Ana sayfa Seyahat İpuçları Hostel Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Şey

Hostel Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Şey

312
0
PAYLAŞ
hostel-secmek

Hemen hemen bütün gezginlerin karışık odalı hostellerde konaklama konusunda kafalarının karışık olduğunu biliyoruz. Daha düşük maliyetine rağmen, güvenlik ve rahatlık açısından kafalarda soru işaretleri oluşturabiliyor. Bazı noktalara dikkat etmeniz halinde karışık odalı pansiyonlarda rahatlıkla konaklayabilir, değişik ülkelerden tanıştığınız kişilerle yeni yerler keşfetmenin tadını çıkartabilirsiniz.

Hosteller hakkında genel bilgiyi Hostel nedir? yazımızdan okuyabilirsiniz.

Bu yazımızda karışık odalı hostel veya pansiyon seçerken dikkat etmeniz gereken 10 maddeyi sıralıyoruz;

1- Seçeceğiniz hostelin online booking sitelerindeki puanlarının yüksek olması ve diğer gezginlerin yazdığı geri bildirimler. (7.0 puanın altındaki pansiyonlar genellikle iyi olmuyor.)

App_indir_banner_mobil

2- Odanın içerisinde kilitli dolapların bulunması ve bunların demir dolap olmaması. (Tanımadığınız kişilerle kalacağınız için kilitli dolap hayatidir. Ayrıca demir dolaplar çok ses yapıp uykunuzdan dahi edebilir. Bu yüzden demir dolaplı odalarda kalmamaya özen gösterin.)

3- Yatakların tekli olması. (Tek başınıza gidiyorsanız altlı üstlü yataklarda rahat edemeyebilirsiniz.)

4- Yeterince lavabo ve duşa kabinlerin bulunması. (Sırtınızda havluyla kuyrukta beklememeniz için önemli bir detay.)

ucakbileti_sorgula (1)

5- Yatak başlarında perde bulunması (Mahremiyet açısından önemli.)

6- Yatak başlarında priz bulunması. (Çok önemli bir detay çünkü bazı pansiyonlar bunu atlıyor ve gezginler çok sıkıntı yaşayabiliyor.)

7- Odalarda wifi olması. (Çok önemli bir detay daha. Özellikle yurtdışında wifi’a çok ihtiyaç duyuluyor. Burada dikkat edilecek husus, wifi’ın ortak alanda mı yoksa odada mı çektiğidir. Gezginlerin yorumlarından bilgi sahibi olabilirsiniz.)

8- Rezervasyonun “ücretsiz iptal” ve “gidince öde” özelliğinin bulunması. (Önceden odayı seçip ödeme yaptığınız pansiyonlar hiç ummadığınız odalara sizi yerleştirebiliyor.)

9- Odada kalınacak kişi sayısı. (Maksimum 8 kişilik oda seçmenizi tercih ediyoruz. Diğer türlü askeri koğuştan bir farkı kalmayacaktır.)

10- Hostelin konumu. (Gideceğiz yerin metro istasyonlarını araştırıp, ana metro duraklarının çevresinde bir hostel seçmeniz hem maliyet hem zaman açısından önemlidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here