Ana sayfa Şehirler Avrupa Madrid Gece Hayatı

Madrid Gece Hayatı

559
0
PAYLAŞ
madrid gece hayati
Teatro Kapital Club

Madrid, Dünya’nın en canlı gece hayatına sahip şehirlerinden biri. Şehir asla uyumuyor. (İspanyollar bu durumu “mucha marcha” olarak adlandırır.) Ben de sizinle “la noche”nin zevkini çıkarmanız için en iyi gece kulüpleri ve barların listesini paylaşacağım. Madrid sokaklarında haftasonları gece saatlerinde gündüz saatlerinden daha çok insan görebilirsiniz. İspanyollar gerçekten gece hayatına oldukça düşkün, özellikle Madrid’de. Madrid gece hayatı sayesinde “iyi ki bu şehre gelmişim” deme ihtimaliniz yükselecek.

Madrid’deki gece mekanları herkesi düşünen yapıya sahip. Mezuniyet, doğum günü, bekarlığa veda gibi özel etkinlikler için konseptler oluşturulmuş durumda. Gece yarısından sonra şehir meydanlarında ve ara sokaklarda hayat kadınlarının yaygın bir şekilde dolaştığına şahit olacaksınız. Ayrıca Madrid’de gayler için oluşturulmuş bir bölge var bu bölgedeki mekanların çoğu eşcinsellere hizmet veriyor.

Eğer gece hayatında eğlenmek istiyorsanız Madrid kesinlikle size göre bir yer. Sol meydanının çevresinde bulunan sokaklarda kaybolup, kendinize uygun bir yer bulmak mümkün. Bunun dışında ben daha güvenilir ve rehber eşliğinde eğlenmek istiyorum derseniz Madrid Nightlife Tour adı altında düzenlenen turlara da katılabilirsiniz.

Puerto del Sol meydanı çevresinde birçok bar ve gece kulübü bulabilirsiniz. Bir diğer gece hayatının hareketli yaşandığı yer ise Plaza Santa Ana meydanı. Bu meydanda sürekli mekan değiştirip geleneksel Madrid müziklerinden flamenko dinleyebilirsiniz. Madrid gece hayatı mekanlarda olduğu kadar meydan ve sokaklarda da hareketli.

App_indir_banner_mobil

Şimdi gelelim Madrid’in en güzel ve eğlenceli gece kulüplerine. Gece çıkmaya karar verdiyseniz bu kulüpleri ve devamındaki barları es geçmeyiniz!

Madrid Gece Kulüpleri

Teatro Kapital

Madrid’in en popüler gece kulüplerinden Kapital ayrıca çok büyük. Atocha Caddesi üzerinde bulunuyor. Giriş katında genellikle house müzik çalınıyor. Üst katlarda da kendi tarzınıza uygun bir müzik tarzı olacağından emin olabilirsiniz. Karaoke, R&B, POP gibi tüm müzik türlerinin yer aldığı kat ve odalara rastladım. En üst katta ise bir teras bulunuyor. Harika müziklerden bir ara ayrılıp Madrid’in manzarasını da görmeyi göz ardı etmeyin!

ucakbileti_sorgula (1)

Joy Eslava

Madrid’in en büyük ve lüks gece kulüplerinden biri. Joy Eslava’nın turistik bir özelliği var. Genellikle İspanyollar burayı pek tercih etmiyor. Uluslararası yeni insanlarla tanışmak için burayı tercih edebilirsiniz. Dans şovlarıyla meşhur bu gece kulübünde birçok ünlüyü de görme olanağınız olabilir.

Moma 56 (Opium)

Öğlen saatlerinde restoran ve bar hizmeti veren Moma 56 gece yarısından sonra inanılmaz eğlencelere ev sahipliği yapıyor. New York stiliyle bilinen bu gece kulübünün devasa bir dans alanı var ve bu alana kendinizi bıraktığınızda çok eğlenceli anlar yaşayabiliyorsunuz. Opium Madrid adıyla da bilinen Moma 56’nın renk renk ışıklı aydınlatması da oldukça ilgi çekici.

Tupperware

Pembe renginin hakim olduğu bu mekanda genellikle İspanyol gençleri eğleniyor. Harika bir dekora sahip mekanda popüler rock & pop müzikleri çalar. Dışında olduğu gibi içinde de pembe renginin baskın olduğu Tupperware’in alt katlarında bulunan duvarları çok etkileyici görsellere ve renklere sahip.

Barco

Barco’nun önünde haftasonları uzun kuyruklar görebilirsiniz. Fakat içerde gerçekten bekleyeceğiniz süreye değecek bir eğlence olacak. Müzikleri ve DJ’leri etkileyici performanslar sunuyor. Gecenizi burada bitirip, merkezden konakladığınız yere kolayca dönebilirsiniz.

otobusbileti_sorgula2

New Garamond

Devasa bir dans alanı ile muhteşem anlar sunan New Garamond gençlerin son dönemlerdeki uğrak mekanı. Perşembe günleri Latin gecesiyle meşhur. Cuma ve Cumartesi günleri ise sabahın ilk ışıklarına kadar durmak bilmeyen bir eğlence var.

Büyük ihtimal bu sözü Madrid’in her yerinde görecek veya duyacaksınız: Madrid’s nightlife never stops!

Madrid gezilecek yerler yazımıza gidip şehirde görülmesi gereken yapıtlar ve yerlere ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here