Ana sayfa Polonya Krakow Krakow’dan Ne Alınır? Alışveriş Önerileri

Krakow’dan Ne Alınır? Alışveriş Önerileri

986
0
PAYLAŞ
krakowdan ne alinir
Seramik

Seyahatin önemli bir bölümü de alışveriştir. Evinize getireceğiniz ufak hediyelik eşyalarla gittiğiniz şehri hatırlayabilir, sevdiklerinize onları düşündüğünüzü gösterebilirsiniz. Krakow’da eğer ne tarz bir hediyelik eşya almalıyım sorusu aklınıza geliyorsa, bu yazım size yardımcı olacak. Bildiğiniz üzere, bazı şehirlere gittiğiniz zaman hediye alacak pek seçeneğiniz yoktur. Ne alacağınız konusunda köşeye sıkışırsınız. Krakow böyle bir şehir değil. Polonya kültürünün bizim kültürümüze çok uzak olması, farklı hediye seçeneklerinin ortaya çıkmasını sağlıyor. İşte Krakow’dan alabileceğiniz birkaç geleneksel Polonya/Krakow hediyeleri:

Ejderha Hediyeleri

Krakow’a gelip de kimse ejderha almadan dönmez. Şehrin sembolü olan ejderhalarla birçok hediye seçeneği oluşturulmuş durumda. Benim en çok bu tatlı anahtarlıklar hoşuma gitti. Üzerinde Krakow yazan anahtarlıklar oldukça ucuz. Hem sevdiklerinize hem de kendinize birkaç adet alabilirsiniz.

El Yapımı Bileklikler

App_indir_banner_mobil

Krakow’da odun yapımı birçok ürün bulunuyor. Polonya’nın %20’si orman. Durum böyle olunca odundan geçinen birçok insan var. Nitekim bu bileklik tarzı el yapımı ürünler ilginizi çekebilir.

Seramik

Elle boyanmış ve işlenmiş seramikler Krakow’un heryerinde bulunabilir. Özellikle Yahudi Mahallesinde çok fazla çeşit bulabilirsiniz.

ucakbileti_sorgula (1)

Hasır Ürünleri

Yine el yapımı birçok hasır ürünleri (sepet, kutu vs.) yerel pazarlarda karşınıza çıkabilir. Geleneksel Polonya kültürü olan bu ürünler de sizin için bir seçenek.

Yeme-İçme

Tabi ki Polonya yemeklerinden veya içeceklerinden de ülkenize götürmek isteyebilirsiniz. Önerilerimiz:

Zubrowka: Polonya’nın meşhur vodkası. Her ülkede bilinen bu vodkadan kesinlikle götürmelisiniz. Eğer valizinizde yer veya kilo sorunu yaşıyorsanız 100ml’lik küçük cep vodkalarını alabilirsiniz. Bu vodkalar süs olarak bile kullanılabilir.

Wawel Çikolata: Farklı meyvelerin aromalarına sahip bu çikolatalar güzel bir hediye olabilir.

Krakow’da eğer seyahatinize denk gelirse, Old Town’da kurulan geleneksel pazarlarda yiyecek ve içeceklerin en orjinallerine ulaşabilirsiniz. Krakow’da gezilecek yerler listemize göz atıp şehirde gidilmesi gereken yerler hakkında bilgi alabilirsiniz. Şimdiden Krakow’da iyi eğlenceler!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here