Ana sayfa Şehirler Avrupa Milano Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Milano Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

4303
0
PAYLAŞ
Milano İtalya

Milano’da toplamda 3 tane havaalanı bulunuyor. Bergamo Havaalanı, Malpensa Havaalanı ve Linate Havaalanı.

İstanbul’dan Milano‘ya Türk Hava Yolları, Pegasus veya Atlas Global aracılığıyla gidebilirsiniz. Türk Hava Yolları ve Atlas Global Malpensa Havaalanına, Pegasus ise Bergamo Havaalanı’na uçuyor.

Avrupa içinde low cost uçak firmalarıyla Milano’ya ulaşırsanız (Ryanair, Wizzair gibi) muhtemelen Malpensa Havaalanı’na ulaşacaksınız.

Bu yazımızda Milano’da bulunan tüm havalimanlarından şehir merkezine ulaşım alternatiflerine ulaşabilirsiniz.

App_indir_banner_mobil

Milano Bergamo Havaalanı

Il Caravaggio International Airport olarak da bilinen Bergamo Havaalanı Milano’dan 45 km uzaklıkta, Bergamo’da yer alıyor.

Yılda yaklaşık 10 milyon insan bu havaalanını kullanıyor. Bu da Bergamo Havaalanını İtalya’nın en işlek üçüncü havalimanı yapıyor.

ucakbileti_sorgula (1)

Milano Bergamo Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Bergamo Havaalanından Milano şehir merkezine otobüsle, taksiyle veya özel transfer seçenekleriyle ulaşabilirsiniz.

En pratik ve ucuz yöntem otobüs ile ulaşım. Biletinizi terravision.eu adresinden online olarak satın alabilirsiniz. Terravision otobüsleri, bilet aldığınız saatin haricinde diğer saatlerde olan otobüslere de binmenize izin veriyor. Ancak siz yine de uçağınızın iniş saatinden yarım saat sonra kalkan otobüse rezervasyon yapabilirsiniz.

Şehir merkezine transfer ücreti 5€. Gidiş dönüş alırsanız ufak da olsa indirim yapılıyor. Otobüs sizi Milano Merkez İstasyonuna götürüyor.

Taksi ile gitmek isterseniz ortalama ücret 100€ civarında tutuyor.

Milano Malpensa Havaalanı

Bergamo Havaalanıyla birlikte Milano’nun iki büyük havalimanından biri. Milano şehir merkezine 49 km uzaklıkta bulunuyor ve yılda ortalama 15 milyon insan tarafından kullanılıyor.

Low cost uçak firmalarının birçoğu da buraya uçuyor. Avrupa içinde Ryanair, Easyjet veya Wizz Air aracılığıyla bu havalimanına çok ucuz fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Türkiye’den ise Türk Hava Yolları veya Atlas Global ile Malpensa Havaalanı’na uçabilirsiniz.

Milano Malpensa Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Malpensa Havaalanından şehir merkezine otobüs, tren, taksi veya özel transfer araçlarıyla ulaşabilirsiniz.

otobusbileti_sorgula2

Terravision firması Malpensa’dan da Milano merkeze hizmet veriyor. Ücreti ise 8€. Yolculuk süresi yaklaşık 50 dakika. Eğer havaalanı gidiş dönüş biletini birlikte alırsanız dönüş bileti indirimli olarak 6€. Biletinizi online olarak terravision.eu adresinden alabilirsiniz. (Biletinizi kağıda yazdırmanız gerekiyor. Telefondan gösterilen biletler kabul olmuyor!)

İkinci bir seçenek ise trenle Milano merkeze ulaşmak. Trenler Terminal 1’den kalkıyor. Eğer Terminal 2’ye inerseniz, Terminal 1’e ücretsiz servislerle hemen ulaşabilirsiniz. Tren saatleri ve ücretleri hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Malpensa Havaalanından taksiyle şehir merkezine ulaşımın ücreti ise ortalama 90€

Milano Linate Havaalanı

Linate Havaalanı, Milano merkezden yaklaşık 10 km uzaklıkta. Yılda yaklaşık 10 milyon kişi tarafından kullanılan bu uluslararası havalimanına henüz Türkiye’den uçuş yok.

Ancak biz yine de Linate havaalanından şehir merkezine ulaşım seçeneklerini aktarıyoruz.

Milano Linate Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Linate Havaalanından şehir merkezine kalkan otobüsler hemen çıkış kapısının karşısında yer almaktadır. Yarım saatte bir kalkan bu otobüsleri kullanmanın ücreti 5€.

İlk otobüs saat sabah 06:00’da başlarken son otobüs gece 11:45’te.

Linate Havaalanından taksiyle şehir merkezine ulaşımın ücreti ise ortalama 20€.

Şehir merkezine ulaştıktan sonra, şehir içi ulaşım hakkında detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa Milano Şehir İçi Ulaşım yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Milano gezilecek yerler yazımız da ilginizi çekebilir.

Milano’da Konaklama

Milano havaalanından transferle ulaşacağınız yer Central FS yani Milano Merkez İstasyondur. Burası ulaşımın kalbi olduğundan konaklama için ideal. Ayrıca Duomo ve Navigli bölgelerini de konaklamak için seçebilirsiniz.

Otel tavsiyeleri ve konaklama hakkında daha fazla bilgi için Milano’da Nerede Kalınır yazımızı okuyabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here