Ana sayfa Şehirler Avrupa Retiro Park, Madrid

Retiro Park, Madrid

410
0
PAYLAŞ
retiro-park

Retiro Park Hakkında Bilgi

125 hektarlık bir alana kurulu olan Retiro Park, devasa boyutları oldukça etkileyici ve büyüktür. Park içerisinde 15 bin ağaç olduğu ifade edilmektedir. Üstelik ağaçlandırma ve bakım çalışmaları da yıl boyunca sürdürülür. Madrid‘in en büyük parkı olmakla birlikte en popüler turistik noktalarından biridir.

Retiro Park’ta Neler Yapılır?

Retiro Park geniş olduğu gibi pek çok farklı etkinliğe de imkan sağlar. Retiro Park’a gittiğinizde bot kiralayabilir, bisiklet kiralayabilir, kafeler oturarak park keyfi sürebilir, koşu parkurunda koşabilir, rehberler eşliğinde parkı dolaşabilir, balık alanında balık tutabilir ve piknik bölümünde ise ailenizle veya arkadaşlarınızla piknik yapabilirsiniz. İspanyol aileler genelde Pazar günlerini Retiro Park ziyaretine ayırmaktadır.

App_indir_banner_mobil

Bu etkinliklerin yanı sıra görülmesi gereken bazı önemli eserler de Retiro Park içerisindedir. El Angel Caido adlı heykel ve IV. Felipe Sarayı gezilebilecek önemli yerlerdendir. Ayrıca iki farklı sanat galerisi de sürekli ziyarete açık durumdadır.

Bu yüzden Retiro’yu sadece park gezisi olarak görmemelisiniz. Oldukça büyük olması ile farklı etkinlikler yapabileceğiniz ve keyifli bir gün geçirebileceğiniz yerlerden olan Retiro Park, kesinlikle Madrid Gezilecek Yerler listenizde olmalı.

Retiro Park’a Nasıl Gidilir?

ucakbileti_sorgula (1)

Retiro Park’a gitmek isteyen kişilerin Plazade la Independencia, 728014 adresini kullanması yeterli olacaktır. Yabancı ülkelerdeki adres sistemi daha başarılı olduğu için navigasyon ya da akıllı telefonlardaki uygulamalar üzerinden kolay bir şekilde bölgeye erişim sağlanabilir. Parka metro ile gitmek isteyenlerin ise Retiro (L2) durağını kullanması gerekmektedir. En kolay ulaşım ise otobüslerle sağlanmaktadır. Retiro Park merkezi bir yerde olduğu için pek çok otobüs buradan geçer ve bu sayede kişiler saat sorunu yaşamadan da otobüs ile parka gidebilir. Retiro Park’ı için kullanılabilecek otobüsler ise 1, 2, 9, 14, 15, 19, 20, 26, 28, 32, 51, 52, 61, 63, 74, 146, 152, 202, C’dir.

Girişlerde ücret alınmadığı için ücretsiz bir şekilde Retiro Park ziyareti yapılabilmektedir.

Retiro Park Ziyaret Saatleri

Nisan ve Eylül ayları arasında sabah 06.00 itibari ile açılan park, 12.00’a kadar açık kalır. Ekim ile Mart ayları arasında ise kapanış saati 10.00’a çekilmektedir.

Retiro Park çevresi konaklamak için de oldukça ideal bir bölgedir. Bu çevrede bulunan otel tavsiyelerimizi Madrid’de Nerede Kalınır? yazımızda toparladık.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here