Ana sayfa Hollanda Amsterdam Heineken Experience, Amsterdam

Heineken Experience, Amsterdam

553
0
PAYLAŞ
heineken experience

Heineken Experience, Amsterdam’ın ünlü bira firması olan Heineken’in eğlence bölgelerinden birisidir. Çeşitli eğlence sunumları ile kitleleri bünyesinde misafir eder. 1864 yılında firmanın yapılanma sürecinden sonra, alan genel merkez olarak kullanmıştır. 1988 yılında ise reklam kampanyaları, bira yapımları, sanal gerçeklik turları gibi pek çok hizmet için kullanılan fabrika, dönemsel olarak ilgi görmesiyle beraber eğlence kapsamlı bir mevki olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Müzede bir tadım barı, mini bira fabrikası ve yük beygirleri yer almaktadır. Ayrıca yük beygirlerine de binme şanslarınız vardır, tabii ki ücret karşılığında. Geniş bakır fıçılar ve eski fabrika binaları da tur içerisinde yer alır. En önemli hizmetleri ise tur sonunda ki ücretsiz bira servisleridir. Bira servisleri sadece +18 yaş üstüne yapılmaktadır.  Amsterdam’ın en çok tercih edilen birası Heineken, bölgenin bira üretimini sağlamanın yanı sıra tüm Dünya’ya da bira üretimlerini gerçekleştirmektedir. Alana giriş yaptıktan sonra ilk olarak sizlere Heineken markasının dünyaca ünlü bir firma haline dönüşmesi hikayesinden bahsediliyor. Daha sonrasında ise 1800’lü yıllardan, günümüze kadar uzanan tüm eski yapıtları görme seçenekleri söz konusu oluyor. 1800’lü yıllarda bira üretimleri ile günümüz bira üretimleri arasında ki teknolojik farklı görmek, eminiz ki sizleri de büyük ölçü de cezp edecek bir diğer ayrıntıdır. Eğer yakın zamanda bir Amsterdam seyahatiniz olacaksa mutlaka Heineken Experience’ı Amsterdam gezilecek yerler arasına eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Heineken Experience Giriş Ücreti

Heineken Experience bölgesine giriş ücretleri online alırsanız 15 Euro, kapıda alırsanız 17 Euro’dur. 2 saatlik gezinin ardından büyük bir bardak bira da hediye edilmektedir.

Heineken Experience Ulaşım Bilgileri

Tramvay, Amsterdam’ın tüm bölgelerini kapsayan bir ağa sahiptir. Bu nedenle Stadhouderskade, Ferdinand Bolstraat ile 15 dakikada bir tramvay sizleri bölgeye götürür. Her gün 11.00 ila 19.00 arasında kamuya açılan Heineken Experience, resmi tatil ve Pazar günleri kullanıcıların ziyaretlerine kapalıdır.

App_indir_banner_mobil

Hollanda‘nın yerel birasının tanıtıldığı Heineken Experience, her yıl ortalama olarak 5 milyona yakın ziyaretçiyi ağırlamaktadır. %80’i turist ağırlıklı olan ziyaretler, Amsterdam’ın büyük gelir kaynaklarından bir tanesidir. Bölge her ne kadar Heineken firmasına ait olsa da, devletin bu bölümde hissesi bulunuyor ve yıllık ciro bölüştürülüyor. Amsterdam kentinin pek çok tarihi alan kapsaması, sizlerin de turistlik ziyaretlerini daha keyifli hale dönüştürmekte!

Amsterdam gezi rehberi yazımıza giderek şehirle ilgili diğer bilgilerin tamamına ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here