Ana sayfa Şehirler Avrupa Gran Via, Madrid

Gran Via, Madrid

266
0
PAYLAŞ
gran via madrid
Gran Via

Madrid’de alışveriş yapmak istediğinizde gitmeniz gereken tek nokta varsa orası da Gran Via’dır. Gran Via bölgenin en aktif ve canlı merkezlerinden birisi olduğu gibi uzun cadde boyunca birbirinden güzel ve farklı mağazalarda alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz. Yoğun bir kalabalık olsa da Gran Via’da alışveriş yapmanın ayrı bir keyfi vardır. Kıyafetler, kitaplar, filmler ve aklınıza gelebilecek her türlü alışverişin yanı sıra İspanyol kültürünün yansıtıldığı birçok dükkan ve restoran da burada bulunuyor. Üstelik bölgede yer alan cafeler de gezmeye mola vereceğiniz zaman size farklı İspanyol lezzetleri sunacak kapasitede olduğu için Gran Via’da molalarınız dahi oldukça güzel geçecektir.

Yirminci yüzyıl itibari ile son hali verilen Gran Via, bu tarihten itibaren her dönemin önemli merkezlerinden birisi olarak görülmüştür. Üstelik sadece caddede yer alan mağazalar değil, caddedeki yapıların mimarisi de etkileyicidir. Sinema denildiğinde de yine akla ilk gelen yerlerden olan Plaza del Callao da Gran Via’da yer almaktadır. Bu açıdan ziyaretlerinizi güzel bir filmle de sonlandırabilirsiniz. Manhattan gökdelenlerine benzetilen Telefonica binasıdır. Madrid seyahatiniz esnasında Gran Via caddesinin atmosferini mutlaka yaşamalı ve Madrid gezilecek yerler listenizin arasına eklemelisiniz.

Turistlerin en uğrak noktalarından birisi olan Gran Via, özel bir ilgi görmekte. Yapılan yeni düzenlemeler ile birlikte gezileriniz sırasında farklı yerleri kolay bir şekilde gezebilir ve İspanyolların sıcak karşılaşması ile alışveriş keyfini yaşayabilirsiniz.

Her gün binlerce turistin gezdiği Gran Via, çok cazip bir alışveriş merkezidir. Üstelik turizm bölgesi olmasın rağmen fiyatlar oldukça uygundur ve İspanya’nın diğer bölgelerine göre çok fazla fark bulunmaz. Ayrıca dünyaca ünlü markaların büyük bir bölümü Gran Via’da açtığı şubeleri ile hizmet verdiği için fiyatlarda bu yönden de çok fazla fark bulunmamaktadır. Bu bakımdan Gran Via’da yapacağınız alışverişlerde normal fiyatlar üzerinden İspanya’dan pek çok kıyafet ve eşya alabilirsiniz.

App_indir_banner_mobil

2015 yılında Gran Via caddesinde Cristiano Ronaldo bir firmanın reklam çekiminde oynayıp ufak bir çocuğu sevindirmişti. Aşağıda bu videoyu izleyebilirsiniz. 🙂

Gran Via’ya Nasıl Gidilir?

Gran Via’ya gitmek isteyen kişiler için en cazip seçenek metrodur. Ülkede metro istasyon ağı çok gelişmiş olduğundan dolayı kişilerin metro ile Gran Via’ya gitmesi de kolaydır. Metroya bindiğinizde Gran Via’da inmeniz yeterli. Bu durak sizi Gran Via caddesine götürecektir.

ucakbileti_sorgula (1)

Madrid gezi rehberi yazımızda şehirle ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here