Ana sayfa Şehirler Avrupa Porto Gece Hayatı

Porto Gece Hayatı

773
0
PAYLAŞ
portoda gece hayati

Porto’da gece hayatı da oldukça hareketli. Galeria de Paris olarak adlandırılan bölgeye giderseniz gece kulüplerinin bulunduğu sokaklara erişebilirsiniz. Genç nüfusun %90’ı bu bölgede eğleniyor. Cuma ve Cumartesi geceleri adım atacak yer bulamayabilirsiniz. Porto‘da öğrenciler genellikle Adega Leonor diye tabir edilen bir öğrenci buluşma noktasında toplanıyor. Parti öncesi burada eğlenmeye başlayan öğrenciler daha sonra gece kulüplerine dağılıyor. Bir çeşit pre-drink mekanı diyebiliriz.

Porto’da gece hayatının hareketli olduğu bölgelerden bir diğeri de Ribeira. Douro Nehri’nin hemen yanında yer alan bu bölgede birçok eğlence mekanı var. Renkli ve kalabalık sokaklarında güzel vakit geçirebilirsiniz. Özel etkinlikler nehir kenarında düzenleniyor. Yılbaşında veya diğer özel aktivitelerde nehir kenarında muhteşem şovlara ve havai fişek gösterilerine şahit olabilirsiniz.

Porto Gece Kulüpleri

Twin’s Foz: Porto’nun ilk ve en eski gece kulüplerinden olan Twin’s Foz, klasik bir tarza sahip. Klasik tarzından da anlaşılacağı üzere biraz lüks, fiyatlar da normal olarak yüksek.

Industria Club: Harika dekor edilmiş Industria Club’da gece hayatı daha hareketli. Elektro ve Raggae müzik tarzıyla harika etkinliklere ve eğlencelere ev sahipliği yapıyor. Foz bölgesinde yer almaktadır ve fiyatlar biraz daha uygundur.

App_indir_banner_mobil

Hard Club: Nehrin karşısındaki Gaia bölgesinde yer alan Hard Club konserleriyle meşhur. Oldukça büyük bir alana sahip bu gece kulübünün konser, club, bar gibi birçok alanı var.

Pitch Club: Daha çok öğrencilerin ve gençlerin takıldığı Pitch Club, modern yapısı ve elektronik müzik tarzıyla ilgi çekiyor. Aliados meydanında olması da konum olarak avantaj sağlıyor. Porto Gezilecek Yerler yazımızda Aliados Meydanı ve çevresi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Plano B Music Club: Galerias de Paris bölgesinde yer alan Plano B Music Club, samimi ortamıyla her gün tıklım tıklım. Bar ve club bölümleri olan bu mekanın fiyatları da oldukça uygun. Bazen sahne gösterileri olabiliyor, özel etkinliklerde giriş ücreti 5-10€ arasında değişebiliyor.

ucakbileti_sorgula (1)

Disco Swing: Her zaman kalabalık olan, öğrencilerin uğrak mekanı Disco Swing rock, punk ve diğer tarzlarda müzikler çalıyor. saat 20:00 – 06:00 arasında hizmet veren bu gece kulübünde fiyatlarda oldukça ucuz. En az harcama limiti 5€

Estado Novo: Atmosferiyle Portolular tarafından sıkça tercih edilen bir mekan. Sadece Perşembe’den Cumartesi gününe kadar 23:00 – 04:00 arasında hizmet veren mekanda ortalama harcayacağınız ücret 10-15 €. Burada Perşembe geceleri “kızlar gecesi” olarak bilinir.

Porto’da her ne kadar para birimi euro olsa da alkol oldukça ucuz. Marketlerde veya diğer alışveriş mekanlarında bira fiyatı 1€ civarında. Barlarda veya pub’larda ise 2€-3€ civarında güzel ve geleneksel biraları tadabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here