Ana sayfa Macaristan Budapeşte Budapeşte Gece Hayatı (En İyi 13 Gece Kulübü)

Budapeşte Gece Hayatı (En İyi 13 Gece Kulübü)

2279
0
PAYLAŞ
instant budapeste
Instant, Budapeşte

Budapeşte gece hayatı beklediğinizden daha da hareketli. Haftanın her günü -pazar dahil- yüzlerce pub & club full çekiyor. Alkolün ekonomik olması, muhteşem konseptlere sahip mekanlar ve eğlenmesini gerçekten iyi bilen Macarlar ile gece hayatı akıl almaz bir hale geliyor. Gece kulüplerinde dam sorununu olmaması ve alkol fiyatlarındaki uygunluk da pozitif yönlerden.

Budapeşte‘de gece hayatı mantığı her Avrupa ülkesinde olduğu gibi önce pre-drink daha sonra club şeklinde ilerliyor. Gece kulüplerinden önce ev partileri veya ekonomik alkol imkanı sunan pub’lar tercih ediliyor. Bu pub’ların en çok tercih edilenleri Erzsébet caddesi üzerinde bulunuyor. Bunlardan bazıları: Trap Cafe, Limit Bar, Negyeshatos, FogasHaz. Bu pub’larda ortalama 500 forint (5 TL) karşılığında bira, 600-800 forint (6-8 TL) karşılığında vodka içebilirsiniz. Peki bu pub’larda yeteri kadar alkol aldıktan sonra hangi gece kulüplerine veya mekana gidilmeli? Sizlerle en eğlenceli ve farklı konsepte sahip gece kulübü listesini paylaşıyorum:

Budapeşte Gece Hayatı Tavsiyeleri – Mekanlar

Avrupa’nın en eğlenceli şehirlerinden Budapeşte’nin gece kulüpleri çoğu kişi tarafından duyulmuştur. Birden fazla odaya sahip mekanlar ilgi çekiyor. Ayrıca eski binalara kurulan mekanlar sunduğu atmosferle büyülüyor. Bunlardan en sık tercih edilenleri sizlerle paylaşıyorum.

App_indir_banner_mobil

1- Instant

Instant gençlerin en çok tercih ettiği mekan. Budapeşte gece hayatı konusunda efsaneleşmiş bir yer. Oktogon meydanından yürüyerek 2 dakikada erişebilirsiniz. Instant’ın en güzel özellikleri çok fazla odadan oluşuyor olması, ucuz alkol ve giriş ücretinin olmaması. Giriş katı pub mantığında sadece sandalyelerden oluşan, arkadaşlarınızla oturup konuşabileceğiniz şekilde tasarlanmış. Alt katta 2 oda bulunmaktadır. Üst katta ise koridorlardan ulaşabileceğiniz 4 oda var. Bu odaların birisinde sandalye ve masalar var. Müzikten sıkılanlar için dinlenme ve soluklanma yeri diyebiliriz. Diğer odalar ise müzik tarzına göre club’a çevrilmiş durumda. R&B müzikleri farklı bir odada, pop müzikleri farklı odada.

2- Ötkert

Budapeşte gece hayatı denildiğinde ilk akla gelen yer. Ötkert Budapeşte’nin en bilinen gece kulübü. Diğerlerine göre biraz daha lüks. Budapeşte’nin Reina’sı diyebiliriz. Meşhur Bazilika Kilisesinin hemen karşı sokağında bulunuyor. Özellikle Cuma günleri çok hareketli, ancak diğer günler de full çekiyor diyebiliriz. Fiyatlar diğer gece kulüplerine oranla biraz daha pahalı. Giriş ücreti erkekler için ortalama 2000 forint (20 TL), bayanlara ücretsiz.

3- HelloBabyBar

Tam Oktogon meydanında bulunan HelloBabyBar’ın harika bir mimarisi bulunuyor. Genel müziklerin çaldığı büyük alanın dışında bir de R&B müziklerin çaldığı ufak bir oda var. Sadece mekanın güzelliği için bile en az bir kere gidilmeli, fakat müzikler ve insanlar da bu mekanda harika! Giriş ücreti erkekler için 2500 forint (25 TL), bayanlara ücretsiz.

ucakbileti_sorgula (1)

4- Peaches and Cream

Instant ile aynı sokakta yer alan Peaches and Cream’de müthiş bir dans havası, inanılmaz eğlence var. Biraz ufak olsa da gençlerin tercih etmesi ve müziklerin güzelliği nedeniyle burada oldukça iyi vakit geçirebilirsiniz. Instant’ın hemen iki blok yanında olması, iki mekan arasında geçişlerin sıklığını artırıyor. Giriş ücreti erkeklere de bayanlara da ortalama 1500 Forint (15 TL) Eğer saat 22:00’dan önce giderseniz ücretsiz.

