Brugge’da Nerede Yenir?
Avrupa Belçika Brugge Ne Yenir Yemek

Brugge’da Nerede Yenir?

Kahvaltı

Bir gece Brugge’da kaldığımız için kahvaltımızı hostelin bize önerdiği HEMA diye bir mağazada yaptık. Burası aslında bir “department store”, farklı farklı departmanların olduğu, kırtasiyeden iç giyime mutfak eşyalarına ve atıştırmalık büsküvi çikolataya kadar her şeyi bulabildiğiniz bir kaç katlı mağaza. Bir de yemekhane bölümleri var. Çeşitli öğünler servis ediliyor. Öğün yemeseniz dahi, çay kahve tatlı için de gidebilirsiniz. Fiyatlar inanılmaz uygun. Aşağıda gördüğünüz dengeli ve doyurucu kahvaltı için sadece 2 Euro ödedik. Ayrıca atıştırmalıklar bölümü de çok uygundu. Kepekli yulaflı büsküviler almıştım, ki Almanya’da hiç bulamıyordum. Belçika çikolatası şekerleme almak için de burayı göz önünde tutabilirsiniz. Çünkü çikolata pek çok yerde pahalı.

Adres: Steenstraat 75-77Bruges 8000, Belgium

ontbijt_2_euro_653x210

Öğle Yemeği

IMG_20160116_123900Gezerken yapılacak en iyi öğle yemeği bence ayak üstü bir şeyler yemek. Belçika’nın en ünlü iki IMG_20160116_123726yiyeceği patates kızartması ve waffle bildiğiniz gibi. Brugge’da da bu şekilde gezerken açlığınızı bastırabilirsiniz. Grote Markt’tan kanallara doğru yürürken pek çok mağazanın bulunduğu sokaklardan geçeceksiniz. Burada aynı zamanda yeme içme için de dükkanlar var.

Buraya has olduğunu ifade ettikleri bir waffle çeşidi vardı. Brüksel’deki waffledan daha farklıydı. Buraya özel dedikleri için biz de onu denedik. Üzerine kremayı sıcakken koyuyorlar, kaymak gibi eriyor. Çikolata da sürdürebilirsiniz veya meyveler de ekleyebilirsiniz.

 

Akşam Yemeği

Bfilename-bocca-gevelocca adında bir makarnacı önereceğim. Ayak üstü/ Take away konsepti var bu restoranın da fakat içeride bir uzunca masa var ve oturup burada yiyebiliyorsunuz. Pek çok makarna sosu var kendi hazırladıkları. Bunlardan seçip makarnanıza ekletiyorsunuz. Sosların içinde fıstık ezmeli pesto gibi ilginç tatlar da bulunuyor, fakat bazıları yağlı oluyor. Hemen kutuya koyup makarnanızı size veriyorlar. İstiyorsanız oturup isterseniz yürürken yiyorsunuz.

Adres: Dweersstraat 13, 8000 Brugge, Belçika

Facebook: https://www.facebook.com/Bocca-91408952464/

 

 

Aslinur

Life begins at the end of your comfort zone

İlginizi Çekebilir

odessa opera

Odessa Gezilecek Yerler – 13 Harika Yer

odessa gezilecek yerler

Odessa Gezi Rehberi | Ukrayna Odessa Gezisi Tüm Bilgiler

italya'da tatil

En Güzel İtalya Plajları

Odessa’dan Moldova Kişinev’e Nasıl Gidilir

Hamburg’un En Yenisi: Elbphilarmonie

Disqus shortname is required. Please click on me and enter it

LEAVE A COMMENT