Reina Sofia Müzesi, Madrid
Madrid

Reina Sofia Müzesi, Madrid

Reina Sofia Müzesi, sanat gezilerini seven kişiler için ideal yerlerden biri. Madrid ile özleşen bu yer, pek çok önemli ve değerli sanat eserine ev sahipliği yapar. 18. Yüzyıldan beri kapılarını ziyaretçilerine açarken, yapılan son düzenlemeler ile birlikte çok daha işlevsel hale getirilmiştir. Şu anda The Reina Sofia Müzesi bünyesinde teşhir salonlarının ve sergilerin yanı sıra kütüphane ve konferans salonu bulunmaktadır. Kişiler müzeyi ziyaret etmenin yanı sıra kütüphaneyi kullanmak ya da yapılan konferanslara katılmak için de buraya gitmektedir.

Müze 4 katlı olduğu için oldukça farklı ve zengin bir arşive sahiptir. Bu bakımdan ziyaret etmek isteyenlerin oldukça uzun bir vakti buraya ayırması gerekiyor. Picasso başta olmak üzere Salvador Dali ve Jose Gutierrez Solana gibi pek çok önemli ismin eserleri müzede sergilenmektedir. Resimlerin yanı sıra kütüphanede de önemli, değerli kitaplar yer alır.

The Reina Sofia Müzesi’ne Nasıl Gidilir?

Bölgeye metro ile gitmek isteyenlerin Atocha metro istasyonunu kullanması gerekirken, Calle de Santa Isabel, 52, 28012 Madrid açık adresi üzerinden de kolay bir şekilde yürüyerek ya da aracınız ile müzeye erişim sağlayabilirsiniz.

Ziyaret Saatleri

Haftanın 4 günü açık olması sebebiyle ziyaretler oldukça kısıtlı. Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri saat 10.00 ile 21.00 arasında, Pazar günleri ise 10.00 ile 14.30 arasında ziyarete açıktır. Bu nedenle gitmeden önce mutlaka ziyaret saatinize göre bir tercih yapmanız gerekiyor.  1 Ocak, 6 Ocak, 2 Mayıs, 16 Mayıs, 9 Eylül, 24 Aralık, 25 Aralık ve 31 Aralık tarihlerinde müze ziyarete kapalı.

reina-sofia-muze

Giriş Ücreti

The Reina Sofia Müzesi’ne girişler ücretli olduğu için kişilerin gişeden bilet satın alması gerekmektedir. Girişlerde 28 Euro karşılığında her yeri gezmenize izin verilmektedir.  Sadece ana alanları görmek isteyenler ise 8€ karşılığında bilet alabilir. Aynı zamanda isteyen kişiler web sitesi üzerinden de rezervasyon yaptırarak bilet satın alabilmektedir.

Madrid’de bulunan müzeler arasında en çok ziyaret edilenlerden biri olan Reina Sofia Müzesi, mutlaka Madrid gezilecek yerler listenizde bulunmalı.

İpucu: Giriş bileti almak için uzun süre beklemek istemiyorsanız biletinizi online olarak http://www.museoreinasofia.es/en/visit/opening-hours-and-ticket-prices adresinden satın alabilirsiniz!

sinanys

Never stop exploring!

İlginizi Çekebilir

madrid rio

Madrid’de Görülmesi Gereken 10 Yer

gran via madrid

Madrid Gezi Rehberi

madrid gezilecek yerler

Madrid Gezilecek Yerler

puerta del sol meydan

Madrid’de Nerede Kalınır? Otel Tavsiyeleri

puerta del sol meydan

Puerta del Sol Meydanı, Madrid

Disqus shortname is required. Please click on me and enter it

LEAVE A COMMENT