Cascais Gezi Rehberi & Gezilecek Yerler
Lizbon

Cascais Gezi Rehberi & Gezilecek Yerler

Cascais Nerede?

Cascais, Avrupa’nın batı sonunda, Lizbon‘a bağlı bir kasabadır.

Cascais Gezilecek Yerler

Cascais, dünya sosyetesinin ortak buluşma noktalarından biri olarak kabul edilmektedir. Geçmiş zamanlarda balıkçı köyü olan Cascais’in Araplar tarafından fethedilmesinden sonra ele geçirilmiştir ancak Kral Alfonso tarafından geri alınmış. Şehirde gerçekten çok fazla gezilecek yer bulunuyor. Öncelikle dilerseniz bir bisiklet kiralayabilir, eğlenceli ve uzun bir yürüyüşe çıkabilir veya fiziğinize güveniyorsanız Atlantik okyanusunun devasa dalgaları arasında yüzmeye gidebilirsiniz. Şehrin en güzel yerlerinden biri plajları ve altın taneli kumlarıdır. Kasabada bulunan plajları kullanarak suya girmek en güvenli yoldur. Portekiz’in bağları ve şarapları dünyaca meşhurdur. Dilerseniz sizde şarap turlarına katılabilir ve Quinta do Cotto bağında eğlenceli bir gezinti yaparak üzümlerin tadına bakabilirsiniz.

cascais
Cascais

Atlı sporları ve ata binmeyi seviyorsanız, dünyadaki en doğru yerdesiniz demektir. Doğal bir parkta inşa edilen binicilik kulüplerinden istediğiniz her şeyi temin edebilirsiniz ve doğanın eşsiz havasını ve manzaralarını at üzerinde gezebilirsiniz. Cascais kasabasının, ilk başta eski kalesinde bir keşfe çıkabilir ve sonrasında kasabanın dar sokaklarında güzel bir gezinti yapabilirsiniz. Meydanda bulunan kafelerde ‘’galâo’’ içebilir veya yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Okyanuslarda oluşan dalgaların yarattığı tahribattan ötürü oluşan dev yarık ‘’Cehennem ağzı’’ (Boca de Inferno) adındaki yeri mutlaka gezmeyi ihmal etmeyin. Cehennem ağzının hemen yanında bulunan Mar Do Inferno restoranının deniz ürünleri ve balıkları gerçekten çok lezzetlidir.

Tavsiyeler

Kasabayı yürüyerek gezmek oldukça eğlenceli ve keyifli bir keşif yoludur. Bu nedenle başlangıcı şehirden 3 km uzaklıkta olan Cehennem Ağzında yapmanızı öneririz. Daha sonra gezintinin geri kalanını şehir merkezinde yürüyerek tamamlayabilirsiniz. Muhteşem bahçelere ev sahipliği yapan villaların önünden kale bölgesine yürüyebilirsiniz. Kaleye geldikten sonra marinadan belediye binasına gitmek için sahili takip ettiğiniz takdirde, Estoril adındaki farklı bir sahil köyünü görürsünüz.

Cascais’in arka bölümlerinde kayalıkların bulunduğu bir alan mevcut. Bu alanda birçok balıkçı balık tutmaktadır. Büyük okyanus dalgalarının kayalıklara vuruşu inanılmaz bir görsel güzelliği ortaya koyuyor. Burada bol bol fotoğraf çektirebilirsiniz.

Cascais içerisinde kasabanın her yerine giden bir halk otobüsü var. Eğer yürümekten yorulursanız bu otobüsü kullanabilirsiniz.

Cascais’e Nasıl Gidilir?

Lizbon kentine 25 km uzaklıkta olan bu kasabaya 2 farklı yolla gitmeniz mümkündür. Bunlardan biri Cais do Sodre istasyonundan kalkan banliyö trenleridir. Trenlerle yaklaşık yarım saatte Cascais’e ulaşabilirsiniz. Bu hatta sık sık bilet kontrolü yapılıyor. Bu yüzden biletsiz binerek risk almamanızı tavsiye ediyorum. Tek yön bilet ücreti 2.15€. Diğer alternatif tren yoluna paralel bulunan otoban üzerinden minibüsler ile gitmektir. Bizim tavsiyemiz ilk seçenektir ancak şehrin güzelliklerini daha iyi görebilmek istiyorsanız, minibüs ile otoban yolunu kasabadan Lizbon’a dönerken kullanın.

Lizbon gezilecek yerler yazısına dönerek Lizbon’da diğer yapıtlar ve yerlere ulaşabilirsiniz.

sinanys

Never stop exploring!

İlginizi Çekebilir

lizbon

Lizbon Gezilecek Yerler

lizbon

Lizbon Gezi Rehberi

lizbonda nerede kalinir

Lizbon’da Nerede Kalınır? Otel Önerileri

lizbon metro

Lizbon Ulaşım Rehberi

op art cafe lizbon

Lizbon Gece Hayatı

Disqus shortname is required. Please click on me and enter it

01 Comment

  1. Türkan Çakmak

    Lizbon’da bir hafta görevli bulundum. Tek kelime ile muhteşemdi.Fırsatım olsun tekrar gitmek isterim.

    7 Aralık 2016 Cevapla

LEAVE A COMMENT