Ana sayfa Yunanistan Atina Ermou Caddesi, Atina

Ermou Caddesi, Atina

659
0
PAYLAŞ
ermou caddesi
Ermou Street

Ermou, Atina’daki ana alışveriş caddesidir. Syntagma meydanının üst kısmından başlar ve çeşitli çeşmeler ile dükkânlara ev sahipliği yapar. Şimdilerde Atina’daki gece hayatının başlangıç merkezi olmuştur. Caddede motosiklet ve araç trafiği için iki şerit bulunuyor. Ayrıca yayalar için özel olarak yapılmış bir yürüyüş yolu yer alıyor. Otel Electra ve Atina Cypria bu caddede bulunuyor. Ayrıca çok büyük giyim mağazalarından Benneton, H & M, Zara, Marks & Spencer, Berksha ve Spuha yer almaktadır. Bu mağazalara hiçbir şey satın almasanız dahi kesinlikle uğramanız gerekir. Özelliklede kadınların ilgisini çekebilecek onlarca özel kozmetik mağazaları bulunuyor. Bunun dışında çok lezzetli kahvelerin yapıldı kafelerde yine bu cadde üzerinde işletiliyor.

Genel olarak bir alışveriş için inşa edilmiş bu caddede aradığınız her şeyi bulabiliyorsunuz. Ayrıca sokak müzisyenleri, palyaçolar, sokak tüccarları, dilenciler, pick-cepler ve genç polisler sürekli bu cadde üzerinde dolaşıyor. Eğer hamburger ve sandviç seven biriyseniz kesinlikle bu cadde üzerindeki işletmeler tam size göredir. Ayrıca kızartma, mısır ve kestane yapan çok güzel işletmelerde bulunuyor. Birçok yerde fast food ve kahve dükkânları bulunuyor ve dilerseniz çok güzel midye yapan yerlerde karnınızı doyurabiliyorsunuz. Caddede yaşlı insanlar kışın salep, çay, orkide kökünden yapılan ve soğuk kış aylarının getirdiği grip gibi hastalıklara çok iyi gelen içecekleri satıyorlar. Ancak son zamanlarda ülkedeki ekonomik kriz nedeniyle birçok dükkân kapatmak zorunda kalmış. Özellikle makyaj ve kot satan işletmelerin büyük bir kısmı bu krizden oldukça etkilenmiş. Cadde üzerindeki bazı sokaklarda küçük kiliselerde bulunuyor. Alışverişten dolayı yorulmuş insanları için yapılan ve kiliseleri çevreleyen taş duvarlara oturarak soluklanabilirsiniz. Dilerseniz kafelerde uzo, bira ve farklı şarap türlerini deneyebilirsiniz. Cadde özerinde birçok otel bulunduğu için konaklama sorunu yaşamazsınız. Ayrıca canlı müzik ziyafeti veren birçok gece kulübü de bulunuyor.

Tavsiyeler

Caddenin aşağı kısmında bulunan Omonia Meydanını ve Ulusal Arkeoloji Müzesini de mutlaka gezmelisiniz. Ayrıca caddede bulunan en hesaplı otel Tempi oteldir.

App_indir_banner_mobil

Atina seyahatiniz sırasında kesinlikle bir sürenizi bu caddede yürüyüşe ayırmanızı öneririz.

Ermou Caddesine Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden caddeye ulaşmak için araç kullanmanıza gerek yoktur ve kısa bir yürüyüşün ardından kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Dilerseniz halk otobüslerini veya Metroları da kullanabilirsiniz. Monastiraki Meydanından yürüyerek de ulaşmanız mümkün.

ucakbileti_sorgula (1)

Açık adres; Ermou Street 04, Atina 11 700, Yunanistan

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here