Ana sayfa Türkiye Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede, Bilet Fiyatları ve Ziyaret

Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede, Bilet Fiyatları ve Ziyaret

11887
0
PAYLAŞ
darica-hayvanat-bahcesi

Darıca Hayvanat Bahçesi, Kocaeli’nde bulunmaktadır. İstanbul’dan ve diğer çevre şehirlerden sıkça ziyaret edilir. Günümüzde ismi Boğaziçi Hayvanat Bahçesi – Faruk Yalçın Zoo olarak biliniyor. Türkiye’de uzun yıllardır bulunan önemli ve en eski hayvanat bahçelerinden birisi olduğu için herkes tarafından bilinmektedir.

Darıca Hayvanat Bahçesindeki Hayvanlar

Burada bulunan hayvanları memeliler ve kuşlar olarak ikiye ayrılabilir.

Memeliler arasında en çok ilgi çeken hayvan Aslan. Maymun, Boz Ayı, Armadillo, Aguti, Nyala, Puma, Sincap, Sibirya Kaplanı, Zürafa ve Zebra da görmek mümkün.

App_indir_banner_mobil

Kuşlar arasında ise Deve Kuşu, Beç Tavuğu, Muhabbet Kuşları, Papağan ve birçok diğer kuşlardan görebilirsiniz.

Darıca Hayvanat Bahçesi Kurulumu

Darıca Hayvanat Bahçesi özellikle ilk özel hayvanat bahçesi olması ile dikkat çekmektedir.

1990 yılında Kuş Cenneti olarak kurulmaya başlanan hayvanat bahçesi 1993 yılı itibariyle halka hizmete açılmış ve kısa süre içerisinde farklı hayvan ve bitki türlerinin de getirilmesi ile birlikte daha zengin bir hale gelmiştir.

ucakbileti_sorgula (1)

2010 yılı itibariyle özellikle hayvanat bahçesi olarak hizmet vermeye başlayan Darıca Hayvanat Bahçesi şu anda Hayvanlar Alemi ve Botanik Parkı olarak tanımlanmaktadır.

Bu bakımdan Darıca Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret eden bir kişi farklı hayvan türlerinin görülmesinin yanısıra Botanik Park olarak da dünya genelinde ender bitkileri ve tabiatı görme fırsatı elde edecektir.

Darıca Hayvanat Bahçesi Ziyaret Saatleri

Özel bir vakıf tarafından şu anda çalışmaları yürütülen Darıca Hayvanat Bahçesi bu bakımdan Türkiye’deki en önemli örneklerden birisidir.

Darıca Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret etmek isteyen kişilerin 08.30 ile 17.00 arasında giriş yapma imkanı bulunmaktadır.

Özel beslenme saatlerinin ve gösterim saatlerinin olduğu Darıca Hayvanat Bahçesi bu bakımdan gün boyunca farklı etkinliklere de sahne olmaktadır.

Boz ayı, şempanze, gözlüklü penguen gibi farklı hayvan türlerinin beslenmesini görmek ve bu anlara şahit olmak isteyenler resmi internet sitesinde yer alan etkinlik programına göz atması gerekir.

Üstelik sadece hafta sonları yapılan gösteriler ile birlikte kişilerin oldukça farklı etkinliklere katılması da mümkündür.

Darıca Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti & Bilet Fiyatları

Kişilerin farkı giriş konusunda giriş ücreti ödemesi gerekirken isteyen kişiler ziyaret öncesinde Biletix üzerinden de bilet alabilmektedir.

otobusbileti_sorgula2

Parkın ziyareti sırasında 0 ile 4 yaş arasındaki çocuklarda ücret alınmazken 5 ile 17 yaş arasındaki çocukların giriş ücret 49.90 TL olarak belirlenmiştir. 17 yaşın üzerindeki tüm çocuklar ve yetişkinler için giriş ücreti 59.90 TL’dir.

Yapılan resmi açıklamalarda Darıca hayvanat bahçesinde 286 farklı hayvan türünün ve 600 farklı bitki türünün yer aldığı belirtilir.

23 yıldan beri Darıca Hayvanat Bahçesi olarak hizmetlerin profesyonel bir şekilde sunulması şu anda dünya genelinde en çok ziyaret edilen ve en iyi hayvanat bahçelerinden birisinin de Darıca Hayvanat Bahçesi olmasını sağlamıştır.

Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bulunmaktadır. İstanbul’dan gitmek için aşağıdaki seçeneklerden birini kullanabilirsiniz.

TEM yolundan: Şekerpınar gişesinden geçtikten sonra Bayramoğlu tabelasını takip etmeniz gerekiyor. Yolun sonunda ikiye ayrılan tabelaların biri hayvanat bahçesini gösterirken diğeri Bayramoğlu’nu gösterecek. Hayvanat bahçesini takip ettikten sonra kısa bir sürenin ardından ulaşabilirsiniz.

E5 yolundan: Tuzla’dan yola devam ederken Şifa köprüsünü geçtikten sonra karşınıza Bayramoğlu tabelası çıkacak. Hayvanat bahçesi yönergelerini görene kadar Bayramoğlu tabelasını takip edin. Hayvanat bahçesi tabelası çıktıktan sonra o yoldan devam ederseniz kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Kocaeli’den gitmek isteyenler ise Gebze’yi geçip Darıca tabelalarını takip etmelidir.

Darıca Hayvanat Bahçesi Haritası

Minibüs yada otobüsü ile Darıca Hayvanat Bahçesi’ne gelmek isteyenlerin ise günün belirli saatlerinde düzenlenen seferleri tercih etmesi yeterlidir. Fakat otobüs ile yapılacak yolculuklarda iki ya da üç bilet fiyatının ödenmesi gerekebilir.

Darıca Hayvanat Bahçesi İletişim Bilgileri

Telefon: 0262 653 66 66

E-mail: info@farukyalcinzoo.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here