Ana sayfa Türkiye Muğla En Güzel Marmaris Plajları ve Koyları

En Güzel Marmaris Plajları ve Koyları

7198
0
PAYLAŞ
amos-koyu-marmaris

Ülkemizin en güzel ve temiz plajlarına sahip Marmaris’te birçok bölge mavi bayrak ünvanına sahip. Özellikle koyları masmavi denizi ve temizliğiyle hem yerli hem de yabancı turistlerin her yıl akınına uğruyor.

Tatilseverlerin en çok tercih ettiği su sporları da çoğu Marmaris plajında yüksek kalitede hizmetle birlikte mümkün. Türkiye‘nin en güzel koylarını ve plajlarını Marmaris’te görebilirsiniz.

Marmaris Plajları

Uzunyalı Plajı

Uzunyalı Plajı Marmaris’te uzun plaj olarak da biliniyor. Halk plajının hemen sağından itibaren başlayan bu plaj oldukça büyük ve uzun (10 km). Nitekim ismini de buradan almakta.

App_indir_banner_mobil

Uzunyalı Plajı’nda birçok su aktivitesi düzenleniyor. Ayrıca çevrede bulunan kafe, bar ve restoranlar sayesinde plajda çok güzel vakit geçirebilirsiniz. İsteyenler burada su altı dalışı da yapabilmekte.

Marmaris Halk Plajı

Marmaris’in en büyük ve popüler plajı. Kumu ve tertemiz suyuyla her yıl tıklım tıklım doluyor.

Tam olarak Marmaris’in merkezinde yer aldığı için konum olarak da büyük avantaja sahip.

ucakbileti_sorgula (1)

İçmeler Plajı

Marmaris merkezinden 8 km uzaklıkta bulunan İçmeler’e ulaşım oldukça kolay.

Merkeze kıyasla daha sakin bir bölge ve genellikle yabancı turistler tarafından tercih ediliyor.

Kum plajlarının muazzamlığı ve denizinin temizliği tam 6 km uzunluğunda.

Kleopatra Plajı – Sedir Adası

Kleopatra Adası olarak da bilinen Sedir Adası, Marmaris’ten 16 km uzaklıkta, mutlaka görülmesi gereken bir adadır. Burada bulunan plaja verilen isim de Kleopatra’dır.

Bir efsaneye göre Kleopatra bu plajda yüzmüş, hatta kumu özel olarak kendisi getirtmiştir. Plajda bulunan kumun altın sarısı rengi görenleri büyülüyor.

Kumun sarısı ve denizin masmavi görüntüsünün uyumunu görmek için mutlaka bu adayı ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum.

Kız Kumu Plajı

Marmaris’in en turistik yerlerinden biri Kız Kumu Plajı, Orhaniye’de yer almaktadır.

Kız Kumu plajını turistik yapan en büyük özelliği, denizin ortasında bulunan kumdur. Bu sayede insanlar denizin ortasında, kumun üzerinde yürüyebilmektedir. Böyle bir eşsiz deneyim için Kız Kumu Plajı mutlaka ziyaret edilmeli.

otobusbileti_sorgula2

Plajın isminin bir hikayesi var. Hikayeye göre Bybassos kralının kızı Prenses bir tehlikeden kaçarken (korsanlar olduğu iddia edilmekte) yüzme bilmediğinden dolayı eteğine kum doldurarak denize kaçmış. Kumun bitmesiyle denizin ortasında kalıp boğularak hayata gözlerini yummuş. Bu hikayeye istinaden plajın ismi Kız Kumu olarak kalmıştır.

Turunç Plajı

Mavi plaja sahip Turunç Plajı’nın denizi bir harika. Dağların arasında sessiz sakin bir bölgede yer alan bu plajın maviliği aklınızı başınızdan çıkaracak.

Plaj, Marmaris merkezinden 21 km uzaklıkta bulunuyor.

Cennet Adası Plajı

Cennet Adası, gerçekten de ismiyle özdeşleşen bir yer. Ormanın çevrelediği bir plaj sizleri bekliyor.

Marmaris merkezinden yaklaşık 25-30 dakikalık bir yolculuğun ardından Cennet Adası’na ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bazı tekne turları da Cennet Adası plajına uğradığı için tekne turlarını da tercih edebilirsiniz.

Kumlubük Plajı

Turunç plajına oldukça yakın olan Kumlubük Plajı, Marmaris merkezinden 27 km uzaklıkta. Doğayla iç içe bir plaj olan Kumlubük’te plajlar gayet temiz ve denizi harika.

Marmaris Koyları

Çiftlik Koyu

Bir tatil cenneti…  İçmeler’den Bozburun yönüne doğru gittiğinizde -yaklaşık 30 km- bu harika koya ulaşabilirsiniz.

Buranın denizi dünyanın en temiz ve mavi plajları arasına girebilir. Sakin, huzurlu ve el değmemiş.

Kalabalıktan uzak tertemiz denizin keyfini çıkarmak için Çiftlik Koyu’nu Marmaris tatilinizde mutlaka ziyaret edin.

Gebekse Koyu

Gebekse Koyu, Çiftlik koyunun hemen yanında yer alıyor. Buraya araçla gitme imkanının olması, denizinin ne kadar temiz olduğunu açıklamamıza yeterli.

Çiftlik Koyu’ndan sandal veya tekne kiralayarak ulaşabileceğiniz Gebekse koyunun muazzam denizi resmen mavinin tonlarını sergiliyor.

Selimiye Koyu

Genellikle sessiz ve huzurlu olmasıyla bilinen Selimiye köyü, son dönemlerde sıkça tercih edilen tatil destinasyonlarından. Köydeki plajlar temiz ve sakin. Selimiye’de yöresel lezzetler de mutlaka denenmeli. Hem de Marmaris merkezine sadece 45 km uzaklıkta.

Bördübet Koyu

Marmaris merkezinden 25 km uzaklıkta bulunan bu köyde balıkçılık ve arıcılık çok yaygın. Köyün denizi harika olmakla birlikte sunduğu geleneksel lezzetler de muazzam. Tam olarak yerleşkelerin kurulmadığı bu köye henüz el değmemiş durumda. Bu yüzden elinizi çabuk tutun ve tatilinizi doğayla iç içe yaşayın.

Abdi Reis Koyu

Dalış yapmak gibi bir hayaliniz varsa sizi hemen Abdi Reis koyuna alalım. Halk arasında akvaryum da denilen bu koyde dalış için her şey elverişli. Koyun etrafındaki güzelliklerin ve denizinin keyfini çıkarırken, deniz altı güzelliklerini de keşfetmenizi tavsiye ediyorum.

Amos Koyu

Amos koyu, eski bir yerleşik Roma kenti olduğundan burada hala kalıntılar bulunmaktadır. Tarihi bir bölgede eşsiz mavilikte bir deniz keyfi yaşamak için Amos koyunu ziyaret edebilirsiniz.

Bodrum plajları yazımız da ilginizi çekebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here