Ana sayfa Şehirler Avrupa Madrid Kraliyet Sarayı (Royal Palace of Madrid)

Madrid Kraliyet Sarayı (Royal Palace of Madrid)

972
0
PAYLAŞ
madrid palacio

Royal Palace of Madrid ya da Madrid Kraliyet Sarayı olarak bilinen Palacio Real, yılların tüm izlerini taşır. Saray ile ilgili elde edilen belgelerde sarayın on sekizinci yüzyılda inşa edildiği belirtilir. Bu bakımdan günümüze kadar saray olabildiğince ihtişamlı bir şekilde gelmeyi başarmış ve şu anda daha çok turizme hizmet ederek dünya genelinde en çok ilgi çeken yapılardan birisi olmayı da yine gerçekleştirmiştir. Sarayın inşaatı sırasında çok özel bir tasarım kullanılması sarayın en önemli farklarından birisi olmuştur. Aynı zamanda dönemin zenginliğinin gösterilebilmesi ve sarayı ziyaret edenlerin etkilenmesi adına iç süslemelere de oldukça önem verilmiştir. Dekorasyonda yapılan çalışmalar günümüzde büyük oranda korunmuş ve bu bakımdan hala görülebilir durumdadır.

Madrid Kraliyet Sarayı Hakkında Bilgi

1931 yılında kadar aktif bir şekilde kullanılan saray bu tarih sonrasında kullanım dışı kalmış ve daha çok turistik gezilere açılmıştır. Saray içerisinde yapılan düzenlemeler ile birlikte günümüzde isteyen herkesin ziyaret edebileceği yerlerden olan Madrid Kraliyet Sarayı bu bakımdan büyük ilgi çekmektedir. Palacio Real, eşsiz yapısının yanı sıra çevre düzenlemesi ve geniş kompleksi ile görülmeye değer pek çok özel yerlere sahiptir. Özellikle bahçeleri hala bakımlı ve kişilerin dinlenerek güzel vakit geçirebileceği şekilde düzenlenmiştir.

Madrid’in sarayların şehri olarak anılmasında en önemli faktörlerden biri olan Kraliyet Sarayı, kesinlikle Madrid gezilecek yerler arasında yer alması gereken, şehir için çok önemli bir yapıttır.

App_indir_banner_mobil

Palacio Real’de Neler Görülebilir?

Palacio Real içerisinde genel olarak değiştirilen geçici sergiler ve kalıcı teşhir salonları yer alır. Giriş sonrasında özellikle İspanya tarihine damga vurmayı başaran önemli isimlerden olan III. Carlos ve IV. Carlos adının verildiği salonlar yer alır. Bu salonlarda hem Kraliyet Sarayı hem de İspanya Tarihi için önemli olan pek çok eser yer almaktadır. Aynı zamanda saray içerisinde yer alan odalar da yine görülmesi gereken bölümler arasında yer almaktadır. Saray aktif bir şekilde günlük yaşamda kullanıldığından dolayı mutfaklardan yemek salonlarına farklı bölümler vardır ve aynı zamanda dönemde kullanılan pek çok eşya da hala aynı güzelliğiyle sergilenmektedir.

Madrid Kraliyet Sarayı Giriş Ücreti & Ziyaret Bilgileri

ucakbileti_sorgula (1)

Kış saati uygulaması: 10:00 – 18:00
Yaz saati uygulaması: 10:00 – 20:00

Bilet satışları sarayın kapanış saatinden bir saat önce sona ermektedir.

Normal giriş ücreti: 10€
İndirimli giriş ücreti: 5€ (Avrupa ve Latin Amerika vatandaşı olanlar için geçerli. 5-16 yaş arası da indirimli giriş alabilir.)

Palacio Real’e Nasıl Gidilir?

Bölgeye araçları ile gitmek isteyen kişilerin navigasyona Calle Bailén, s/n, 28071 Madrid yazması yeterlidir. Aynı zamanda metro ile ulaşım da oldukça kolaydır. 5 veya 2 numaralı metro hattında Opera durağında inmeniz gerekiyor. Otobüslerden ise 3, 25, 39 ve 148 numaralı hatları kullanabilirsiniz.

Madrid gezi rehberi yazımıza giderek şehirle ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here