Ana sayfa Şehirler Avrupa El Rastro Pazarı, Madrid

El Rastro Pazarı, Madrid

370
0
PAYLAŞ
madrid-pazari

Madrid’e giden kişilerin en büyük zevklerinden birisi de El Rastro Pazarı’nı gezmektir. Öyle ki bölgedeki pek çok şehir ve köyden gelen kişiler burada Pazar açarak, eski eşyalarını satar. Böylece eski, nostaljik ya da İspanya’da özgü pek çok eşyayı satın almak mümkündür.

On dokuzuncu yüzyıldan beri kurulan pazar yakaladığı bu ün ile birlikte giderek daha da artan bir ilgiyle karşılaşmış ve artık dünyanın pek çok yerinden sadece El Rastro Pazarı için dahi ziyaretçiler gelmeye başlamıştır.

Günümüzde artık Madrid ile özleşen ve Calle Embajadores ve Ronna de Toledo arasında yer alan bölgede konumlanan El Rastro Pazarı, oldukça büyüktür. Bu nedenle pazarı gezmek isteyenlerin uzun bir süreyi ayırması gerekecektir. Burada alacağınız ürünler değerine göre çok ucuz da olabildiği gibi çok yüksek fiyatlarda da olabilir. Ekonomik bir şekilde alışveriş yapabilmeniz de mümkündür.

El Rastro Pazarı’nda Neler Var?

App_indir_banner_mobil

El Rastro Pazarı’nda ürün kısıtlaması olmadığı için aklınıza gelebilecek pek çok şeyi pazarda bulabilirsiniz. Antika eserlerden eski kıyafetlere kadar pek çok eşya burada satılmaktadır. Üstelik son dönemlerde evcil hayvanların dahi satılabildiği yer haline gelmiştir.  Türkiye’de de pek çok ilde bitpazarı açılsa da El Rastro Pazarı tadı oldukça farklıdır. Özellikle akşamüstü kalabalık çok daha fazla olduğundan dolayı genelde sabah ziyaretleri önerilir. Üstelik pek çok kaliteli ürün de yine El Rastro Pazarı’ndan satın alınabilir durumda. Bu bakımdan giderken alacağınız ürünlere göre hazırlıklı da olmalısınız.

El Rastro Pazarı’na Nasıl Gidilir?

El Rastro Pazarı’na gitmek isteyenlerin Calle de la Ribera de Curtidores bölgesine gitmesi gerekmektedir. Her Pazar günü kurulan Pazar 10.00 itibari ile başlarken, gün boyunca sürer ve gün boyunca sürekli bölgede hareketlilik yaşanmaktadır. Metro ile ulaşmak istediğiniz durumlarda ise La Latina ya da Embajdores metro duraklarında inmeniz gerekir.

ucakbileti_sorgula (1)

Üstelik pazarın bulunduğu bölgede gezebileceğiniz başka yerler de bulunduğu için Pazar gününüzü bu bölgeye ayırabilirsiniz. Yapacağınız ziyaretler ile birlikte hem güzel bir Pazar keyfi yapabilir hem de Pazar sonrasında bölgedeki kafelerde dinlenerek İspanya’nın lezzetlerini deneyebilirsiniz.

Şehirde gezilmesi gereken diğer yerlere Madrid gezilecek yerler yazımızdan ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here