Ana sayfa Şehirler Avrupa Plaza de Toros – Las Ventas (Boğa Güreşi Arenası)

Plaza de Toros – Las Ventas (Boğa Güreşi Arenası)

511
0
PAYLAŞ
plaza-de-toros

Plaza de Toros’un tam adı Plaza de Toros de Las Ventas’tır. İspanya’da boğa güreşlerine karşı özel bir ilgi odluğu için bu güreşlerin yapıldığı arenaların sayısı da oldukça fazladır. Yılın belirli dönemlerinde gerçekleştirilen etkinliklere binlerce seyirci katılırken, bölgedeki en önemli arenalardan birisi de Plaza de Toros olmaktadır. Bu arena öylesine büyüktür ki tek bir etkinlikte 25 bin kişinin aynı zamanda arenada olabilmesi mümkündür. Bu bakımdan önemli etkinlikler genelde burada yapılmaktadır.

İspanyolların en meşhur geleneğinin gerçekleştiği en büyük ve popüler arenası Las Ventas, Madrid için oldukça önemli bir yapıt.

1931 yılında yapımı tamamlandıktan sonar aktif bir şekilde kullanılmaya başlanan Plaza de Toros, İspanya mimarisinden biraz uzaktır. Mimar ve dönem şartlarında verilen kararlar doğrultusunda daha çok oryantalist bir mimari tercih edilmiş ve bu bakımdan Plaza de Toros farklı bir şekilde inşa edilmiştir.

İspanyolların boğa güreşi kültürünün en önemli yapıtı Plaza de Toros mutlaka Madrid gezilecek yerler listenizde yer almalı.

App_indir_banner_mobil

Heyecan Mart’ta Başlıyor!

Plaza de Toros’un en aktif olduğu dönemler Mart ayı itibari ile başlar. Mart ayında startın verildiği boğa güreşleri, belirli günlerde Aralık ayına kadar devam eder ve bu süre boyunca bölgeye dünya genelinden milyonlarca kişi gelerek bu arenadaki gösterilere tanıklık eder. Pazar günleri kapalı olan Plaza de Toros, aynı zamanda tatil günlerinde de kullanılmaz. Mart ve Aralık ayları arasında aynı zamanda farklı etkinlikler de burada düzenlenmektedir.

Plaza de Toros için özel bir web sitesi hazırlandığı gibi arena ile ilgili tüm detaylar ve özellikle etkinlikler buradan duyurulmaktadır. Bu yüzden arenaya ve boğa güreşlerine ilgi duyan kişilerin büyük bir bölümü web sitesi üzerinden etkinlikleri takip eder. Aynı zamanda sosyal medya hesaplarının da aktif olarak kullanılması iletişim ve arenadaki etkinlikler hakkında bilgi alınmasını kolaylaştırmaktadır. Online bilet almak veya bilgiler için resmi siteye http://lasventastour.com/en/ adresinden ulaşabilirsiniz.

ucakbileti_sorgula (1)

Las Ventas Arenası Nerede? Nasıl Gidilir?

Arenaya gitmek isteyenlerin navigasyon üzerinden Plaza de Toros de Las Ventas c/ Alcalá, 237, 28028 adresine erişim sağlaması yeterli olacaktır. Metro ile ulaşmak isteyen kişiler ise Ventas metro durağını kullanmalıdır. Ventas metro durağından çıkış yaptığınızda devasa Plaza de Toros arenası hemen karşınızda olacak.

Giriş Ücretleri

Giriş konusunda kişilerin tercih edeceği etkinliğe göre farklı bir bilet fiyatı ödemesi gerekecektir. Etkinliklerde minimum bilet fiyatları genelde 5 Euro olarak belirlendiği gibi bilet fiyatları etkinliğin önemine göre artmakta ve 150 Euro’ya kadar çıkabilmektedir. Tabi 5 Euro’luk biletlerden bulmak biraz zor, genellikle karşılaşacağınız bilet fiyatları 50-100 Euro arasında değişebilir.

Madrid gezi rehberi yazımıza giderek şehirle ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here