Ana sayfa Türkiye Eskişehir Eskişehir Parklar

Eskişehir Parklar

1976
2
PAYLAŞ
Eskişehir Parklar

İstanbul gibi metropolde yaşayan biriyseniz, Eskişehir‘e gidip parkları gezerseniz bol bol iç geçirebilirsiniz. Pek çok yeşil alan yapıldı ve hala da projeleri devam edenler var. Burada görmenizi özellikle önerdiğimiz parkların bir listesini bulacaksınız.

Eskişehir’deki Parklar

1- Kentpark

Konum olarak Otogarın tam karşısında bulunuyor. Otobüs ile seyahat edecekseniz inişten hemen sonra veya gidişten hemen önce sıraya koyarak burayı gezebilirsiniz. Ancak çok geniş bir alanı var, vakit konusunda bunu bilmelisiniz…

Eskişehir bildiğiniz gibi İç Anadolu’da ve denize kıyısı yok. Ama yapay bir plajı var! Kentparkın içerisinde yapay bir plaj, olimpik yüzme havuzları, at binmek için bir alan ve bot ile ulaşım sağlandığı için iskeleler bulunuyor. Örneğin buradan bota binip dönüşünüzü çarşı içine bu şekilde yapabilirsiniz. Tramvay ile Otogar durağına giderek ulaşmak mümkün.

App_indir_banner_mobil

2- Sazova Parkı 

Çocuklu aileler için muhteşem bir yer, çünkü adeta bir harikalar diyarı! İçeride yok yok… Masal Şatosundan ve Korsan Gemisinden tutun da Eti’nin yaptırdığı Sualtı Dünyası’na, Uzay Evi’nden, Bilim Deney Merkezi’ne kadar pek çok seçenek sayesinde muhteşem vakit geçirilebilecek bir yer. Üstelik bu merkezlere girişler sembolik ücretlerle. İçeriyi dolaşırken rahat edebilmeniz açısından sevimli bir de tur treni var içeride.

3- Şelale Park

Şehre kuşbakışı bakmak için en güzel nokta. Çayınızı yudumlarken geniş bir ovaya kurulmuş şehre tepeden bakabilirsiniz. Şehrin tepe noktası olduğundan, özellikle akşam gidiyorsanız üzerinize bir şeyler almalısınız. Eskişehir’in akşamları epey serin olur. Odunpazarından 1 numaralı otobüsü kullanarak ulaşabilirsiniz.

4- Şehr-i Derya Parkı

Piknik yapmak için bir yer arıyorsanız Kanlıpınar mevkiinde bulunan bu alanı tercih edebilirsiniz. Burada bir gölet var ve bot turu yapmak da mümkün. Kanlıpınar Mevkii Eskişehir- Ankara karayolu üzerinde bulunuyor.

ucakbileti_sorgula (1)

5- Odunpazarı Aqua Park

Yapay deniz olur da Aqua Park olmaz mı? 71 Evler civarında bulunan Aqua Parka gitmek sıcak bir yaz günü için çok eğlenceli bir tercih olabilir.

6- Şehr-i Aşk Adası

Çocuklar için bütün seçenekleri sıraladık da, aşıklar nereye gitmeli? Bu park bol bol sevgilinizle fotoğraf çekip instagrama atabileceğiniz, aşkınızı ağaçlara kazıyabileceğiniz (evet bunun için özel kütükler var) aşıklara özel düşünülmüş bir alan. Adalar dediğimiz bölgede bulunuyor. Açılışında da pek çok ünlü çift nikah tazelemişti. Mevsiminde gittiyseniz düğün fotoğrafı çekilen çiftlere rastlamanız da yüksek olasılık.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here