Ana sayfa Fransa Paris Montmartre Tepesi

Montmartre Tepesi

709
0
PAYLAŞ
montmartre
Montmartre Tepesi

Günlük olarak binlerce turistin ziyaret ettiği Montmartre Tepesi, gösterilen bu ilgiyi sonuna kadar hak eden bir tepedir. Paris’teki tatiliniz süresince, en azından bir gününüzü bu mükemmel noktada geçirebilir, en keyifli anlarınızı yaşayabilirsiniz. Paris’in en yüksek noktasını oluşturmasıyla ünlü olan bu tepeden, özellikle gece manzarasını mükemmel biçimde yakalayabilirsiniz. Fakat sadece manzara için bu kadar yol gidilmez diyenlere özel olarak; canlı eşsiz bir ortam, daracık oldukça sevimli sokaklarda sıkışmış dükkanlar, oldukça kaliteli ve neşe dolu insanlarla birlikte vakitler geçirebilirsiniz. Bunun yanı sıra, Sacre Coeur Bazilikası’nı da bu tepede ziyaret edebilirsiniz.

Ulaşım konusunda da birçok şansınız bulunmaktadır. İster taksi ile isterseniz Pigalle’den veya Anvers’ten yürüme yoluyla çıkabilirsiniz. Sokaklar boyunca uzanan kafelerde istediğiniz gibi yiyip içebileceğiniz sayısız lezzette ürüne ulaşabileceğiniz gibi, yol boyunca sizi takip edecek olan butikler ve eşsiz hediyelik eşyaları barındıran dükkanlara da kavuşabilirsiniz. En tepeye çıktığınız zaman, Paris’in hiçbir yerde göremeyeceğiniz bir şekilde izleyip, en iyi şekilde manzaranın tadına doyabilirsiniz. Aşağıda sizi mükemmel lezzetlerle bekleyen eşsiz restorantlar, Fransız mutfağından mükemmel parçalar sunulacaktır.

Paris’in en yüksek noktası olmasına rağmen, rakımı 130 metre civarında seyreden Montmatre, aynı zamanda; Jean-Pierre Jeunet’in ödül almış olan filmi olan Le Fabuleux Destin d’Amelia Poulain ‘e de ev sahipliği yapmıştır. Tepedeki mahallede yer alan ressamlara, mükemmel biçimde portrelerinizi çizdirebileceğiniz gibi, birçok ressamında burada eşsiz resimler meydana koyduğu bir gerçektir.

Montmartre ‘de çalışmış olan ünlü ressamlar arasında Pablo Picasso gibi dünyaya mal olmuş ressamlarda yer almaktadır. Kafanızı dinlemek, eşsiz zamanlar geçirmek ve mükemmel manzara eşliğinde Paris’in tadını çıkartmak istediğiniz zamanlarda, daha iyisini bulamazsınız. Dilediğiniz şekilde sorunsuzca ulaşım ve yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı da yerine getirebileceğiniz bu manzarası harika mekanda, kendinize mükemmel bir iyilik yaparak, vaktinizi olumlu yönde tüketebilirsiniz.

App_indir_banner_mobil

Bir gün Paris gezintisi yapmayı planlarsanız, kesinlikle bu noktaya uğradan geriye gelmemelisiniz. Yoksa oldukça fazla üzülebilirsiniz. Paris’e bu noktadan başka bir yerde net ve kaliteli biçimde görme şansına erişemeyeceğiniz gibi; hayatınızda farklı bir nokta olarak kazınacağından da emin olabilirsiniz.

Montmartre Ziyaret Bilgileri

Montmartre tepesine giden treni kullanım ücreti 6€. Yaklaşık 40 dakika süren bu tren gezisiyle tepeyi tamamen gezebiliyorsunuz. Bilet tek kullanımlık değil, isterseniz tekrar kullanma imkanınız var.

Montmartre’ye Nasıl Gidilir?

Montmartre Tepesi’ ni Montmartre Treni (Little Train of Montmartre) ile ulaşıp, tepede trenle gezebilirsiniz. Ayrıca tepeye birçok turizm acentası turlar düzenliyor. İsterseniz tepeye toplu taşıma (metro+füniküler) ile veya -yine her zaman ki gibi önerimiz- merdivenleri çıkarak ve sokakları keşfederek ulaşabilirsiniz.

ucakbileti_sorgula (1)

Paris gezilecek yerler yazısına dönüp diğer yerleri keşfetmeye devam edebilirsiniz!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here