Ana sayfa Yunanistan Atina Atina Gece Hayatı

Atina Gece Hayatı

997
0
PAYLAŞ
island club atina

Atina’da yerli arkadaşlarımızın olmasından dolayı gelenekleri derinden görebileceğimiz tavernalarda bulunduk. Hem tavernalar hem de gece kulüpleri hakkında tüm bilgilerimizi aktarıyoruz. Atina gece hayatı genellikle tavernalarda başlarken hareketli gece kulüplerinde son buluyor.

Atina Tavernaları

Öncelikle herkesin merak ettiği tabak kırma olayını sorduk. Yunanlı arkadaşlarımız tavernalarda tabak kırmanın eski bir gelenekleri olduğunu, günümüzde tabak kırmanın çok nadir olduğunu ve sadece turistlerin ilgisini çekmek adına bir kaç tavernada yapıldığını söylediler.

Taverna önerimiz: kesinlikle Plaka bölgesinde yer alan tavernaların birisinde ouzo keyfini Yunan taverna müzikleri ile çıkarmanız. Yunan müzikleri ama çoğu zaten Türk müziği ile aynı. Sadece sözler farklı. Plaka bölgesinde tarzınıza uygun bir taverna seçebilirsiniz. Bizim gittiğimiz Voliotiko Tsipouradiko tavernası oldukça eğlenceliydi. Canlı müzik ile meyhane havası veren bu tavernada tüm Yunan içkilerini ve lezzetlerini tadarken Yunan müziklerini de dinleyerek eğlenebilirsiniz.

Bir diğer önerimiz ise Gazi olarak adlandırılan bölgede yer alan tavernalar. Yunanlılar gece hayatı olarak burayı daha çok tercih ediyor. Sirtaki izlemek için gittiğimiz bir mekanda çok güzel vakit geçirdik. Sirtaki bir süre sonra yerini halaya ve çiftetelliye bırakıyor, bilginiz olsun. Gazi bölgesinde sakin bir taverna tercih etmek istiyorsanız Sardelles tam size göre.

App_indir_banner_mobil

Ortalama İstanbul’da bir meyhanede yediğiniz içtiğinizi Atina‘da bir tavernada yaparsanız yaklaşık 15€ ödersiniz. (maksimum). Tavernaya gitmişken, ballı rakı shot denemeden dönmeyin.

Atina Gece Kulüpleri

Spell Club

Tavernadan sonra gece kulübü için tavsiyemiz Spell Club. Atina’nın en ünlü ve güzel gece kulübü. Giriş ücreti 5-10€ civarında ve bir alkol ücretsiz. Müzikler ve konsept gerçekten görmeye değer. Dans şovları göz kamaştırıyor. -Gazi bölgesinde yer aldığı için tavernadan hemen sonra yürüyerek ulaşabilirsiniz.

ucakbileti_sorgula (1)

White Club

Ertesi günü hatırlamayacağınız bir geceye hazırlanıyorsanız hemen sizi White Club’a alalım. Atina gece hayatının en hareketli yaşandığı yerlerden biri olan White Club’ta güzel bir masa bulursanız Akropolis’in harika manzarasını da seyredebiliyorsunuz.

Island

Harika bir manzarası olan Island gece kulübü özellikle yaz gecelerinde müthiş. Bulunduğu konum ve konseptinden dolayı fiyat konusunda biraz yüksek bütçeyle gitmeniz gerekiyor.

Venue Club

Atina gece hayatının en yerel yaşandığı noktalardan birisi Venue Club. Sadece Cuma ve Cumartesi geceleri hizmet veren bu kulüpte genellikle house müzik tarzı çalınıyor. Gerçekten iyi bir eğlenceye ihtiyacınız varsa önerimiz burası.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here