Ana sayfa Macaristan Budapeşte New York Cafe, Budapeşte

New York Cafe, Budapeşte

1052
0
PAYLAŞ
new york cafe budapeste
New York Cafe, Budapeşte

Eğer Budapeşte’yi daha önce ziyaret etmiş olan arkadaşlarınız varsa New York Cafe isminin sizde çağrı yaratma olasılığı oldukça yüksek. Budapeşte ziyaretinin ardından sosyal medyada paylaşılan o gösterişli mimariye sahip olan, şatafatlı kafe burası işte.

Tarihi yapısının bozulmadığı muhteşem bir hizmet sunulan cafede akşam yemeği veya yemek üzeri tatlı & kahve yapabilirsiniz.

New York Cafe Nerede?

Adres: 1073 Budapest Erzsébet krt. 9-11.

Konum olarak Wesselényi utca’da bulunan New York Cafe’ye ulaşım oldukça kolay. Budapeşte’nin meşhur 24 saat çalışan 4-6 tramvayına yakın bir yerde konaklıyorsanız, tramvaya binip Wesselényi utca durağında inmeniz yeterli. Eğer metroyu kullanacaksanız, metro haritasında kırmızı renk ile temsil edilen M2 metrosuna binip Blaha Lujza Tér durağında inebilirsiniz. Hangi seçeneği tercih ederseniz edin yaklaşık 2 dakika yürüdükten sonra Boscolo Hotel’in içinde yer alan New York Cafe’yi göreceksiniz.

App_indir_banner_mobil

New York Cafe Hakkında Bilgi ve Fiyatlar

New York Cafe’yi rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri oldukça ihtişamlı olan mimarisi. İçeriye girdiğinizde gözleriniz Kraliçe Elizabeth’i bile arayabilir. Orijinal dokusu göz önünde bulundurularak restore edildiği için tarihi dokusunu muhafaza etmesi büyük bir avantaj. Bunun yanı sıra damak tadınıza düşkünseniz New York Cafe’nin zengin menüsünün sizi çok mutlu edeceğine eminim. New York Cafe’nin Michelin tarafından tavsiye edilen kafeler arasında bulunduğunu düşünürsek ziyaret öncesi bütçenizi ona göre ayarlamakta fayda olacağını düşünüyorum. Ana yemeklerin fiyatı 22 euro (6.600 forint) ve 29 euro (8.700 forint) arasında değişiyor. Meşhur Gulaş çorbasını içmek isterseniz de 9 euro’yu (2700 forint) gözden çıkarmakta fayda var. İstanbul’da ki lüks mekanlarla fiyat karşılaştırması yaptığımızda kafa kafaya olduğunu söylemek mümkün. Ekstra olarak Ambiyans, hizmet ve performans olarak çok daha pozitif bir izlenime sahip olacağınıza eminim. Budapeşte’de yer alan çoğu kafe/restaurant gibi New York Cafe de menü konusunda şeffaf bir tutuma sahip. İnternet sitesinden menüde yer alan tüm yiyecek ve içecekleri detaylı bir şekilde inceleyip fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylece bulaşığa kalma olasılığınız da ortadan kalkmış olur. 🙂 Menü için http://www.newyorkcafe.hu/menu.html

Yurt dışı gezileri belirli bir bütçe planlaması dahilinde yapılıyor buna bağlı olarak da önceliklerinizin değişmesi mümkün. Özellikle öğrenci gezginlerin yemeği daha geri planda bırakıp publara ve gece kulüplerine yoğunluk verdiğini tahmin etmek zor değil. Bu yüzden yemek yemek yerine kahve veya özel meyve çaylarından içerek bu ambiyansı yerinde tecrübe etmeniz mümkün. Size şimdiden afiyet olsun!

New York Cafe ziyaretinizden sonra Budapeşte gezilecek yerler yazımız ilginizi çekebilir.

ucakbileti_sorgula (1)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here