Ana sayfa Türkiye Eskişehir Haller Gençlik Merkezi, Eskişehir

Haller Gençlik Merkezi, Eskişehir

1359
0
PAYLAŞ
haller genclik merkezi
Haller Gençlik Merkezi

Eskişehir’de yer alan Haller Gençlik Merkezi, üniversite caddesi ile eski bağlar mahallesinin ünlü Cengiz Topel caddeleri arasında bulunan tren yolunun üniversite kısmında yer alan eşsiz bir mekândır. Eskişehir gezilecek yerler arasında mutlaka bulunması gerekir.

Geçmiş yıllarda insanların sebze ve meyve sattıkları büyük bir Pazar alanı olan bu yapı, günümüzde belediyenin çeşitli restorasyonlarına maruz kalmış ve ülkemizin en büyük gençlik merkezlerinden biri haline getirilmiştir. Devasa bir büyüklüğü sahip olan Haller Gençlik Merkezi, toplamda 2 kattan oluşuyor. Yapının içinde çok sayıda hediyelik eşya satıcı bulunuyor ve hemen her kesine hitap eden çeşitli eşyaları kolayca bulabileceğiniz dükkânlar yer alınıyor. Bunun dışında bina içerisinde şehrin en güzel kafeleri, barları ve ufak alışverişleriniz için ilginç büfeleri yer alıyor.

Yapıda bulunanlar bunlarla sınırlı değil elbette. Şehir tiyatrosunun en ünlü sahnelerinden Tepebaşı Sahnesi, hemen her kitaba kolaylıkla ulaşabileceğiniz Kitap evleri, çeşitli eserlerin sergilendi muhteşem bir sergi salonu ve farklı kültür sanat etkinliklerinin yapıldı bazı özel bölümler yer alıyor. Haller Gençlik Merkezi’nde eğlencenin doruk noktalara çıktığı zamanlar, genellikle belediyenin düzenlediği canlı müzik zamanlarıdır. Dünyanın hemen her müziğinin çalındığı canlı müzik organizasyonlarında, kimi zaman İspanyolca müzikler çalarken kimi zamanda çeşitli Anadolu ezgileri çalmakta ve dinleyicilerin iyi vakit geçirmesi sağlanmaktadır. Özellikle de 11 ayın sultanı Ramazan ayında akşamlarınızı canlı müzik eşliğinde kahve ve sohbetlerle geçirmek isteyenler için en iyi mekânlardan biridir. Abartısız şehrin en güzel mekânlarından biri olan Haller Gençlik Merkezi, tüm tatilcilerin mutlaka uğraması gereken şehrin en güzel mekânlardan biridir.

Tavsiyeler

Haller Gençlik Merkezi’ne gitmek için en ideal zaman akşam saatleri ve sabah erken saatlerdir. Hediyelik eşya satan dükkanlarda özel olarak çeşitli hediyelik eşyalar yaptırabilir veya hazır olanlardan çok ucuz bir fiyata satın alabilirsiniz. Belirli bir giriş saati bulunmadığından 7/24 dilediğiniz zaman gidebilirsiniz.

App_indir_banner_mobil

Kültür merkezinin tiyatro günlerini takip ederseniz çok uygun fiyatlara tiyatro da izleyebilirsiniz.

Merkezde bulunan Mazlumlar Muhallebicisinde Su Muhallebisi yemeyi unutmayın.

Haller Gençlik Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Merkeze ulaşmak için Bağlar ya da İsmet İnönü tramvay duraklarında inmeniz gerekiyor. İndikten sonra kısa bir yürüyüş yaparak Haller Gençlik Merkezi’ne ulaşabilirsiniz. Ayrıca Eskişehir belediyesine ait toplu taşıma araçları ve özel taksiler de sizi kısa sürede gençlik merkezine ulaştıracaktır.

ucakbileti_sorgula (1)

Açık Adres; 26170 Eskibağlar Mah. / Üniversite Cad. / Eskişehir / Türkiye

Eskişehir gezi rehberi yazımızda şehirle ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here