Ana sayfa Şehirler Avrupa Paris Gece Hayatı

Paris Gece Hayatı

1584
1
PAYLAŞ
paris gece hayatı

Paris’te gece yarısından sonra şehir biraz sakin bir havaya bürünse de gece hayatı asla durmak bilmiyor. Paha biçilemez eğlenceler yaşamak istiyorsanız yüksek fiyatlarla karşılaşma ihtimaliniz oldukça fazla. Paris‘te gece dışarı çıkmadan önce bilmeniz gereken bir diğer konu ise face control. Çoğu gece kulübü veya restoran girişte sizin ne giydiğinizi kontrol ediyor. Eğer mekanın üslubuna göre giyinmediğiniz tespit edilirse sizi içeri almıyorlar. Bu yüzden biraz şık giyinmeniz gerekecek. Bilmediğiniz gece kulüplerini denemek ayrı bir risk. Güvenlik sorunları yaşamamak için aşağıdaki belirttiğimiz bölgelerde yer alan gece kulüplerini ve barları tercih etmenizi öneriyorum.

Bastille Bölgesi ve Mekanlar

Bastille bölgesi Paris’te gece hayatı denildiği zaman akla gelen ilk yer. Sayısız bar ve gece kulübü bulunan bu bölge her zaman kalabalık. Sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence durmuyor. Daha çok genç kesim burayı tercih ediyor. Caddenin kalabalıklığı ve ışıklar sizi büyüleyecek. Bastille’de kesinlikle gitmenizi önerdiğimiz mekanlar:

Barrio Latina: En bilindik gece kulübü. Tam 4 katlı ve her katında farklı tarzda müzik çalıyor. Giriş ücreti 20 Euro.

Buddha Bar: İsminden de anlaşılacağı üzere içerde Buda büstlerinin yer aldığı, harika dekora sahip mekan. Pek gece kulübü havası olmasa da ortamı gayet iyi.

App_indir_banner_mobil

Duplex: Öğrencilerin vazgeçilmez mekanı. Salı günleri tüm öğrenciler burada buluşuyor. Ayrıca uluslarası öğrenciler için gece 00:00’a kadar giriş ücreti yok. Çok katlıdır. Harika müzikler ve fazlası için kesinlikle tavsiye edilir.

Champs-Elysees ve Mekanlar

Şanzelize caddesinin çevresinde ve caddede bulunan gece kulüplerinin neredeyse tamamında face control uygulaması var. Ayrıca clublar beklediğinizden çok daha pahalı. Queen Club, Le Club 79, Black Calavados tercih edilebilir mekanlar.

Pigalle Bölgesi ve Mekanlar

Pigalle bölgesi striptiz clublar, sex shoplar ve fazlasıyla ünlü bölgedir. Gece kulüplerinde erotizm her zaman ön plana çıkar. Aynı şekilde bölgede bulunan saunalarda da durum aynıdır. Ancak eğlence anlayışı gerçekten çok farklı. Bölgede bulunan en önemli mekanlar ise:

ucakbileti_sorgula (1)

Moulin Rouge: Büyük ihtimal daha önce fotoğraflarını gördüğünüz bu yapıda harika showlar düzenleniyor. Dansçı kızların harika uyumu ve erotizmi sanata çeviriş halini görmek istiyorsanız kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Giriş biletleri 100-200€ civarında.

Le Lido: Moulin Rouge’a benzer konsepte sahip mekan. Yine sunulan dans şovları sizi çok etkileyecek. Sahne bir anda alevlerle kaplanıyor, bir anda havuz oluyor, bir anda buz pisti. Dans ise asla durmuyor! Giriş bileti ücreti 100€’dan başlıyor.

Bonus: Paris Erotizm Müzesi (Musée de l’Erotisme de Paris)

Erotizme ait eserler, heykeller ve resimlerin yer aldığı bu müze 7 katlı. Farklı bir anı için ziyaret edebilirsiniz.

1 YORUM

  1. Pigalle daki mekanların çoğu kuzey afeikalıların elinde. Show izleyeceğinizi sanarak girersiniz. Kadınlar anında kucagınıza oturur o sizi okşarken arkasındaki sehpaya uzun ve gösterişli bir bardak gelmiźtir bile. 20 euro sizi biranız onun içkisi 100 euro. Itiraz ederseniz masaya anında buz kovasında şampanya gelir yeni adisyonunuz 750 eurodur. Diliniz de yetersizse gecmiş ola.Atlamaya gittiğiniz mekan size fena atlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here