5- Morrison’s 2

Budapeşte’nin devasa gece kulübü. İçerde kaç oda olduğunu sayamadık, ancak tarzınıza ait müziğin olduğu bir oda kesinlikle var! Öğrencilerin favori mekanı Morrison’s 2’de Pazartesi günleri herkese ücretsiz 3 bira veriliyor. Bir kere gidenin vazgeçemediği Morissons’ta giriş ücreti ortalama 1000 forint (10 TL), etkinliklere göre genellikle ücretsiz.

6- Szimpla Kert

Szimpla Kert, Budapeşte’nin en ünlü barı. Ancak burası artık barlıktan nebze daha çok turistik mekan. Budapeşte’nin Ruin Bar mantığının başlangıcı burası kabul ediliyor. Yıkık bina içerisine kurulan barda harika bir atmosfer var. Biranızla birlikte nargileyi de denemeniz tavsiye edilir. Özel etkinlikleri takip ederek konserlere ve partilere katılabilirsiniz. Giriş ücreti yok.

7- Ankert

Ankert sadece yazın hizmet veren, üstü açık gece kulübü & bar. Tuna nehrinin hemen kıyısında bulunuyor. Açık havada eğlenebilecek en güzel mekan diyebiliriz. Yaz aylarında herkes buraya akın ediyor. Eğer güzel bir havada Budapeşte’yi seyahat ediyorsanız mutlaka uğramalısınız.

8- RomKERT

Sadece yaz aylarında açık olan, üstü açık, tuna nehrinin hemen kıyısında olan bir gece kulübü. Yaz aylarında neredeyse her gün full çeker. Açılacağı ilk günü herkes merakla bekler. Bu yüzden oldukça eğlenceli bir gece hayatı sunar. Eğer yaz aylarında Budapeşte’yi ziyaret edecekseniz RomKERT mutlaka gideceğiniz club olmalı.

9- KRAFT

Ötkert’in hemen yanında bulunan Kraft, Bazilika’nın karşı sokağında yer almaktadır. Ötkert ile hemen hemen aynı konsepte sahip. Bazen Ötkert’ten daha kalabalık olmasının nedeni, gençlerin burayı Ötkert’ten daha kaliteli bir mekan olarak görmesi.

10- DobozBudapeşte’nin ara sokaklarında yer alan Doboz, uluslararası öğrenciler tarafından sık tercih edilen bir club. Mekanın bir bölümünün üzeri açık. Özel etkinliklerde adım dahi atılmıyor. Gitmeden önce mekanı araştırmanızı tavsiye ederiz, çünkü bazı günler kıyafete göre içeri almama gibi prosedürleri olabiliyor.

11- A38

otobusbileti_sorgula2

Tuna nehrinde, bir tekne içerisinde hizmet veren A38, öğlen saatlerinde restoran iken haftanın bazı günlerinde gece kulübüne dönüşüyor. Budapeşte gece hayatı sırasında lüks bir eğlence için tercih edilebilir.

12- Morrison’s Opera

Morrison’s club ağlarından Opera Binasına yakın olanı. Oldukça küçük olan bu mekan aslında pub tarzında. Zemin katta bulunuyor. Buranın en büyük özelliği karaoke bar olması. Her gün karaoke müzikleriyle eğleniliyor. Bira ücreti bazı günlerde 100-200 forint civarında.

13- Corvinteto

Devasa bir gece kulübü. Genellikle ünlü isimlerin konserlerinde çok fazla tercih ediliyor. Büyük bir terası var. Terasta pub mantığı var iken alt katlarında insanlar eğlenirken kendini kaybediyor!

Budapeşte gece hayatı için en fazla eğlenebileceğiniz mekanları paylaştık.

Budapeşte Gezi Rehberi yazımıza geri dönerek şehirde gezilecek yerler ve fazlasını öğrenebilirsiniz!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here