Ana sayfa Türkiye Muğla En Güzel Bodrum Plajları

En Güzel Bodrum Plajları

3172
1
PAYLAŞ
en guzel bodrum plajlari

Yaz aylarının vazgeçilmez tatil rotası: Bodrum… Yabancı ve yerli popülasyonunun her geçen gün arttığı muhteşem belde kimileri için huzur, kimileri için ise sabahlara kadar eğlenceler sunan bir tatil destinasyonu. Muhteşem Bodrum plajları bunun en büyük etkeni. Ne demiş Halikarnas Balıkçısı: “Yokuş başına geldiğinde Bodrum’u göreceksin. Sanma ki sen geldiğin gibi gideceksin. Senden öncekiler de böyleydiler, akıllarını hep Bodrum’da bırakıp gittiler…”

en guzel bodrum plajlari

Bodrum’a ulaştığınızda masmavi denizine kendinizi bir an önce bırakmak isteyeceğinizi biliyoruz. İşte bu yüzden, Bodrum’da en keyif verici ve en güzel Bodrum plajları listemizi sizlerle paylaşıyoruz.

En Güzel Bodrum Plajları

1- Bitez Plajı

Bodrum’un sakin ve duru plajı Bitez, hem konumu hem de kaliteli hizmetiyle en iyi plajlar listemizde. Genellikle sessiz ve sakin olmasından dolayı dinlenmek amacıyla tercih edilen Bitez Plajının denizi oldukça temiz. Bodrum merkezine 8 km uzaklıkta olan bu plaja dolmuşlar aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Gitmişken Bitez mantısını denemeden dönmemeye gayret gösterin!

2- Kadıkalesi Plajı

Gümüşlük ve Turgutreis arasında kalan, aslında daha çok Turgureis’e yakın olan bu plaj, masmavi denizi ve kum sahiliyle popülerliğini gün geçtikçe artırıyor. Temiz olması ve denizinin güzelliği burayı en güzel Bodrum plajları arasına sokuyor.

3- Karaincir Plajı

Kumlu, sessiz, sakin, tertemiz deniz, tepelerle çevrili muhteşem bir plaj. Turgutreis merkezine 10 km uzaklıkta bulunan Karaincir Plajı’nın çevresindeki restoranlarda yazın keyfini çıkaracak deniz ürünlerini yiyebilir, harika plajın tadını çıkarabilirsiniz.

ucakbileti_sorgula (1)

4- Ortakent Yahşi

Ortakent bölgesinde bulunan Yahşi, belki de Türkiye‘de bulunan en güzel halk plajı. Yahşi yalısı olarak adlandırılan sahil bölgesi mavi bayrağa sahip. Harika ve temiz bir denize sahip bu bölgeye mutlaka uğrayıp, denizinde yüzmelisiniz.

5- Akyarlar

Bodrum merkezine 21 km uzaklıkta bulunan Akyarlar’a dolmauş ile ortalama 40 dakikada ulaşılabiliyor. Bodrum’un en samimi koylarından biri olan Akyarlar’ın denizi de mavi bayrağa sahip. Bir balıkçı kasabası olan bu bölgedeki tüm plajlar temizliği ve eşsiz güzellikleriyle ön plana çıkıyor.

6- Yalıkavak

Bodrum’un hareketli yaşamından biraz uzaklaşıp daha sessiz ve sakin bir tatil köyü havasına ihtiyacı olanlar için muazzam bir bölge: Yalıkavak. Bodrum merkezine yaklaşık yarım saat uzaklıkta. Serin olması ve denizinin güzelliği gönülleri fethediyor.

7- Gümüşlük

Bu listede bahsettiğimiz tüm plajlar gibi, Gümüşlük plajları da oldukça temiz denize sahip. Gümüşlük’ün farkı biraz daha doğa dostu bir bölge olması. Ufak bir kasabayı andırıyor ve ormanların uzandığı bir kıyıda konumlanıyor. Bölgedeki balık restoranları çok samimi ve leziz yemekler sunar. Yaz aylarında Bodrum merkezinden düzenli olarak dolmuşlar Gümüşlük’e gitmektedir.

8- Turgutreis

Bodrum’a 20 km uzaklıkta, harika koylara sahip muazzam bir tatil beldesi olan Turgutreis’in plajları en iyi Bodrum plajları arasında mutlaka kendisine yer bulacaktır. Merkezi çok şirin ve sakin olan Turgutreis’in koylarını şiddetle tavsiye ediyoruz.

9- Gündoğa

Aslında henüz potansiyeli keşfedilmemiş, sakin, kafa dinlemelik bir bölge olan Gündoğan’ın plajlarına bayılacaksınız. Bodrum merkezine 18 km uzaklıkta olan Gündoğan’ın denizi oldukça temiz ve plajları serin.

10- Gümbet

Yıllardır mavi bayrak taşıyan plaja sahip Gümbet, daha çok gece hayatıyla ön plana çıksa da özellikle yabancı turistler plajları tıklım tıklım dolduruyor. Üstelik Bodrum merkezine sadece 3 km uzaklıkta.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here