Ana sayfa Yunanistan Atina Kolonaki, Atina

Kolonaki, Atina

477
0
PAYLAŞ
kolonaki atina

Kolanaki, Atina’da seçkin gazetecilerin, elit insanların, politikacı, sanatçı ve iş adamlarının yaşadığı bir semttir. Şehrin en seçkin insanlarına bu bölgede piyasa yaparken rastlayabilir ve şehrin en lüks barlarında eğlenebilirsiniz. Bu semt İstanbul’daki Nişantaşı’na benzetilmektedir. Şüphesiz şehrin en şık ve sofistike bölgesi Kolonaki’dir. Butik otelleri ve sanat galerileri ile Haritos, imaj sahibi kafe, bar ve restoranları ile Milliona ve Skoufa, şık ve lüks dünya markası mağazaları ile Patriarchou Loakim, Vuokouretiou ve Valaoritou, tasarımcı butikleriyle Loukianou ve Ploutarchou, eşsiz mücevher ve takı butikleriyle Tsakalof ve müzeleriyle Vassilissis Sofias cadelerinin mutlaka ziyaret edilmesi gerekenlerdendir.

Eğer Atina’da görülmesi gereken yerleri sıralayacak olursak, şüphesiz yedinci sırada bu cadde olurdu. Gece hayatı için bu caddede bulunan kulüpler oldukça uygundur. Ayrıca pahalı ve kaliteli yemeklerin yapıldığı nadir yerlerden biridir ve moda tutkunlarının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Ülkedeki krizlerden en fazla etkilenen bölge yine Kolonaki olmuştur. Sosyete semti denilince Atina’da ilk akla gelen semttir. Şehrin en lüks mekânları bu semtte yer alıyor. Semtin ana caddeleri Cakalof ile Sina, günün neredeyse 24 saati durmadan çalışıyor. Semtteki kapıların üzerinde hep ünlü avukatların, siyasetçilerin ve estetik cerrahların isimleri bulunuyor. Ev kiraları aşırı derece pahalı olan semtte, fiyatları öğrendikten sonra gelende hiçbir harcama yapılmaz. Akşamüstü ise yerini kokona ihtiyar bayanlar, bastonlu, şapkalı ve sinekkaydı tıraş olmuş beylere bırakıyor. Sohbetlerinde her zaman eski Kolonaki’den bahsederler. Sabaha doğru, yine A sınıfı ultra lüks araçlar kendini göstermeye başlar.

Tavsiyeler

Çok pahalı bir semt olduğu için kesinlikle konaklamanızı bu semtteki otellerde yapmamanızı öneriyoruz. Ayrıca yemek ve alışveriş yapmadan önce yüksek fiyatlarla karşılaşacağınızı belirtmek isterim.

App_indir_banner_mobil

Atina gezilecek yerler listenizi tamamlarken Kolonaki’de bir tur atıp en azından cafelerde kahve keyfi yapabilirsiniz.

Kolonaki’ye Nasıl Gidilir?

Şehrin içindeyseniz en kolay ulaşımı Metrolar ile gerçekleştirebilirsiniz. Metroların 2 ve 5 numaralı hatlarını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca toplu taşıma araçları ve taksilerde sizi kısa sürede bu ihtişamlı semte ulaştıracaktır. Ancak en hesaplısı toplu taşıma araçlarıdır ve ortalama 1,5 dolar karşılığında taşıma hizmeti sunuyorlar.

ucakbileti_sorgula (1)

Açık adres; Kolonaki District 012, Atina 75 012, Yunanistan

Atina Gezi Rehberi yazımda şehirdeki tüm ihtiyacınız olabilecek bilgileri paylaştım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here