Ana sayfa Şehirler Asya Havalimanında Yoga

Havalimanında Yoga

137
0
PAYLAŞ

Yoganın faydaları saymakla bitmez. Her geçen gün takipçisi artan bu kadim egzersizin zihne, bedene ve ruha iyi gelen pek çok etkisi var. Hatta bu öyle bir hale geldi ki bir Birleşmiş Milletler Genel Kurul kararı ile bile tescillendi, 21 Haziran da böylelikle Dünya Yoga Günü ilan edildi.

Aktarma nedeniyle uzun beklemelerde ya da havalimanında bir süreliğine mahsur kaldığınızda stresinizi ve yorgunluğunuzu atmanıza yarayacak daha iyi bir seçenek olamaz. Bunu dikkate alan bazı havalimanlarında yoga stüdyoları hizmet vermekte. İşte yoga pratiğinizden geri kalmayacağınız beş havalimanı:

1-Dallas Fort-Worth (DFW)

İşte karşınızda ufak bir yoga stüdyosu. Bu havalimanının uzun camlı aydınlık kısmı paravanlarla ayrılarak pratiklerini devam ettirmek isteyen yogilere ayrılmış. Bir kaç resim ve bitki ile de atmosfer tamamlanmış.

App_indir_banner_mobil

D40, Terminal B ve D arasında cam kenarında (24 saat açık)

2- Helsinki (HEL)

Koskoca bir piste karşı savaşçı duruşları? Helsinki sen mi büyüksün ben mi?

ucakbileti_sorgula (1)

Kainuu Lounge kısmında 2014 yılında bir proje kapsamında yoga seansları organize ediliyordu. Dersler artık devamlı olmasa da kendi kendinize çalışabilmeniz için matlar, yastıklar sürekli mevcut.

Kainuu Lounge (24 saat açık)

3- Londra Heathrow (LHR)

Başlangıçta yoga stüdyosu bir pilot uygulamaydı ancak kısa sürede ziyaretçi sayısı artınca havalimanının bir demirbaşına dönüştü. Dezavatanjı şu ki, buraya giriş yapmanız için Skyteam lounge için öncelikle günlük giriş satın almanız lazım. Yani maalesef ücretsiz değil. Bu lounge için giriş satın alırsanız elbette tek getirisi yoga matları olmayacak; oksijen bar, şarap seçenekleri, wellness merkezi, atıştırmalıklar gibi konforunuzu artırıcı hizmetlere de ulaşabileceksiniz.

SkyTeam Lounge, Terminal 4’te Gate 10’un karşısında (Sabah 5 – son uçuş saatine kadar)

4- Frankfurt (FRA)

Frankfurt da bu furyaya katılan ve 2016 yılında yoga alanı açan bir havalimanı. Teçhizat anlamında da son derece yenilikçi yoga bloklarından yastıklara kadar pratiğinizi destekleyecek her şey mevcut. Odada bir buda resmi ile boy aynaları da size eşlik ediyor olacak. Giriş ücretsiz, ışık loş, müzik yumuşak.

 C14 yanında, Terminal 1’de güvenlikten sonra ve D1 yanında, Terminal 2 pasaport kontrolünden sonra (24 saat açık)

otobusbileti_sorgula2

5- San Francisco (FSO)

Burası maalesef uluslararası yolcular açısından ulaşılabilir değil, ancak iç hatlar uçuşu yapacaksanız aklınızda bulunsun. Hem de bir değil, iki tane stüdyo yolculara hizmet vermekte, 2012 yılından beri. Sessizliğin hakim olduğu bu oda, loş aydınlatmasıyla derin bir Savasana için sizleri bekliyor.

 Terminal 1 and 2 arasında, ve Terminal 3’te bulunan 69 nolu kapının yanında (24 saat açık)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here