Ana sayfa İspanya Barselona Barselona Pazarı (Mercat De La Boquearia)

Barselona Pazarı (Mercat De La Boquearia)

1108
0
PAYLAŞ
barselona pazar yeri

La Boqueria ya da diğer adıyla Mercat de La Boqueria, şehrin La Rambla Caddesinde bulunan en ünlü kapalı halk pazarıdır. Bu Pazar yalnızca Barselona’da değil, dünya genelinde en ünlü Pazar olarak görülüyor ve pazarda satılan onlarca taze meyve ve sebzeden dilediğiniz kadar satın alabiliyorsunuz. Bu pazar yerli halk için kurulmuş ve tarafında büyük ilgi görmüştür. İlerleyen zamanlarda en az yerli halk kadar turistlerinde ilgisini çekmeye başlamıştır. Pazarda genel olarak bitki çeşitleri, et ürünleri, deniz ürünleri, meyve, sebze ve Katalan mutfağından çeşitli lezzetlere kadar birçok farklı ürün satılmaktadır.

Genellikle ülkemizde pek fazla bulamayacağınız, bulsanız bile çok yük yüksek ücretler ödemek zorunda kalacağınız tropik meyvelerin çoğunu bu pazarda uygun fiyattan ve bolca bulabiliyorsunuz. Dilerseniz bu ürünleri kilo halinde dilerseniz de turistlere özel hazırlanan meyve kokteylleri şeklinde karışık meyve tabağı olarak alabilirsiniz. Pazarda tropik meyveler kadar ilgi çeken diğer ürünlerin başında çikolata ve şekerlemeler geliyor. Meyve, sebze ve et ürünleri satan yerler kadar bu tür şekerleme ve çikolata tarzı yiyecekler satan yerler bulunuyor. Yüzlerce renk, şekil ve tatlarda birçok ürünü dilediğiniz kadar alabiliyorsunuz veya almadan önce defalarca tadına ücretsiz olarak bakabiliyorsunuz. Şehrin en lüks restoranları, lezzetli yemekler ortaya çıkarmak için bu pazardan alışveriş yapıyor. Çünkü şehrin en taze ve organik gıdaları sadece bu pazarda satılıyor. Kökeni 1200’lere dayanan Pazar, 1300 yıllarında mezbaha olarak da kullanılmıştır. 1835 yılında da resmen Pazar yeri olarak ilan edilmiştir. 1600 metrekare alana sahip ve resmi belgelere göre yaklaşık olarak 27,000 çeşit ürün satışı yapılmaktadır. Bu Pazar için neler satıldığını değil de, neler satılmadığını söylemek daha kolay olacaktır.

Tavsiyeler

Eğer bu ürünleri en uygun fiyattan almak istiyorsanız, akşam saatlerinde uğramanız gerekir. Çünkü akşam saatlerinde, satıcılar ellerinde kalan ürünleri ve meyve sepetlerini çok uygun fiyattan satışa sunuyor. Pazar günleri kapalı olduğunu unutmayın. Pazartesiden Cumartesiye kadar her gün 08;00 ile 20;00 saatleri arasında açıktır.

App_indir_banner_mobil

Barselona gezilecek yerler listenize eklemeniz gereken Barselona Pazarına gidip tropik meyveleri ve geleneksel Katalan yiyeceklerini denemenizi şiddetle öneriyorum.

Pazarın sırasında bulunan süpermarkette de Katalanlara özel birçok yiyecek-içecek bulabilirsiniz. Çok uygun fiyatlara Sangria alıp, Barselona plajında tüketmek güzel bir deneyim olabilir.

Barselona Pazarına Nasıl Gidilir?

ucakbileti_sorgula (1)

Liceu Metro durağında inerek kolaylıkla pazara ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca dilerseniz halk otobüslerini kullanarak da kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. La Rambla caddesinde yürüyüş yaparken, caddenin başlangıcından yaklaşık 200 metre sonra sağ tarafta bulunan pazarı ziyaret edebilirsiniz.

Açık adres; Ramblas 91 / Barselona / İspanya

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here