Ana sayfa İspanya Barselona Barceloneta Plajı

Barceloneta Plajı

595
0
PAYLAŞ
barselona plaj

Barceloneta Beach, şehirdeki plajların başlangıç noktası olarak bilinir. Özellikle Pazar günleri gezmek ve eğlenmek için en çok kullanılan plajlardan biridir. Halk tarafından en çok tercih edilen plajdır, nitekim yaz aylarında yer bulmak oldukça zor. Sahili düzenli olarak temizlendiği için çok bakımlıdır ve turistler tarafından çokça tercih edilen plajların başında gelmektedir. Olimpik limanın yakın çevresindeki bu plaj, yaklaşık olarak 1100 metre uzunluğa sahiptir. Plajda birçok lüks restoran ve bar seçeneği bulunuyor. Plajda deniz derinliği yaklaşık olarak 89 metredir. Genellikle yaz dönemlerinde çok fazla rağbet görür ve oldukça kalabalık olur. Ayrıca Barcelonata plajının hemen yanında bulunan gece kulüplerinde Barselona Gece Hayatının kalbi atar.

Bu plaj daha çok gezmek ve güneşten korunmak için tercih edilmektedir. Plajda şehrin neredeyse en iyi deniz ürünü yemekleri yapılmaktadır. Restoranlardaki yemekler oldukça pahalı ancak bir o kadarda lezzetlidir. Genellikle halk plajı olarak anılsa da, son zamanlarda yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Plajda tüketilen Sangria ve Paella, şehirdeki diğer tüm işletmelere oranla daha ucuz ve daha lezzetlidir. Absinthe adındaki bir barda dilediğiniz gibi eğlenebiliyorsunuz. Bunun dışında yazın ve kışın gitmek arasında dağlar kadar fark bulunuyor. Yaz aylarında aşırı şekilde turist bulunuyor ancak kış aylarında neredeyse hayalet şehre dönüşüyor. Ancak kış aylarında plajdaki barlar şehrin en çok tercih edilenleri arasındadır. Saat 10’dan sonra sessiz ve sakin bir ortama dönüşüyor. Denizde yüzmek için kararlıysanız kesinlikle Eylül ayında gitmeniz gerekir. Çünkü denizin en temiz olduğu aylardan biridir. 1992 yılında şehirde düzenlenen olimpiyatlar için inşa edilmiş olan bu plajda, genellikle kulaklık takarak paten veya koşu yapan insanlarla karşılaşabilirsiniz.

Tavsiyeler

Plajı çok güzel olmasına karşın denizi biraz kirlidir. Bu nedenle yüzme sporuna meraklıysanız burası pek size göre değildir. Ancak eğlence ve sahil konusunda çok başarılı olduğu için tercih sebebi olabilir.

App_indir_banner_mobil

Plajın çevresinde bulunan restoranlarda ve gece kulüplerinde vakit geçirmenizi kesinlikle öneririm.

Plajın çevresinde bulunan sokakların atmosferini de yaşamanız tavsiye edilir.

Barselona gezilecek yerler listenizi tamamlarken La Rambla‘yı yürüyerek gezdikten sonra bu plaja da yürüyerek ulaşabilirsiniz.

ucakbileti_sorgula (1)

Barceloneta Plajına Nasıl Gidilir?

Metro ulaşımı için Barceloneta and Ciutadella ve L4 duraklarını kullanmanız yeterli olacaktır. Otobüs için durak numaraları, 14, 17, 36, 16, 40, 51, 57, 59, 45 ve 54’tür. Ayrıca tramvay için Ciutadella ve Villa Olimpica’yı kullanabilirsiniz veya dilerseniz bisiklet ile ulaşım seçeneği de bulunuyor.

Açık adres; La Barceloneta 08012 / Barcelona / İspanya

Barselona Gezi Rehberi yazımda şehirle alakalı tüm bilgilere erişebilirsiniz!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here