Ana sayfa Türkiye Antalya Manavgat Şelalesi Hakkında Bilgi – Nerede ve Nasıl Gidilir?

Manavgat Şelalesi Hakkında Bilgi – Nerede ve Nasıl Gidilir?

1815
1
PAYLAŞ
manavgat-selalesi

Manavgat Şelalesi Hakkında Bilgi

Antalya’nın ünü il sınırlarını aşan değerlerinden birisi olan Manavgat Şelalesi, Antalya’ya gidildiğinde mutlaka görülecek yerler arasında yer almaktadır. Oldukça yüksek bir yerden akan ve denizle buluşan Manavgat Şelalesi, etkileyici yapısı ile milyonlarca kişiyi kendisine çekmektedir. Üstelik ilginin bu kadar fazla olması, bölgeye gelen misafirler için farklı imkanların sunulduğu bir yer haline gelmiştir.

Manavgat Şelalesi’ne giden kişiler şelalenin yanındaki bölgelerde piknik yaparak, keyifli vakit geçirebilir. Üstelik kamp yapmayı seven kişiler için de bu bölgede alternatifler oldukça zengindir. Bu bakımdan günübirlik gezilerin yanı sıra uzun süreli kamplar için de Manavgat Şelalesi oldukça ideal bir bölgededir. Şelalenin oluşumunda bölgedeki dağların etkisi oldukça fazladır. Dağlardan birikerek gelen sular, kentin kıyısındaki falezlere kadar ilerler ve buradan yaklaşık 4 bin metreden aşağıya dökülür. Ayrıca Antalya bölgesi Manavgat Şelalesi gibi pek çok şelaleye ev sahipliği yaptığı için gezi sırasında dahi büyük küçük farklı şelaleler de görülebilir.

Manavgat Şelalesi’nde Ne Yapılır?

App_indir_banner_mobil

Belirtildiği gibi kamp ve piknik alanları oldukça boldur ve bu bakımdan Manavgat Şelalesi’ne giden kişiler kamp ve piknik amaçlı burayı kullanabilir. Bu imkanların yanı sıra bölgede açılan pek çok mekan Akdeniz lezzetlerini sunmak için hazırdır. Özelikle balık tesislerindeki balıkların tadı oldukça meşhurdur. Şelalenin hemen dibinde birçok çay bahçesi ve mesiye yeri bulunur. Buralarda şelalenin şırıltılarını dinlerken çay veya kahve keyfi yapabilirsiniz. Ayrıca çevrede Antalya ve Akdeniz’e özel geleneksel ürünleri satan birçok alışveriş dükkanı bulunuyor. Buradan anılarınızı tazeleyebileceğiniz ürünler satın alabilirsiniz. Şelalenin farklı açılarından bol bol fotoğraf çekinmeyi de unutmayın! Antalya gezilecek yerler yazısına giderek şehirdeki diğer muhteşem yerleri keşfetmeye devam edebilirsiniz.

Manavgat Şelalesi Nerede? 

Manavgat Şelalesi Harita

ucakbileti_sorgula (1)

Manavgat Şelalesi’ne Nasıl Gidilir? Yol Tarifi

Manavgat Şelalesi gitmek isteyenlerin Manavgat ilçesine ulaşması yeterli olacaktır. Her ne kadar Antalya merkeze uzak olsa da yaklaşık 90 dakikalık bir yolculuk ile bölgeye ulaşılabilir. Üstelik yolculuk boyunca Akdeniz’in etkileyici manzarası da size eşlik edecek, bir yanınızda mavi tonlar diğer bir yanınızda ise yeşil tonlar yolculuğunuzu keyiflendirecektir.

Manavgat’a giden kişilerin şehir merkezinden 5 kilometre daha ilerlemesi gerekecektir. Bölgedeki tüm trafik tabelalarında Manavgat Şelalesini görmek mümkündür. Bu açıdan ulaşım sorunu yaşamadan şelaleye gidilebilmektedir. Ayrıca kent merkezinden de yine toplu taşıma araçları ile Manavgat Şelalesi’ne gidilebilir.

Manavgat Şelalesi Giriş Ücreti Ne Kadar?

Girişler ücretli olduğundan dolayı giriş ücretinin ödenmesi gerekir.

2016 yılında güncel giriş ücretleri standart olup 5 TL’dir.

Manavgat Şalesi Görselleri

Manavgat Şelalesi Çevresindeki Oteller, Nerede Kalınır?

Kamp yapmak istemeyen fakat bu bölgede konaklamak isteyen kişiler için yakındaki oteller değerlendirilmelidir. Bölgede meşhur ve tercih edebileceğiniz bazı otel isimleri şöyledir; Manavgat HotelRiver Hotel ve Kelebek Otel‘dir.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here