Ana sayfa Avrupa Almanya Hamburg Gece Hayatı

Hamburg Gece Hayatı

560
0
PAYLAŞ

Hamburg gece hayatı genç ve dinamik ve 800 yıllık geçmişi bulunan limanı kadar da eski. Yer altında veya üstünde, havada ya da suda, şehrin çeşidi bol ve heyecan verici gece hayatı unutulmaz anılar garanti ediyor.

1- St.Pauli

Burana hayat gece yarısından sonra başlıyor. Hamburg’un Red Light District’i olarak bilinen Reeperbahn da burada bulunuyor. Erotik barlar, sex shoplar ile eski gemici barları ve modern diskolar yan yana var olmayı başarıyor. Kısacası her zevke yönelik bir yer burada mevcut.

İşte size bir kaç tavsiye:

App_indir_banner_mobil

Ucuz-öğrencilerin takıldığı bir bar  Ex-Sparr; daha sofistike bir yer için ise kokteyl bar  Glanz & Gloria. Irish pub sevenlere Molly Malone ve Thomas Read; efsanevi canlı müzik dinlemek isteyenlere Große Freiheit 36 ve Docks. Elektronik ve house müzik severler için HaloMoondooVilla NovaBaalsaal and Prinzenbar. Yok benim işim olmaz, rock ve alternatif müzik tercih ederim diyenler için Molotow ve Gruenspan, caz fanlarına ise dans pisti ile ünlü Mojo. Şehrin manzarasına bakıp içkisini yudumlamak isteyenler ise Heaven’s Nest ve 20up’ı sevecektir.

2-Sternschanze 

Alternatif yer sevenlere uygun semt. Berlin’in ruhuna en yakın hissettiğim yer benim için burası olmuştu. Yoksa Hamburg’un geri kalanı bence hep fazla ışıltılı ve elitti.

Bölgenin solcu ve alternatif ruhunu yıllardır Rote Flora müzikal tiyatrosu temsil ediyor.

ucakbileti_sorgula (1)

Hava güzel ve barlar da doluysa, parti sokağa taşıyor. Sadece birkaç sokak ileride trendy kafeleri ve kokteyl barları ile bilinen çok kültürlü Karoviertel bölümü yer alıyor.

İki bölgenin arasında, GoldfischglasLe Fonque ve Yoko Mono gibi nev-i şahsına münhasır mekanlar bulunuyor. Sternbrücke köprüsünün altında ise şehrin en iyi yeraltı kulüpleri FundbureauAstra Stube ve Waagenbau keşfedilmeyi bekliyor.

3- Elbe kenarı

İlk bakışta gece hayatı denilince ilk akla gelen yer değil belki ama burada bulunan mekanlar da küçümsenmeyecek derecede iyi bir deneyim vaadediyor.

Çok özel bir deneyim arayanlara Frau Hedi liman parti turları, şahane DJleri ile hitap edecektir. Nehirde demirleyen pek çok deneyim var aslında: Feuerschiff, şehrin en iyi canlı müzik mekanlarından bir tanesi. Soğuk Savaş gemisi olan Stubnitz ise artık yüzen bir müzik kulübü. Ayrıca aklınızda bulunsun, limanın doğum günü şerefine her yıl Mayıs ayında görmeye değer pek çok harika etkinlik yapılıyor.

4- Festivaller

Hamburg müzik festivalleri konusunda Avrupa’nın en iyi destinasyonlarından biri. Her yıl sezon baharda yapılan Stadtpark Open-Air konser serisi ile açılıyor ve hem yerli hem yabancı pek çok sanatçı Hamburg’un çeşitli parklarında açık hava konserleri veriyor. Haziranda Elbjazz Festival 50’nin üzerinde caz müzisyenini ağırlarken, Temmuzda vahşi ve renkli Schlagermove yürüyüşü liman bölgesinde yapılıyor. Ağustos’ta elektronik müzik festivali olarak SPEKTRUM, rock müzik için ise MS Dockville festivali düzenleniyor. Ve bu müzikle dolu koca sezon ülkenin en büyük klüp festivaliyle Eylül ayında sonlanıyor: Reeperbahn Festival ile.

Fotoğraflar ve yazı için kaynak: Theculturetrip.

Hamburg’da gündüz neler yapalım diye düşünmeyin, sizin için hazırladığımız Hamburg Gezilecek Yerler yazısına mutlaka göz atın!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here