Ana sayfa Hollanda Amsterdam Amsterdam’da Görülmesi Gereken 11 Yer

Amsterdam’da Görülmesi Gereken 11 Yer

2201
1
PAYLAŞ
bulldog coffee shop

Amsterdam’da görülmesi gereken yerleri tamamladınız veya klasik turistik mekanların dışında farklı konsepte sahip, gitmeye değer mekanları mı keşfetmek istiyorsunuz? Bu yazımızda sizlerle Amsterdam’da yapılması gereken, gittiğinizde pişman olmayacağınız yerleri paylaşacağım. Yerliler tarafından öğrendiğim ve kendim keşfettiğim bu mekanlar benim çok ilgimi çekti, umarım sizin için de aynısı olur.

Ben yine de Amsterdam’da Gezilecek Yerler yazınızı okumak istiyorum diyorsanız hemen buraya tıklayabilirsiniz. Kalanlarla devam edelim:

1- Wynand Fockink

Hollandalıların Jenever olarak adlandırdığı bu alkolün en iyisini Wynand Fockink’te içebilirsiniz. Mekanın içerisinde gözünüzün önünde üretim yapılıyor. Bir zamanlar eczanelerde ilaç olarak dahi satılmış. İçerken dikkatli olun, biraz serttir. Tatlı seçimini yapıp biraz hafiflemesini sağlayabilirsiniz.

App_indir_banner_mobil

2- Henk’s Haring

Bu Hollandalılar ne yer? Sokak lezzetleri nelerdir? Hemen Henk’s Haring’e gidip “haring” kapıyoruz. Çiğ olarak verilen bu balık terbiye edilmiştir. İçerisinde turşu, soğan ve isteyeceğiniz ekstra lezzetlerle sunulur. Amsterdam’da birçok büfe tarzı yerde bulabilirsiniz. Ücreti 2,5 Euro

3- Public Urinals (Sokak Tuvaletleri)

ucakbileti_sorgula (1)

Bu adamlar nereye tuvaletini yapıyor? Biraz ilginç gelecek ama özellikle Red Light District çevresinde sarhoş olup kanallara tuvaletini yapan insanlardan halk ve polis bir hayli sıkılmış. Hatta 15 kişi kanallara tuvaletini yaparken düşüp hayatını kaybetmiş. Bunları önlemek amacıyla kanalların çevresine kurulan bu tuvaletler Hollandalılar tarafından çok seviliyor ve ilgi görüyor. Oldukça kullanışlı değil mi?

4- Avrupanın En Küçük Evi

Avrupa’nın en küçük evi Amsterdam’da yer alıyor. Deneyin bakalım içeri girebilecek misiniz? Bu ev sadece 2 metrekare.

Oude Hoogstraat 22, 1012 CE Amsterdam, Netherlands

5- Vrolik Müzesi

Müze olarak geçse de bir Akademik Medikal Merkezi. İnsanlara ait binlerce deformasyon bu müzede sergileniyor. Gördükleriniz biraz korkutucu olabilir.

Meibergdreef 15, 1105 AZ Amsterdam Zuid-Oost, Netherlands

6- Trippenhuis

otobusbileti_sorgula2

Trip kardeşler tarafından inşa edilen bu binanın özelliği Amsterdam‘ın en büyük evi olması.

Kloveniersburgwal 29B, 1011 JV Amsterdam, Netherlands 

7- Amsterdam Peynir Şirketi

Hollandalıların peynire olan düşkünlüğü de malum. Birbirinden değişik ve lezzetli peynirleri Amsterdam Cheese Company’de tadabilir ve satın alabilirsiniz. Haftada 30 milyon pounds bu peynirlerin üretimi için harcanıyor. Bu da 20.000 inek demek.

Wijde Heisteeg 9HS, 1016 AS Amsterdam, Netherlands

8- Kanal Evi Müzesi

Hem Amsterdam tarihini hem de Amsterdam’da bulunan kanallar ve kanal evlerinin yapımını anlatan birçok eser bu müzede mevcut. Özellikle görsel ve sesli efektlerle yapılan canlandırma çok etkileyici. Oldukça sevimli olan bu müzede geçireceğiniz vakit kesinlikle faydalı olacak.

Keizersgracht 150ST, 1015 CX Amsterdam, Netherlands

9- Blue Amsterdam

Amsterdam’ın en güzel manzarasına sahip mekan. 360 derece panorama manzarası sunan bu restoranda birçok ev yapımı içecek ve yiyecek tadabilirsiniz.

Kalvertoren Shoppingcenter, Singel 457, 1012 WP Amsterdam, Netherlands

 10- Sensi Seeds

Bu konuyu atlasaydık olmazdı. Red Light bölgesinde yer alan Sensi Seeds, bölgenin en iyi tohumlarını satıyor. Siz anladınız onu!

Nieuwendijk 26, 1012 ML Amsterdam, Netherlands

11- Bulldog CoffeeShop

Cafe & Bar olarak hizmet veren bu mekan oldukça popüler. Birçok yabancı ve yerli insanla burada tanışabilirsiniz. Gece hayatına başlangıcı burada yapmanız önerilir.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here