Ana sayfa Almanya Berlin Berlin Gezi Rehberi

Berlin Gezi Rehberi

450
0
PAYLAŞ

Almanya’ın başkenti Berlin son zamanların en gözde şehirlerinden bir tanesi. Pek çok farklı kültürü barındırıyor oluşu, alternatiflerin çokluğu, sanat ve tarihi soluyabilmeniz açısından çok zengin. Biz de size önerilerimizi sunuyoruz.

Berlin Ulaşım Rehberi

Şehir içi çok geniş bir raylı ulaşım sistemine sahip. Nelere dikkat etmeli, bu ağı ne şekilde kullanmalı? Yazımızda bütün ayrıntıları bulacaksınız.

Berlin’de Nerede Kalınır? Berlin Konaklama Rehberi

App_indir_banner_mobil

Bu güzel şehirde nerede kalmalı? Sizin için seçtiğimiz hostel, hotel ve alternatifleri seçerek ayrıca sitemiz üzerinden doğruca Booking.com araması yapabilir, en avantajlı fiyatları yakalayabilirsiniz. AirBnb her ne kadar tartışmalı bir evreye geçmiş olsa da Berlin‘de, hala host bulmak mümkün. Airbnb üzerinden de 70 TL indirim kuponu bulacaksınız. Couchsurfing ise yeni insanlarla tanışmak için güzel bir yöntem. Hem Couchsurfing hem de AirBnb Berlin’de pek çok üyeye sahip.

Berlin’den Ne Alınır? Berlin Alışveriş Rehberi

Berlin’in maskot haline gelmiş yerel ürünlerinden bahsedeceğiz size. Örneğin Club-Mate, Ampelmann…Berlin gibi tarihin izlerini kovalayabileceğiniz bir şehirden kendinize hatıralar almak ya da sevdiklerinize hediyelik götürmek istiyorsanız, bu yazıya bakmadan alış verişe çıkmayın.

ucakbileti_sorgula (1)

Berlin Gezilecek Yerler

Görülecek keşfedilecek şeylerin bir sonu yok bu şehirde. Eğer şehri bir lokal gibi yaşarsanız garanti veriyoruz ki, yeniden gelmek isteyeceksiniz. Şehri yerlisi gibi yaşamanın aynı zamanda görülmesi gereken mekanların listesini sunuyoruz size. Bu asgari listenin üzerine katmak sizin keşif ruhunuza ve yaratıcılığınıza kalmış… Denilebilir ki, en çok mekanları, sokakları keşfederken keyif alacaksınız bu şehirden.

4 saatte Berlin Turu

Berlin merkezi konumu, ucuz uçuşlar bulunması bakımından aktarma merkezi olarak da kullanılabilecek bir nokta. Eğer yeterli vaktiniz varsa, havalimanında vakit harcamaktansa bizim yazımızı uygulayarak hızlı bir biçimde Berlin’i görebilirsiniz.

Berlin’de Görülebilecek 7 Ücretsiz Kültürel Mekan

Bütçeniz az mı? Olsun. Gene de kültüre ve sanata doyabilirsiniz. Berlin yeme-içme bakımından da ucuz olduğundan hiç zorlanmadan bütçenizi koruyarak bir seyahat geçirebilirsiniz.

Berlin Gece Hayatı

Gece hayatının ve iyi müziğin kalbi yıllardır Berlin’de atıyor. Hatta öyle techno tutkunları var ki, Berlin’e gittiklerinde vakitlerinin çoğu sadece kulüplerde geçiyor. Burada partiler cuma akşamı başlayıp pazartesi sabaha kadar sürüyor. Üstelik kulüpler çok da seçici. Bazı kulüplere girmek için tüyolar almış olmalısınız. Bu yazımızda Berlin’in en iyi kulüplerine ve giriş politikalarına yer veriyoruz. Mutlaka bakmalısınız!

otobusbileti_sorgula2

Berlin Mitte

Berlin’in merkezine Mitte deniyor. Müzeler Adası, Berliner Dom, Brandenburg kapısı, meclis gibi mutlaka görmeniz gereken yerler burada bulunuyor. Berlin’e ilk defa gelmişseniz, kültürel ve tarihi yerleri görmek istiyorsanız ve eğer 3-4 gün vaktiniz varsa, vaktinizin çoğu burada geçecek demektir. Neleri görmeniz gerektiğini sizler için yazdık.

Berlin Kreuzberg

Nam-ı diğer Küçük İstanbul. Yalnızca Türkçe ile hayatta kalabilirsiniz. Buradaki kültürel mozaiği gidip görmenizi mutlaka öneriyoruz. Neler yapabilrsiniz, size önerilerimiz bu yazıda.

Berlin’de Ne Yenir?

Bu kadar büyük şehri keşfederken yoruldunuz ve gezerken karnınız mı acıktı? Çok meşhur Curry Wurst’tan, gururumuz Mustafas Gemüse Kebap, bira içebileceğiniz publara kadar önerileri burada bulabilirsiniz. Yemeden içmeden dönmeyin dediklerimizin tümü burada.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here