Ana sayfa Hollanda Amsterdam Rembrandt Evi Müzesi, Amsterdam

Rembrandt Evi Müzesi, Amsterdam

734
0
PAYLAŞ
rembrandt-evi-muzesi

Rembrandt House Museum olarak adlandırılan ve Türkiye’de Rembrandt Evi Müzesi olarak bilinen müze, ünlü ressamın ne kadar önemli olduğunu ve neden unutulmadığını ziyaretçilerine her gün göstermektedir. 17. Yüzyılda yaşayan Rembrandt, dönemin en önemli ressamlarından birisi olarak kabul edilirken, hala Sanat Tarihi derslerine konu olmakta ve eserleri ile büyük bir ilgi görmektedir. 1900’lü yıllara kadar Rembrandt Evi Müzesi oluşturulmadığı için yapılan çalışmalar son yüzyıllarda gerçekleşmiştir. Hollanda Hükümeti tarafından alınan bir karar ile birlikte ancak 1906 yılında başlanan çalışmalar, 1909 yılı itibari ile tamamlanmış ve müze bu tarihten itibaren ziyaretçilere kapılarını açmıştır. Ayrıca müzenin hemen yanında bulunan bina günümüzde kongre merkezi olarak kullanılmaktadır.

Rembrandt Yaşam İzlerinden Rembrandt Evi Müzesi

Müzenin Rembrandt Evi Müzesi olarak adlandırılmasının en önemli sebebi ise bu evin, Rembrandt’ın kendi evi olmasıdır. Bu bakımdan müze için ressamın yaşadığı ev uygun görülmüş ve burasının hükümet desteği ile müze haline çevrilmesi ile birlikte Rembrandt Evi Müzesi yaşamaya başlamıştır. Müzede ressamın yaşamına dair her türlü detay yer almaktadır. Öyle ki tablolarında kullandığı boya fırçalarından karalamalarına kadar her şey itinalı bir şekilde korunmuş ve müzede yerini almıştır. Aynı zamanda müze, Hollanda’daki 1600’lü yılların yaşam tarzının da yansıtılması açısından önemlidir.

Sanatseverler için harika bir deneyim olabilecek bu müzeyi mutlaka Amsterdam gezilecek yerler listenize eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Rembrandt Evi Müzesi Giriş Ücreti

Bilet alınarak ücretli bir şekilde giriş yapılabilen Rembrandt Evi Müzesi için kişilerin aynı zamanda online olarak bilet satın alması gerekmektedir. Girişte herhangi bir bilet satış noktası olmadığı için kişilerin online bilet almaması halinde ziyaret de gerçekleşmeyecektir. Aynı zamanda kişiler bilet aldıktan sonra biletini yazıcı vasıtasıyla çıkartması ve girişte göstermesi gerekir. Müze biletleri 13 Euro’dan satılmaktadır. 18 yaşının altındaki çocuklar için ise 4 Euro’luk bilet satın alınması gerekir. 6 yaş altından ise ücret alınmamaktadır. Müze kartı ya da I Amsterdam City kartı olan kişiler müzeyi ücretsiz bir şekilde gezebilmektedir. Bu tür durumlarda kartın gösterilmesi yeterlidir.

App_indir_banner_mobil

Rembrandt Evi Müzesi E-Dükkan

Rembrandt Evi Müzesi’ne gidemeyen kişiler için aynı zamanda online olarak alışveriş bölümü de oluşturulmuştur. Rembrandt’ın en önemli eserlerinin kopyalarını ya da Puzzle olarak hazırlanan özel çalışmalarını internet üzerinden de satın alabilirsiniz.

Rembrandt Evi Müzesi’ne Nasıl Gidilir?

ucakbileti_sorgula (1)

Amsterdam’ın çok merkezi bir yerinde bulunan müzeye ulaşım bu açıdan kolaydır. Metro ile gelecek kişilerin Nieuwmarkt İstasyonu’nda inmesi ve Hoogstraat çıkışını kullanması gerekmektedir. Müzeye trenle gitmek isteyenlerin ise Amsterdam Merkez İstasyon’unda inmesi ve yaklaşık 15 dakika kadar müzeye yürümesi gerekir. Bölgeye kendi araçları ile gelecek kişilerin ise Amsterdam merkezinden yol tabelaları yardımı ile kolay bir şekilde erişim sağlaması mümkündür. Jodenbreestraat bölgesine gidilmesi yeterlidir. Ayrıca kişilerin araç parkı konusunda da müze yakınındaki Muziektheater, Stadhuis ya da Valkenburgerstraat otoparklarından birisini kullanması gerekir. Müze ziyaret saatleri ise 10.00 ile 18.00 arasındadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here