Ana sayfa Fransa Paris Disneyland Paris

Disneyland Paris

682
0
PAYLAŞ
disneyland

Disneyland, Paris’in 32 KM dışında yer alan, büyük küçük her yaştan insana hitap eden ve eğlenmelerine fırsat sunan mükemmel bir eğlence parkıdır. Aynı şekilde, dünyanın her yerinde şubesi olan bu eğlence parkının merkezi Paris’tedir. Ayrıca tam adı Disneyland Resort Paris olarak bilinen bu eğlence merkezinin içerisinde birçok alan bulunmaktadır. Toplamda 2 bin hektar bir alan üzerine kurulmuş olan bu merkezde, 2 adet park ve 7 adet otel bulunmaktadır. Bu bölümlerden birisi, eğlencenin tabir yerindeyse kalbinin attığı Disneyland bölümü olmakla birlikte; diğeri de, Televizyon ve sinema dünyasına hayat veren stüdyoların yer aldığı Walt Disney Studios bölümü olarak bilinmektedir.

İçerisinde farklı bölümler bulunan Disneyland’ın bölümleri ise; şu şekildedir:

  • Main Street, USA
  • Frontierland
  • Adventureland
  • Fantasyland
  • Discoveryland

Her bölüm kendine has özelliklere ve farklı temalara sahip olmasıyla birlikte, istediğiniz her bölümde farklı eğlencelere kapılabilirsiniz. Disneyland’ı ziyaret ettiğiniz zaman, 24 saatin tamamını burada geçirmeye fırsat verseniz bile, tam anlamıyla bitirmeniz mümkün değildir. Çünkü oldukça devasa bir alana yayılmış olması, mükemmel eğlencelere takılıp kalmayacağınızın da garantisi verilmemektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı, en az 1 gününüzü geçirmeniz gereken Disneyland’ta acıktığınız zamanlarda yanınızda getirdiğiniz atıştırmalıkları yiyebileceğiniz gibi; içerisinde farklı kültür ve mutfaklardan lezzetli yiyeceklere de erişebilirsiniz.

Şehir merkezinden düzenli olarak bu Parka turlar düzenlenmektedir. Ulaşım konusunda sıkıntı yaşamayacağınız gibi; dilerseniz kendi aracınızla da şehrin 32 KM uzağında yer alan 2 hektarlık dev eğlence parkına gidebilirsiniz. Havaalanından ise; servislerle birlikte yaklaşık olarak 30 ila 50 dakika arasında değişen seyahatler sonucunda ulaşmanız mümkündür.

App_indir_banner_mobil

Mükemmel zamanlar geçirebileceğiniz, çocuklarınız var ise; eşsiz ve unutulmaz anlara imza atacağınız bu Paris gezisinin en eğlenceli durağına, 2 gününüzü ayırmanız sizler için yeterli olacaktır. Normal şartlarda 09:00-23:00 arasında açılma saatlerine yer verilen park, yoğun sezonlarda farklılık gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra, birçok alışveriş alanına sahip olmasıyla da, bulunmaz bir güzellik sunmaktadır.

Ziyaret Bilgileri

Adres: Marne la Vallee Chessy

ucakbileti_sorgula (1)

Ziyaret Saatleri: Genel itibariyle 09:00-23:00 olmakla birlikte, yoğunluğa göre farklılık gösterebilir

Fiyat Bilgisi: Kalınacak gün ve gezilecek parka göre değişiklik gösterilmektedir. Ancak 1 gün 1 park ücreti yetişkinler için 62€’dur.

Paris gezilecek yerler yazısında Paris’te görülmesi gereken diğer yerlere ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here