Ana sayfa Şehirler Avrupa İspanya Gezilecek Yerler – En Güzel 11 Şehir

İspanya Gezilecek Yerler – En Güzel 11 Şehir

4968
0
PAYLAŞ
Alcazar Kalesi İspanya

İspanya’ya gidecek kişilerin ziyaret öncesinde iyi bir planlama yapması bölgeyi çok iyi bir şekilde gezmesini ve özellikle burada geçirilecek sürelerin etkin ve dolu dolu yaşanmasını sağlar.

İspanya’da kişilerin tercihlerine göre gezilebilecek yerleri listesi çok farklı şekillerde hazırlanabilir. Bu bakımdan kişilerin İspanya gezilecek yerler konusunda araştırma yaparken bu tip zevklerini ve tercihlerini de göz önünde bulundurması gerekmektedir. Burada yapacağımız listelemede İspanya denildiğinde akla ilk gelen ve en çok ziyaretçi çeken bölgeler sıralanmıştır.

İspanya Gezilecek Yerler – En Güzel 11 Şehir

Barselona

Barselona

App_indir_banner_mobil

İspanya’da yapılan ziyaretlerde genelde en çok ilgi çeken bölgelerden bir tanesi Katalonya olarak da adlandırılan Barselona olmaktadır.

Barselona Türkiye’deki pek çok vatandaşın da bildiği gibi her ne kadar takımı ile üne kavuşmuş olsa da turizm ve gezme söz konusu olduğunda Barcelona değerleri ile ön plana çıkmayı başarmaktadır.

Öyle ki İspanya’dan hariç olarak sadece Barselona için dahi sayfalarca gezi yazıları yazılabilecek bir potansiyel bulunmaktadır. Bu bakımdan gezi listenizin olmazsa olmazlar arasında Barselona yer almalı. Barselona gezilecek yerler tüm zenginlikleri barındıran güzellikleri içermektedir.

ucakbileti_sorgula (1)

Sevilla – Granada – Cordoba

Sevilla

Barcelona sonrasında ilgi çeken şehirler arasında bir diğeri ise Sevilla olmaktadır. Burada yer alan Al Hamra Sarayı en çok ilgi çeken bölgelerden birisi olduğu gibi her gün yoğun bir ziyaretçi çeker.

Sevilla, Granada ve Cordoba bölgelerine yapacağınız kapsamlı bir tur sayesinde bu bölgelerin en önemli simgelerini ve sembollerini görebilirsiniz.

Bu bölgelerin birbirine çok yakın olması genelde 3 şehri kapsayacak, kısa süreli turların hazırlanmasını sağlar. Özellikle bölgeler hakkında bir bilginiz yoksa ve rehber hizmeti almak istemiyorsanız mutlaka hazırlanan turları tercih etmelisiniz.

Madrid

İspanya’nın önemli kentlerinden bir diğeri ise başkent Madrid’tir.

Madrid İspanya’nın en büyük şehri olarak ön plana çıkar ve başkent olması nedeniyle bölgeye yapılan yatırımlar diğer şehirlere göre çok daha fazladır. Bu bakımdan bölgede gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerin sayısı oldukça fazla olduğundan dolayı genelde İspanya ziyaretlerinin 2 günü bu bölgede geçmektedir.

Kralların şehri olarak bilinen Madrid’in ihtişamlı saraylarını gezerek seyahatinizi bir günde de tamamlayabilirsiniz.

Diğer yerler ve mutlaka görmeniz gereken yerlere Madrid gezilecek yerler yazısından ulaşın.

otobusbileti_sorgula2

Ibiza

İspanya’da zevklerinize göre tercih edebileceğiniz ve tur olarak kısa ziyaretler yapabileceğiniz şehirlerin diğerleri ise Ibıza, Formentera, Mallorca, Menorca’dır.

Bölgede hava yollarının gelişmiş olması sayesinde uçak ile çok kısa sürede erişim sağlamak mümkündür ve bu bakımdan yolculuk konusunda çok az bir zaman harcayarak istediğiniz bölgeyi ziyaret edebilme imkanınız da bulunmaktadır.

İbiza beach partileri ve muazzam gece hayatıyla bilinen dünyaca ünlü bir ada. Plajlarının tarifsiz görüntüsü gece saatlerinde tam bir eğlence merkezine dönüşüyor.

İspanya’da tatil yapmak deniz, kum ve güneş üçlüsünü tercih etmek isteyen kişiler ise bu konuda Ibiza’yı tek geçmelidir.

Parti ve eğlence denildiğinde en çok tercih edilen şehirlerden bir tanesi olan Ibiza sayesinde unutulmaz bir tatil dönemi geçirebilirsiniz.

Mallorca

İspanya’nın önemli turizm merkezlerinden bir diğeri de Mallorca’dır. Mayorka olarak telafuz edilen bu ada, İspanya’nın en büyük adası olma özelliğini de taşır.

Yazın binlerce turist bu adanın doğa güzelliklerini keşfetmekle birlikte eğlenceli hayatında kendini kaybeder.

Avrupa‘da belki de görüp görebileceğiniz en güzel denize sahip ada olabilir.

Valencia

İspanya’nın Madrid ve Barselona’dan sonra en büyük 3. şehri.

Madrid’ten sadece 4 saat uzaklıkta olan Valencia, güzel deniziyle de iyi bir tatil seçeneği.

Portakalıyla meşhur bu şehir ayrıca çok ucuz.

Eğlenceli hayatı da öne çıkınca, listemize girmeyi tabi ki hakediyor.

Salamanca

Castilla’nın tarihi başkenti Salamanca, İspanya açısından oldukça önemli bir şehir.

Şehrin merkezi olarak kabul edilen Plazo Mayor herkesin buluşma noktasıdır.

Barlarıyla bilinen işlek caddeleri tıka basa dolar.

İspanyolca öğrenmek için ideal bir şehirdir ayrıca. Fiyatlar da gayet uygun.

Bilbao

İspanya’nın kültür-sanat şehri. Huzur dolu bu şehirde kitaplara ve kütüphanelere çok değer veriliyor.

Gotik St. James Katedrali mutlaka görülmeli.

Sanat severler için ise etkileyici Guggenheim Bilbao’nun modern yüzünü ortaya çıkaran önemli bir müze.

İngilizce bilen kişi sayısı her ne kadar az olsa da kesinlikle ziyaret edilmesi gereken, harika güzelliklere sahip bir şehir.

Santiago de Compostela

İspanya’nın özerk Galiçya bölgesinin başkenti.

Güzel katedrali ve tarihi şehir merkezi sayesinde UNESCO Dünya Mirası Listesinde kendine yer bulan bu şehirde Avrupa’nın en etkileyici katedrallerinden biri bulunuyor.

Parkları ve heykelleri oldukça güzel olan Santiago de Compestela, İspanya’da hakettiği değeri göremeyen veya diğer şehirlerin popülerliliğinin arkasında kalan bir yer.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here