Ana sayfa Türkiye Antalya Düden Şelalesi Nerede, Giriş Ücreti, Nasıl Gidilir ve Bilgi

Düden Şelalesi Nerede, Giriş Ücreti, Nasıl Gidilir ve Bilgi

2994
0
PAYLAŞ
duden-selale

Antalya tatil ve tarihi geziler için ideal bölgelerden birisi olduğu gibi doğal güzellikleriyle de dikkat çeker. Bölgedeki önemli doğal oluşumlardan birisi Düden Şelalesi’dir. Düden Şelalesi ve Manavgat Şelalesi Antalya’nın şelaleler konusunda en önemli değerlerindendir ve şelalelerinin ünü Türkiye sınırlarını dahi aşmıştır.

Düden Şelalesi’ne gösterilen ilgi bölgenin kalkınmasını ve turizme açılmasını sağlamıştır. Bu açıdan Düden Şelalesi’ni gezmeye giden bir kişi bölgedeki restoran, otel ve alışveriş merkezlerini de ziyaret edebilir. Düden Şelalesi 50 metre yükseklikten denize dökülür ve denize döküldüğü yer de yine ünlü Lara Plajı’dır. Bu sayede Lara Plajı’na giden kişiler de yine Düden Şelalesi’ni görme imkanına sahip olmaktadır. Şelale serin suları ile ziyaretçilerin serinlemesini de sağlar.

Özellikle günübirlik piknik yapmak ve aynı zamanda yakındaki plaja giderek denize girmek isteyen kişiler için Düden Şelalesi iyi bir seçim. Özel olarak hazırlanan mesire alanları sayesinde kişiler doğa ile baş başa bir piknik yapabilir. Bu harika doğa güzelliği mutlaka Antalya gezilecek yerler listenizde olmalı.

Düden Şelalesi Giriş Ücreti Ne Kadar?

Düden Şelalesi’ni gezmek isteyen kişilerin girişte 3 TL’lik giriş ücretini ödemesi gerekir. Herhangi bir abonelik ya da kart geçerli olmadığı için giriş yapacak herkesin giriş ücretini ödemesi zorunludur.  

Düden Şelalesi Nerede?

Muratpaşa’ya bağlı olan Düden Şelalesi Lara Caddesinde bulunuyor. Antalya şehir merkezinden yaklaşık 10 km uzaklıkta fakat ulaşım oldukça kolay olduğu için birçok seçeneği değerlendirerek kolayca gidebilirsiniz.

Düden Şelalesine Nasıl Gidilir? Harita ve Yol Tarifi

Şelaleye gitmek isteyen kişiler özel araçlarını kullanabileceği gibi toplu taşıma ya da taksiyle de bölgeye erişim sağlanabilir. Toplu taşımada direk hatlar ile seferler düzenlendiği için aktarma yapmaya gerek kalmadan şelaleye ulaşılabilir. Otobüsle gitmek isteyenler VC30, CV17, CV17A, VC30, VL62, VF66 ve VC69 hatlı otobüsleri kullanmalı. Otobüs saatlerini kontrol ederek kendinize en uygununu seçebilirsiniz.

ucakbileti_sorgula (1)

Düden Şelalesi Ziyaret Saatleri

Düden Şelalesi’nin ziyareti için ziyaret saatleri belirlenmiştir. Özelikle güvenlik nedeniyle bu ziyaret saatleri dışında Düden Şelalesi’nin gezilmesi mümkün değildir. Bu nedenle kişilerin sabah 09.00 ile 19.30 saatleri arasında bölgeye gitmesi gerekir. Kış aylarında ziyaret saati 18.00’a kadar çekilmektedir.  

Piknik bölgesi olarak hazırlanan şelale mevkiinde özellikler falezler bulunması nedeniyle dikkat edilmeli ve özelikle küçük çocukların kendi başlarına şelaleyi dolaşmasına izin verilmemelidir. Özelikle yaz aylarında yoğunluk oldukça fazla olduğundan dolayı kişilerin bu detaya dikkat etmesi gerekir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here