Ana sayfa İspanya Madrid Reina Sofia Müzesi, Madrid

Reina Sofia Müzesi, Madrid

331
0
PAYLAŞ
reina-sofia-muze

Reina Sofia Müzesi, sanat gezilerini seven kişiler için ideal yerlerden biri. Madrid ile özleşen bu yer, pek çok önemli ve değerli sanat eserine ev sahipliği yapar. 18. Yüzyıldan beri kapılarını ziyaretçilerine açarken, yapılan son düzenlemeler ile birlikte çok daha işlevsel hale getirilmiştir. Şu anda The Reina Sofia Müzesi bünyesinde teşhir salonlarının ve sergilerin yanı sıra kütüphane ve konferans salonu bulunmaktadır. Kişiler müzeyi ziyaret etmenin yanı sıra kütüphaneyi kullanmak ya da yapılan konferanslara katılmak için de buraya gitmektedir.

Müze 4 katlı olduğu için oldukça farklı ve zengin bir arşive sahiptir. Bu bakımdan ziyaret etmek isteyenlerin oldukça uzun bir vakti buraya ayırması gerekiyor. Picasso başta olmak üzere Salvador Dali ve Jose Gutierrez Solana gibi pek çok önemli ismin eserleri müzede sergilenmektedir. Resimlerin yanı sıra kütüphanede de önemli, değerli kitaplar yer alır.

The Reina Sofia Müzesi’ne Nasıl Gidilir?

Bölgeye metro ile gitmek isteyenlerin Atocha metro istasyonunu kullanması gerekirken, Calle de Santa Isabel, 52, 28012 Madrid açık adresi üzerinden de kolay bir şekilde yürüyerek ya da aracınız ile müzeye erişim sağlayabilirsiniz.

App_indir_banner_mobil

Ziyaret Saatleri

Haftanın 4 günü açık olması sebebiyle ziyaretler oldukça kısıtlı. Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri saat 10.00 ile 21.00 arasında, Pazar günleri ise 10.00 ile 14.30 arasında ziyarete açıktır. Bu nedenle gitmeden önce mutlaka ziyaret saatinize göre bir tercih yapmanız gerekiyor.  1 Ocak, 6 Ocak, 2 Mayıs, 16 Mayıs, 9 Eylül, 24 Aralık, 25 Aralık ve 31 Aralık tarihlerinde müze ziyarete kapalı.

Giriş Ücreti

ucakbileti_sorgula (1)

The Reina Sofia Müzesi’ne girişler ücretli olduğu için kişilerin gişeden bilet satın alması gerekmektedir. Girişlerde 28 Euro karşılığında her yeri gezmenize izin verilmektedir.  Sadece ana alanları görmek isteyenler ise 8€ karşılığında bilet alabilir. Aynı zamanda isteyen kişiler web sitesi üzerinden de rezervasyon yaptırarak bilet satın alabilmektedir.

Madrid’de bulunan müzeler arasında en çok ziyaret edilenlerden biri olan Reina Sofia Müzesi, mutlaka Madrid gezilecek yerler listenizde bulunmalı.

İpucu: Giriş bileti almak için uzun süre beklemek istemiyorsanız biletinizi online olarak http://www.museoreinasofia.es/en/visit/opening-hours-and-ticket-prices adresinden satın alabilirsiniz!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here