Ana sayfa İspanya Barselona Barselona’dan Ne Alınır? Alışveriş Önerileri

Barselona’dan Ne Alınır? Alışveriş Önerileri

1373
0
PAYLAŞ
barselona sokak festivalleri
Barselona Sokak Festivali

Barselona seyahatinizin son günleri yaklaşırken aklınıza hediye bekleyen sevdikleriniz geldi ve bu yazıda soluğu aldınız. Hiç merak etmeyin. Hediye almanın ne kadar zor bir karar olduğunun farkındayım. Bu kararı en azından Barselona’da kolaylaştırmak için Barselona’nın en meşhur hediyelik eşyalarını ve ipuçlarını sizinle paylaşıyorum, umarım işinize yarar. 🙂 Öncelikle birkaç ipucuyla başlayalım:

Barselona Hediyelik Eşya İpuçları

  • Yiyecek-içecek götürme planınız varsa La Rambla üzerinde bulunan La Boqueria pazarını ziyaret edin. Geleneksel Barselona yemekleri, tropikal meyveler, içecekler ve dahasının en orjinalini burada bulabilirsiniz.
  • Hediyelik eşyalarınızı La Rambla caddesi yerine RazzMatazz Club çevresinden ya da sahile yakın yerlerden alırsanız maliyeti çok fazla düşürebilirsiniz.
  • Barselona Katedrali’nin karşısında kurulan Antika Pazarına mutlaka uğrayın. Kesinlikle ilginizi çekecek şeyler olacak.
  • Magnet, sembol, ufak süs eşyaları gibi hediyeler aklınızda varsa Souvenir Shoplarda çok fazla para vermek yerine La Rambla caddesinin sonunda -deniz kenarında- veya Plaza Catalunya meydanında seyyar yer pazarı açan siyahi kardeşlerimizden çok ama çok ucuza alışveriş yapabilirsiniz.

Gelelim Barselona’dan alınabilecek geleneksel hediyelik eşyalara.

Barselona’dan Ne Alınır? Hediye Önerileri:

Espardenyes: İspanyolların geleneksel ayakkabısı. Yazın oldukça kullanışlı olan bu ayakkabılar oldukça ferah. Çoğu pazarda renk renk satıldığına şahit olacaksınız. 10€ civarına bir çift alabilirsiniz. Sıcak Barselona günlerinde hayat kurtarıcı olan bu ayakkabıyı birçok İspanyol tercih ediyor.

Barselona Futbol Takımı Ürünleri: Barselona, bildiğiniz üzere bir futbol şehri. Şehrin her yerinde futbola ait kalıntılar var. Nou Camp stadyumunu gezdikten sonra alacağınız forma, atkı veya bileklik futbolsever bir arkadaşınıza güzel bir hediye olabilir.

App_indir_banner_mobil

Barselona t-shirt & Katalonya bayrağı: Barselona’da yaşayanların ne kadar milliyetçi olduğumuzdan bahsetmemize gerek yok. Buradaki binaların çoğunda Katalonya bayrağının asılı olduğunu göreceksiniz. Çoğu tişörtlerde de bu bayrağın renkleri bulunuyor. Zevkinize göre tişört veya bayrak alabilirsiniz.

Picasso Posteri: Picasso yaşamının bir bölümünü Barselona’da geçirmiş ve sanat eserleri için ilham almış. Barselona şehri için Picasso, Picasso için de Barselona şehrinin önemi büyük. Bunu şehri gezerken hissedeceksiniz. Souvenir Shoplarda Picasso’ya ait birçok hediye bulabilirsiniz. Bizim önerimiz Picasso’nun posteri.

Yiyecek-İçecek Hediye Önerileri

ucakbileti_sorgula (1)

Porro: Katalanların özel şarap bardağı. Sadece Katalanlara özgü olan bu bardağın şekli oldukça ilgi çekici. Pek de bardağı andırmayan bir görüntüsü olsa da, çoğu Katalanın şarabı Porro’dan içtiğini göreceksiniz. İlk başta içerken zorlanabilirsiniz ama teknikleri öğrendikten sonra oldukça eğlenceli olduğunun farkına varacaksınız. Barselona’dan alınabilecek en ideal hediye diyebiliriz.

Torro: Barselona’ya özgün bir tatlı olan Torro genellikle Christmas döneminde pazarlarda sıkça satılıyor fakat yılın her döneminde restoranlarda ve pazarlarda da bulabiliyorsunuz. Bu tatlının en çok tercih edileni krema ve fıstıklı olan. Denedikten sonra eve götürmek isteyeceğinizden de eminiz.

Cava: Hala bagajınızı hediyelik eşyalarla dolduramadıysanız birkaç euro karşılığında alabileceğiniz Cava şarabını da tercih edebilirsiniz. Oldukça hafif ve lezzetli olan Cava şarabını hediye olarak önerebiliriz.

Umarım hediyenizi seçerken size birkaç fikir verebilmişimdir! Şimdi tekrar Barselona Gezi Rehberi yazımıza dönüp şehir hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here