Ana sayfa Şehirler Avrupa Botin Restaurant – Dünyanın İlk Restoranı, Madrid

Botin Restaurant – Dünyanın İlk Restoranı, Madrid

535
0
PAYLAŞ
avrupanin ilk restorani

Botin Restaurant için ilk olarak denilecek şey dünyanın en eski restaurantı olduğudur. Bu bakımdan eski yıllardan beri aynı yerinde leziz yemekler sunan Botin Restaurant, oldukça meşhur. Dünyanın pek çok farklı yerinden insanlar burada yemek yemek için dahi ziyarete gelebiliyor. Fakat bu ilgi kuşkusuz menüdeki fiyatlara yansımaktadır. Botin Restaurant’ın ortalama bir kişilik hesabı 43 Euro olduğu belirtilir. Madrid seyahatiniz sırasında yemek yemeseniz dahi mutlaka dışarıdan bu tarihi restoranı ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum.

Guinness Rekorlar Kitabı’na göre 1725 tarihinde kurulan Botin Restaurant, dünyanın en eski mekanıdır. Bu bakımdan en eski restaurant gibi tanımlamalarda da tanımlama bu kaynağa dayandırılır. Özel olarak açılan internet sitesi üzerinden mekan ile ilgili pek çok özel ve güncel bilgiye erişilmektedir. Popüler bir yer olması pek çok televizyon programına, belgesele, yazılı kaynaklara konu olmuştur. Bu bakımdan tüm içeriklere yine Botin Restaurant sitesi üzerinden erişim sağlanabilir. Ayrıca Botin Restaurant menüsüne ulaşmak isteyen kişiler yine site üzerinden menüyü öğrenebilir.

Botin Restaurant’a Nasıl Gidilir?

Botin Restaurant’a gitmek isteyen kişiler için ekonomik seçim metrodur. Metroda iki farklı seçim yapılabilmektedir. Bu açıdan bulunduğunuz bölgeye göre Sol (L3) y Ópera (L5 y Ramal) hatlarından birisini tercih etmeniz gerekir. Aynı zamanda araçla gidecek kişiler de bölge çok ünlü olduğu için C/ de Cuchilleros, 17 28005 adresinden kolay bir şekilde mekanı bulabilecektir. Otopark hizmeti olduğu için aracınızla gitmeniz halinde de park sorunu yaşamak durumunda kalmazsınız.

App_indir_banner_mobil

Sol meydanından Plaza Mayor’a giriş yaptığınız kapıdan dümdüz ilerlediğinizde sağ taraftaki çıkıştan aşağı doğru inerseniz Botin Restoranı bulabilirsiniz.

Botin Restaurant Servis Saatleri ve Fiyatlar

Öğle servisleri için 13.00 ile 16.00 saatleri arasında gidilebilen Botin Restaurant’ta akşam servisi 20.00 itibari ile başlar. Mekan 24.00 itibari ile kapanmaktadır.

ucakbileti_sorgula (1)

Dünyanın ilk restoranı olduğundan ilginin ne kadar fazla olduğunu söylemiştik. Buna istinaden fiyatlar da yüksek.

Başlangıçlar/Çorba: 15-20€

Ortalama Öğle Yemeği: 25-30€ (Kuzu Kızartma: 25€)

Tatlılar: 15-20€

Botin Restaurant Rezervasyon

Botin Restaurant için ilgi çok fazla olduğu için genelde rezervasyon ile müşteriler kabul edilmektedir. 200 kişilik kontenjanın olması bu açıdan çoğu kişinin sorun yaşamasına yol açar. Fakat ziyaretiniz öncesinde uygun bir tarih için rezervasyon yaptırmanız sorun yaşamanızı önleyecektir. Rezervasyon yaptırmak isteyenler için iki farklı seçenek bulunmaktadır. İsteyen kişiler web sitesi üzerinden isteyen kişiler de telefon ile rezervasyon yaptırabilmektedir. İnternet sitesi seçeneğinde siteye giriş yapılması yeterli olduğu gibi telefon seçeneğinde kişilerin +34 913664217, +34 913663026, +34 913668494 telefon numaralarından birisini kullanması gerekecektir.

Madrid gezilecek yerler yazımızda şehirdeki diğer gezilecek yerlere ulaşabilirsiniz!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here