Ana sayfa Şehirler Avrupa Lizbon Gece Hayatı

Lizbon Gece Hayatı

592
0
PAYLAŞ
op art cafe lizbon

Gün batımı Libon’da günün bittiği anlamına gelmiyor. Özellikle yaz aylarında! Avrupa’nın yükselen trendlerinden biri olan Portekiz’in başkenti Lizbon, gece hayatında ziyaretçilerine ve yerlilere birçok seçenek sunuyor. Havaların Haziran ayında ısınmasıyla başlayan festival ve özel etkinlikler büyüleyici. Lizbon gece hayatında kendinizi Avrupa’da değil, Latin Amerika’da hissetmeniz de mümkün. Belirli sokaklar barlardan ve gece kulüplerinden daha eğlenceli olabiliyor, siz yeter ki eğlenmeyi bilin!

Lizbon’un sokakları gece yarısından itibaren dolmaya başlıyor. Barların yer aldığı sokaklarda kimi zaman adım atmak dahi zor olabiliyor. Çok lafı uzatmadan Lizbon’da en fazla eğlenebileceğiniz bölgeleri, barları ve gece kulüplerini paylaşmaya geçiyorum. Listeye başlamadan önce Fado’dan da bahsetmek istiyorum.

Fado

Fado, Portekiz halk müziği türüdür. Portekiz bir okyanus ülkesi olduğundan denizcilik ve balıkçılık oldukça fazla tercih edilen bir meslek. Denizci eşe sahip kadınların sevdiklerini seferlere veya işe uğurlarken hüzünlenmesi ve uzun bekleyişin ardından eşlerine kavuşamamasının ardından denize karşı yaktıkları ağıtlardan türeyen müziğe Fado adı verilmiş. Fado müzik türü günümüzde de Lizbon sokaklarına hakim. Melankoli ve arabesk tarzı diyebiliriz. Portekiz’e özgü Fado’yu geleneksel bir barda dinlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

App_indir_banner_mobil

Lizbon gece hayatı ipuçları:

  • Lizbon’da sokaklarda hatta meydanlarda çok fazla uyuşturucu satıcısı var. Yanınıza geldiklerinde cevap vermezseniz veya kibarca hayır derseniz rahatsız etmiyorlar.
  • Gece kulüplerinin bazılarının casino bölümü bulunuyor.
  • Gece hayatı daha çok barların yer aldığı sokakta. İnsanlar sıcak havanın tadını sokaklarda çıkarıyor. Barların içi çok fazla ilgi görmüyor.
  • Alkol fiyatları genel olarak ucuz. Bira ortalama 3 euro.
  • Sabaha kadar gece kulüplerinde ve barlar sokağında eğlenip, sabahın ilk ışıklarında okyanusun serin sularına kendinizi bırakmak harika bir deneyim.

Lizbon Gece Kulüpleri ve Barlar

Bairro Alto Bölgesi

Lizbon gece hayatının merkezi. Tramvayla veya yürüyerek ulaşabileceğiniz bu bölgede yer alan dar sokaklarda gece yarısından itibaren adım atmak zorlaşıyor. Belirli bir zaman geçtikten sonra inanılmaz eğlenceli bir hal alan bu bölgede birçok bar da mevcut. Alkolunuzu alıp kendinizi sokaklardaki kalabalığa bırakabilirsiniz.

ucakbileti_sorgula (1)

Dock’s Club

Lizbon’un popüler gece kulüplerinden Dock’s Club, Cuma ve Cumartesi günleri açık. Açık olduğu her gün oldukça kalabalık bir kitleye hizmet veriyor. Buranın ayrı bir özelliği de Perşembe günleri “lady night” adı altında sadece kadınlara açık olması.
Adres: Rua da Cintura do Porto de Lisboa, 226

Lux-Fragil Club

Lizbon’un en iyi gece kulüplerinden. Tam 3 katlı ve çok büyük. Kimi günler girişte kıyafet kontrolü yapılabiliyor fakat çok da seçici değiller. Sabahın ilk saatlerine kadar insanlar akın akın bu kulübe geliyor ve kalabalık hiçbir zaman kaybolmuyor. Lizbon’da görülmesi gereken gece kulüpleri listenize ilk sıradan girebilir.

Incognito

Rock, elektro, pop. Lizbon’da çılgınlarca dans edip, öğrenci ve genç kesimle harika bir gece yaşamak istiyorsanız sizi böyle alalım.

Main Lisbon

Lizbon’un son dönemlerde en popülerleşen gece kulüplerinden Main, genç kesimi çoktan bünyesine çekti bile. Hareketli bir gece için ve sırf konseptlerine hakim olmak için tercih edilebilir. Ortalama alkol ücreti 7 euro.

otobusbileti_sorgula2

Op Art Cafe

OpArt cafe aslında bar olarak hizmet veriyor fakat haftasonları özel DJ performansı ile gece kulüplerine de dönüşebiliyor. Harika bir manzarası olduğundan sıkça tercih edilmekte. En azından oturup bir Portekiz şarabı denemek için ideal, hatta manzarası için şart!

A Tasca do Chico

Son tavsiyemiz size Portekiz müziği Fado dinlemek için ideal bir bar olan A Tasca do Chico’ya gelsin. Giriş ücreti olmayan, oldukça makul fiyatlara alkol satan bu mekanda geleneksel Portekiz müziklerini dinleyebilir, biraz dinlenerek Lizbon’un kültürünü keşfedebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here