Ana sayfa Avrupa Almanya Berlin Gece Hayatı

Berlin Gece Hayatı

721
0
PAYLAŞ

Berlin gece hayatı bütün Dünya’da ünlü malum. Her zevke hitap eden bir kulüp bulmak mümkün. O yüzden size sadece sınırlı bir liste verebiliriz; siz bundan daha farklılarını da bulabilirsiniz. Sadece gece kulübü tarzı yerler değil, parti sevmiyor daha çok pub/ bar arıyorsanız da keşfetmeyi bitiremezsiniz. Kreuzberg yazımızda önerdiğimiz gibi Dresdener Strasse üzerindeki barları keşfedebilir, Ne Yenir İçilir yazısında önerdiğimiz gibi Bira üreten yerlere ya da bira markalarının restoranlarına gidebilirsiniz. Spatkauf ya da kısaca Spati denen tekele benzer dükkanların önündeki masada bira içerek pre-drink faslı adettendir, es geçmeyin.

Kulüplerin ayrıca çok değişik giriş politikaları olabiliyor. İnsan seçiyorlar resmen. Bu yazıda berlinclub.com adresinin listelediği en iyi gece kulüplerini ve tarzlarını sizlerle paylaşacağız. İsimlere tıklayarak kulüplerin sayfalarına ulaşabilirsiniz.

1- Berghain & Panorama Bar 

o

App_indir_banner_mobil

Berghain denilen bölge zaten kulüplerin merkezi. Kreuzberg ve Friedrichshain kısaltmasından geliyor ve kime Berghain deseniz insanların aklına cuma gecesinden başlayıp pazartesi sabahına kadar partilemek geliyor. Bu kulüp de adını oradan alıyor ve adeta yüksek kaliteli Techno müziğin mabeti.

İki ayrı merdiven var. Techno istiyorsanız Berghain tarafına, daha neşeli şeyler arıyorsanız her türlü müziği bulabileceğiniz Panorama kısmına gitmelisiniz.

En iyi parti zamanları: Pazar sabah ve Pazar akşam

ucakbileti_sorgula (1)

Giriş politikası: Sıkı bir politikası var. Büyük gruplar halinde gitmeyin, çok süslü kıyafetler giymeyin, sırada beklerken fazla gürültülü davranmayın. Kendinizden emin, nereye girdiğinizi bildiğinizden emin görünün. Telefonunuzu cebinizden çıkarmayın. Almanca konuşun. Burası o kadar sıkı bir politikaya sahip ki, tavsiyeler ve efsaneler havada uçuşuyor. Reddedilirseniz de fazla sorgulamayın.

Ücret: 8-14 Euro

Adres: Am Wriezener Bahnhof 10243 Berlin Friedrichshain

2- Sisyphos

Burası adeta Alice’in Harikalar Diyarı! Bir kulüp düşünün ki biraz da sahil, biraz bar, biraz da festival havası. Çok eğlenecek, çok keyifli zaman geçereceksiniz. Ayrılma saati geldiğinde de biraz üzüleceksiniz. Yeri uzak gibi ama bunun da çaresi Ostkreuz’dan shuttle ile sağlanan ulaşım. Ne duruyorsunuz, beyaz tavşanı takip edin!

En iyi parti zamanları: Tüm hafta sonu

Giriş politikası: Çok sıkı değiller ancak sıra bekleme olasılığınız yüksek. Kalabalık gruplara pek sıcak bakmıyorlar.

Ücret: 10 Euro

otobusbileti_sorgula2

Adres: Hauptstrasse 15 10317 Berlin Lichtenberg

3- Salon zur Wilden Renate

Hiç bir sirkte partilemeyi hayal ettiniz mi? Buyrunuz. Tek handikapı hayatınız boyunca bu kulüpte hapsolmanız olabilir çünkü gerçek bir labirent sizi bekliyor olacak. Çıkış için sonunu bulmanız gerekecek. Ne tür müzik çalınacağı tamamen gecesine ve mevsimine bağlı.

