Ana sayfa Şehirler Avrupa Madrid’de Görülmesi Gereken 10 Yer

Madrid’de Görülmesi Gereken 10 Yer

585
0
PAYLAŞ
madrid rio
Madrid Rio

Madrid’de görülmesi gereken ana yerleri Madrid gezilecek yerler yazımda aktarmıştım. Burada ise şehirde ana turistik yerlerin gölgesinde kalmış, fazla bilinmeyen 10 yeri paylaşacağım. Madrid, oldukça büyük ve kalabalık bir şehir. Bu yüzden sokaklarda yürürken birçok yer keşfedebilirsiniz.

1- Círculo de Bellas Artes

Madrid’de yaşayan herhangi birisine sorduğunuzda size ilk olarak burayı önerir. Şehrin harika manzarasını buradan seyretmek mümkün. Terasta bulunan barda ister akşam yemeği, ister Madrid’in yöresel içecekleriyle keyif yapabilirsiniz. Gün batımını izlemek için muazzam olan bu mekana giderken kameranızı da yanınıza almayı unutmayın. Banco de Espana metro durağından hemen ulaşabilirsiniz.

Adres: Calle de Alcalá, 42

App_indir_banner_mobil

2- Rosaleda de Madrid

Turistler tarafından pek bilinmeyen Rosaleda de Madrid, 500’den fazla gül türünün bulunduğu büyük bir bahçe. Özellikle Mayıs-Haziran aylarında giderseniz rengarenk bu bahçede harika kokulara ve görüntülere şahitlik edebilirsiniz. Oldukça büyük olan bahçede rengarenk güllerle bol bol fotoğraf çekmeyi unutmayın.

Metro durağı: Opera/Príncipe Pío
Adres: La Rosaleda Street, S/N

ucakbileti_sorgula (1)

3- Ojala

Madrid’de deniz olmaması, kendinizi plajda hissetmenize engel değil. Ojala Restoranın alt katının zemini tamamen kumla kaplı ve yer masaları sayesinde kendinizi beachte hissetmeniz sağlanıyor. Bu atmosferde İspanyol yemeklerinin en lezzetlisini yiyebilirsiniz.

Adres: Calle de San Andrés, 1

4- San Fernando Market

Şehrin merkezinde, genellikle kalabalıktan uzak (karnavallar dışında), fazla bilinmeyen bir pazar. Taptaze meyveleri bu pazardan satın alabilirsiniz. Pazarın bir bölümünde aksesuar, kitap, kıyafet gibi ürünler de satılıyor.

Metro durağı: Embajadores (L3, L5), Lavapiés (L3)
Adres: Calle Embajadores, 41

5- Cine Dore

19. yüzyıldan kalma bir binada kurulan Cine Dore, hala kurulduğu gibi. Binada herhangi bir değişiklik yapılmadan günümüze kadar korunmuş. Sinema biletlerinin ücreti 2€ civarında. Patlamış mısır vs. yok. Genellikle İspanyol snackleri satılıyor ve güzel bir atmosfer sunuluyor.

otobusbileti_sorgula2

Adres: Calle de Santa Isabel, 3

6- San Antonio de los Alemanes Kilisesi

İspanyol barok mimarisinin önemli eserlerinden olan San Antonio de los Alemanes Kilisesi, zamanında III.Felipe tarafından bulunmuş ve Portekizli göçmenler için hastane olarak kullanılmış. Bu yüzden eski ismi “Hospital de los Portugueses” imiş. Oldukça eski olan bu kilisenin özellikle iç mimarisi ve dizaynı muazzam güzellikle. Görmeye değer.

Metro durağı: Callao
Adres: Calle de La Puebla, 20

7- Faro de Moncloa

Madrid’in panoramik görüntüsünü sunan, 92 metre yukardan şehri izleme şansı veren kulenin tepesine çıkmak çok özel bir deneyim. Kulenin tepesinden Madrid Kraliyet Sarayı, Telefonica Binası, Gran Via, La Almudena Katedrali ve birçok yer kolaylıkla izlenebiliyor. Şehrin kuş bakışı görünümü için bu tepeye çıkmanın ücreti ise 3€.

Adres:Av. Arco de La Victoria, 2

8- El Capricho Parkı

Parque de El Capricho’nun içerisinde birçok bahçe, göl ve İtalyan & Fransız tarzında yapıtlar bulunuyor. Madrid’in gizli bahçesi olarak adlandırılan bu park tam bir huzur cenneti. Yaz aylarında parkta düzenlenen konserler ve festivaller ise oldukça eğlenceli oluyor.

Adres: Paseo de la Alameda de Osuna, 25

9- Campo Del Moro

Manzanares Nehri ve Madrid Kraliyet Sarayı arasında konumlanan Campo Del Moro parkı, aslında bir bahçe olarak da anılabilir. İsmini Müslümanların 1100 yılındaki kuşatmasından alıyor. Karşısındaki saraya kadar olan uzunca yol görmeye ve yürüyüş yapmaya değer bir güzelliğe sahip.

Adres: Paseo de la Virgen del Puerto, s/n

10- Madrid Rio

Madrid’in büyük projelerinden biri olan ve son 10 yılda popülerleşen Madrid Rio, ziyaretçilerine basketbol, bisiklet, kayak gibi açık alan aktiviteleri yapma olanağı veriyor. Bu büyük park içerisinde bisiklet kiralayıp tura katılmanız oldukça keyifli olabilir.

Metro durağı: Principle Pio
Adres: Puente de Toledo, 28019

Madrid gezi rehberi yazıma giderek şehirle ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here