Ana sayfa Türkiye Eskişehir Doktorlar Caddesi – Espark ve Adalar, Eskişehir

Doktorlar Caddesi – Espark ve Adalar, Eskişehir

1539
0
PAYLAŞ
doktorlar caddesi
Doktorlar Caddesi

Doktorlar Caddesi, şehirde en çok doktor muayenehanesi bulunan cadde olduğundan insanlar tarafından bu isimle anılmaktadır. Resmiyetteki adı İsmet İnönü Caddesidir. Bir ucu Köprübaşına, diğer ucu ise Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesine uzanmaktadır. Yaklaşık 1 km uzunluğunda olan bu caddenin batı tarafında Kanatlı ve Espark alış veriş merkeziyle, hayal kahvesi, buda ve 222 park yer alıyor. Doğu bölgesinde ise şehrin Subay Ordu Evi bulunuyor. Hamam yoluyla şehirdeki en popüler gezinti yerlerinden biridir. Caddeden geçen tramvay, burayı adeta İstanbul’daki İstiklal Caddesine çevirmiştir.

Şehirde oldukça önemli bir yere sahip olan Doktorlar Caddesi, Espark ve Adalar mutlaka Eskişehir gezilecek yerler listeniz içerisinde olmalıdır.

Espark AVM ise çocuk oyun alanı, Migros hipermarketi, eczanesi, terzihanesi, lostrası, kuaför salonu, elektronik eşya satıcısı, kitap, müzik oyuncak, kozmetik ve spor mağazalarıyla dolu bir alış veriş merkezidir. Espark’ta toplamda 150 mağaza ve 1100 araçlık bir otopark bulunuyor. Ayrıca 9 salonlu Cinemaximum sinemaları yer alıyor. Şehrin neredeyse en lüks restoranları, işletmeleri ve kafeleri bu alışveriş merkezinde bulunuyor.

Adalar bölgesine gelince, porsuk çayı bölgesinde yer alan ve Köprübaşı köprüsü ile Atatürk Caddesi arasında yar alan bir bölgedir. Çayın kenarları eski zamanlarda şehrin en tanınmış aileleri tarafından kullanılıyormuş. Zamanlar insanların gezinti yeri haline gelmesiyle halk tarafından adalar olarak adlandırılmaya başlanmıştır. Adalarda 1960’ların yazlık sinemaları ve 1970’lerin sinemaları artık yerini lüks Lunaparklara bırakmıştır. 1980’lerden sonra ise bu lunaparklar yerini ünlü kafelere devretmiştir. Abartısız Eskişehir’in en güzel gezinti yerlerinden biridir.

App_indir_banner_mobil

Doktorlar caddesi, Espark ve Adalar bölgesi birbirine çok yakın olduğundan, doktorlar caddesine gittiğiniz zaman diğer iki yere de yürüyerek kısa sürede ulaşabilirsiniz. Dilerseniz adalar bölgesinde güzel bir piknik yapabilir veya çok lezzetli kahvelerini içerken eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Doktorlar Caddesi, Espark ve Adalara Nasıl Gidilir?

Çarşı ve İsmet İnönü duraklarından herhangi birini kullanarak tramvaya binebilir ve bu adalar bölgesine ulaşabilirsiniz. Dilerseniz doktorlar caddesinde bulunan tramvayı da kullanarak gidebilirsiniz. Ayrıca doktorlar caddesine de aynı tramvay ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Doktorlar caddesine ulaştıktan sonra artık Espark’a 2-3 dakikalık bir yürüyüş ile varmanız mümkün oluyor.

ucakbileti_sorgula (1)

Doktorlar caddesi adres; Hoşnidiye Mah. / Doktorlar Cad. / Merkez Eskişehir / 26130 Tepebaşı

Espark adres; Eskibağlar / Üniversite Caddesi / No:21, 26170 Tepebaşı / Eskişehir

Adalar adres; Porsuk bulvarı / Adalar Sk. / Adalar / Eskişehir

Eskişehir’de ne yenir yazımız da ilginizi çekebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here