En iyi parti zamanları: Cuma ve Cumartesi geceleri

Giriş politikası: Diğer kulüplere kıyasla girişin kolay olduğu söylenebilir. Her zaman dediğimiz gibi kalabalık gruplarla hareket etmeyin, bir de mümkünse sorulara Almanca yanıt verin ya da verebilecek biriniz yanınızda götürün.

Ücret: 5-10 Euro

Adres: Alt-Stralau 70 10245 Berlin

4- Chalet

Biraz tarz sahibi olmak nedir görmek isterseniz burayı ziyaret etmelisiniz. Güzel havalarda bahçeleri de açık. Kreuzberg’in orta yerinde 19. yüzyıla ışınlanmış gibi hissedeceksiniz. Vintage lambalar, antika desenli duvar kağıtları ve gece boyunca keşfe çıkabileceğiniz ufak odalar… Haftanın 7 günü açık.

En iyi parti zamanları: Pazartesi (Gizli sıra) & Perşembe

Giriş politikası: Sıkı denilemez. Gelen insanlar da turist ya da daha ana akım kişiler. Güvenlik pek cana yakın sayılmaz. Hangi partiyi gittiğinizden emin olun, sorulara Almanca cevap verin ve fazla içmeyin.

Ücret: 6-10 Euro

Adres: Vor dem Schlesischen Tor 3 10997 Berlin Kreuzberg

5- ://aboutblank

Müziklerin birbirine karıştığı bir kulüp burası. Her türlü partiyi bulabilirsiniz. Berlin’in en büyük queer partileri burada veriliyor. Her kulüp gibi onlar da gizliliğe önem veriyorlar ve fotoğraf çekimi yasak. İlkbahardan sonbahara dek açık tuttukları devasa bir dans pisti ve rahat kanepelerin bulunduğu açık bahçe var. Kışın ise üstü kapatılıp başka bir yer haline geliyor.

En iyi parti zamanları: Tüm hafta sonu

Giriş politikası: Çok sıkı ve girmesi zor bir yer. Berghaindaki bazı kurallar burada da geçerli. Sıra genelde hep uzun. Giremezseniz hemen yanındaki Sisyphos ya da Wilde Renateyi deneyebilirsiniz.

Ücret: 2-10 Euro

Adres: Markgrafendamm 24c 10245 Berlin Friedrichshain

6- Watergate

Gerçekten müzik dinlemek ise amaç en iyi müzik burada diyebiliriz. Dünyaca ünlü DJleri konuk eden, kaliteli ses sistemine sahip bir yer. Hatta o kadar ki, Watergate Records adı altında kendi kayıtlarını da yapmaya başladılar.

En iyi parti zamanları: Cumartesi gecesi

Giriş politikası: Kadın ve erkek sayısını dengede tutmak adına eşit sayıda kadın erkek karışık gitmek mantıklı. Sadece kadın ya da erkek grubuyla gitmeyin. 21 yaş sınırı var, kimliğinizi yanınızda götürmeyi de unutmayın.

Ücret: 8-15 Euro

Adres: Falckensteinstr. 49 10997 Berlin Kreuzberg

7- Tresor

Berlin’in en büyük ve saygı duyulan techno kulübü. Ayrıca tarihi de Berlin’in birleşmesine dek uzanıyor. Bugünün pek çok ünlü DJ’nin burası ile ünlü olduğunu söyleyebiliriz. Tresor var olmasaydı, Berghain ruhu da hiçbir zaman varolmazdı. O yüzden bu şehre gelip de en azından bir defa Tresor’ı da görmeden gitmeyin.

En iyi parti zamanları: Cuma ve cumartesi geceleri

Giriş politikası: Hemen hemen diğer kulüplerle aynı Berghainda bulunan. Berghain & Panorama kurallarına bakabilirsiniz.

Ücret: 2-10 Euro

Adres: Kopenicker Strasse 70 10179 Berlin Mitte

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here