Madrid Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım
Avrupa İspanya Madrid

Madrid Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Madrid Barajas Uluslararası Havalimanı (Adolfo Suarez), Madrid’in ana havaalanıdır. Avrupa’nın dördüncü, dünyanın ise en kalabalık onuncu havalimanıdır. Amerika’dan Avrupa’ya birçok aktarmalı uçuş Madrid Barajas Havalimanı üzerinden yapılır. Bu yüzden oldukça popüler ve kalabalıktır. 2007 yılında resmi rakamlara göre havalimanını toplam 52 milyon kişi kullanmıştır. Havalimanında 4 adet terminal bulunmaktadır.

Türkiye’den Madrid‘e aktarmasız olarak sadece İstanbul’dan uçuşlar bulunuyor. Uçuşları ise sadece Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları gerçekleştiriyor. Aktarmalı uçmak isterseniz Air France, KLM gibi birçok seçenek mevcut. Uçuş süresi ortalama 4 saat 10 dakika sürmektedir.

v
Madrid Havaalanı Metro Girişi

Madrid Havaalanından Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Metro: Madrid Barajas Havaalanının herhangi bir terminalinden metro ile şehir merkezine ulaşım en kolay seçenektir. 8 numaralı hatta binip Nuevos Ministerios durağında inmeniz gerek. Yolculuk ortalama 15 dakika sürüyor. Bu duraktan da 6 veya 10 numaralı hatta aktarma yapabilirsiniz. Madrid’de metro 06:00 – 01:30 arasında hizmet verir. Her 5 dakikada bir metro gelirken saat 22:00’dan 23:00’a kadar 10 dakikada bir, 23:00’dan 02:00’a kadar 15 dakikada bir gelmektedir. Madrid’de metro bilet fiyatları ineceğiniz durağa göre hesaplanmaktadır. Havaalanından alınan bilet ücreti 4.50€‘dan başlar.

Otobüs: Madrid Havaalanından şehir merkezine express otobüsler 24 saat ve yılın her günü hizmet vermektedir. Metro aktarmasıyla uğraşmak istemeyenler ve gece seyahat edenler için en iyi alternatif otobüs ile ulaşım olarak gözüküyor. Her terminalden ulaşabileceğiniz otobüslerin üzerinde devasa boyutlarda aeropuerto yazıyor. Atocha tren istasyonuna giden otobüslerle yolculuk ortalama 40 dakika. Gündüz her 15, gece ise her 35 dakikada bir sefer var. Bilet ücreti 5€, otobüse binerken şoförden satın alabiliyorsunuz.

Tren: Yeni açılan Terminal 4 üzerinden Metro Ligero hatlı trene binerseniz Chamartín, Nuevos Ministerios, Atocha veya Príncipe Pío istasyonlarına erişebilirsiniz. Eğer başka bir terminaldeyseniz ücretsiz servislerle Terminal 4’e geçiş yapabilirsiniz. Tren bilet ücreti 4.50€.

Taksi: Her yerde olduğu gibi havalimanından şehir merkezine gitmenin bir diğer yolu da taksi. Madrid havaalanından şehir merkezine taksi ücreti ortalama 25€ tutuyor.

Madrid Şehir İçi Ulaşım yazımıza giderek şehir içindeki ulaşım araçları ve ipuçları hakkında tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

sinanys

Never stop exploring!

İlginizi Çekebilir

odessa opera

Odessa Gezilecek Yerler – 13 Harika Yer

odessa gezilecek yerler

Odessa Gezi Rehberi | Ukrayna Odessa Gezisi Tüm Bilgiler

italya'da tatil

En Güzel İtalya Plajları

Odessa’dan Moldova Kişinev’e Nasıl Gidilir

Hamburg’un En Yenisi: Elbphilarmonie

Disqus shortname is required. Please click on me and enter it

LEAVE A COMMENT