Ana sayfa Şehirler Avrupa Plaza de Cibeles Meydanı, Madrid

Plaza de Cibeles Meydanı, Madrid

425
0
PAYLAŞ
Plaza de Cibeles

Madrid’in ünü ülke sınırlarını aşan yerlerinden birisi de Plaza de Cibeles’tir. Büyük bir meydan olan Plaza de Cibeles, pek çok aktivitede de buluşma noktası olarak kullanılmaktadır. Merkezi bir yerde olması sebebiyle günlük kullanımların da oldukça yoğun olduğu merkez, bu bakımdan canlı ve aktif bir yapıdadır. Alan çevresinde de ziyaretçilerin çok olması sebebiyle turistik pek çok yapı bulunuyor. Bu açıdan Plaza de Cibeles’e gidildiğinde çevredeki mekanlardan da alışveriş yapabilir ya da bir kahvelik kendinize izin verebilirsiniz.

Plaza de Cibeles’te önemli eserlerden birisi Kibele Çeşmesi. 18. Yüzyıla tarihlenen bu eser, kişilerin mutlaka görmesi gereken yerler arasında. Aynı zamanda Roma’ya kadar uzanan tarihi ile tarihin izlerini taşır. Meydanda en çok dikkat çeken yapılardan bir diğeri ise Kibele Sarayı’dır.

Kibele Sarayı

Orijinal adı Palacio de Comunicaciones olan yapı, saray olarak kullanıldığı için oldukça farklı bölümlerden oluşur. Aynı zamanda mimarisiyle de oldukça etkileyici. Üstelik buradaki yapıların en önemli ortak özelliklerinden birisi de bahçelerine verilen özel ilgidir. Turistik bölgeler olduğu için yerel yönetimler tarafından özel bir ilgi gösterilen bahçeleri yılın her mevsimi canlı ve renkli. Bu bakımdan bahçedeki banklara oturarak dahi bu tarihi bölgelerin keyfini çıkarmanız mümkün.

Pek çok kişinin bu bölgede çektiği fotoğraflar, internette dolaşır. Bu yüzden Plaza de Cibeles’i sosyal medyada veya interette görmüş olma olasılığınız çok yüksek.

App_indir_banner_mobil

Kibele Sarayı Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Plaza de Cibeles’i ziyaret etmek isteyen kişilerin hafta içi 08.30 ile 21.30 arasında burayı ziyaret etmesine izin verilmektedir. Pazar günleri kapalı olduğu gibi Cuma günleri de sadece 14.00’a kadar ziyaret edilebiliyor.

Girişler ücretsiz olduğu için Madrid gezilerinizde buraya mutlaka uğramalısınız.

Plaza de Cibeles’e Nasıl Gidilir?

ucakbileti_sorgula (1)

Plaza de Cibeles, Madrid adresini verdiğiniz zaman istediğiniz her yerden bu bölgeye ulaşabilmeniz mümkün. Taksi ya da kendi araçlarınız ile gideceğiniz zamanlarda çevredeki otoparkları da kullanabilirsiniz. Fakat bu sorunları yaşamak istemiyorsanız eğer metroyu kullanabilirsiniz. Plaza de Cibeles’e gitmek için Banco de Espana durağında inmeniz yeterli.

Madrid gezilecek yerler yazımızda şehirde diğer görülmesi gereken yerleri keşfetmeye devam edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here