_indir_banner_mobil

Bulldog, yabancılar tarafından çok fazla tercih edilen mekanlardan birisi. Burada uluslarası birçok kişiyle tanışabilirsiniz. Konsepti çok güzel. Yerli insanların da ilgi odağı olan bu barda bir süre geçirmenizi öneriyorum. “Ben yavaştan başlayayım” diyorsanız başlangıç noktanız burası olmalı.

2- Cafe Cox

Bulldog’tan sonra gidebileceğiniz bir mekan: Cafe Cox. Burada eğlencenin sınırı yok. Ucuz alkol, yüksek performans. Dans asla durmuyor ve müzik performansı çok iyi. Girişte çok uzun kuyruklarla karşılaşma ihtimaline karşı erkenden gidip yerinizi kapınız.

ucakbileti_sorgula (1)

3- Paradiso

Daha önce kilise olup şu günlerde gece kulübü olarak hizmet veren Paradiso, birçok uluslararası ünlülerin konserlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Oldukça meşhurdur. İçeride tam bir ev partisi havası var iken, özel etkinlikleri baş döndürücüdür…

4- Melkweg (Milkyway)

Elektronik müziğin dorukları bu mekanda yaşanıyor. Giriş ücreti 10-20€ arasında değişebilmektedir. Fazla bilgi vermek yerine, üstteki videoyu paylaşıyorum sizlerle.

5- No: 129

Hollandalıların vazgeçilmez gece kulübü: No: 129. Farklı konseptiyle herkesi büyüler.

6- The Waterhole

Canlı müzik severleri de unutmadık. Gece kulübü havası pek olmayan, ismi de Live Music olarak geçen bu barda canlı performanslar gerçekten ilgi çekici.

otobusbileti_sorgula2

7- Sugar Factory

Özel etkinlikleriyle ünlü, kapısında uzun kuyrukları olan, Amsterdam’da en iyi gece kulübü tartışmalarında sürekli ismi geçen gece kulübü. Gece yarısından sonra dolmaya başlar ve eşsiz anlar yaşatır. Deneyiniz!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here