Ana sayfa Fransa Paris Şanzelize Caddesi (Champs-Elysees)

Şanzelize Caddesi (Champs-Elysees)

1948
0
PAYLAŞ
şanzelize caddesi

Aşk’ın şehri, masallardaki gibi güzel vakit geçirebileceğiniz Fransa, eşsiz yapılara sahip olmasının yanı sıra; özellikle başkent Paris’te yer alan yapılar ve özel eserler sayesinde, dünyadan geniş kitlelere hitap etmektedir. Paris, her ne kadar yapılarıyla ön plana çıksa da; Şanzelize Caddesi’nin şanı o yapıların gölgesinde kalmayacak kadar geniş.

Dünyada bilinen ve Paris’te yer alan Şanzelize Caddesi, dünyanın en bilindik ve en lüks caddesi olarak karşınıza çıkacaktır. Ayrıca her yıl milyonlarca turistin de ilgi odağı haline gelmektedir. 2 kilometre uzunluğa sahip olan cadde, 1667 yılında Louis XIV ‘nin bahçıvanının, yani Andre Le Notre ‘nin; Tuilleries Bahçesinin manzarasını genişletmek amacıyla yapılmasının ardından, geçen yıllarda da durmadan geliştirilmesi sonucunda günümüzdeki haline gelmiştir. Eşsiz ve görkemli bir görüntüye sahip olan Şanzelize Caddesi’nin bir ucunda Zafer Takı bulunmaktadır. Yol boyunca ilerleyip, Zafer Takı’na ulaştıktan sonra seyir terasına çıkmanızla birlikte, benzeri az görülecek olan bir manzarayla karşılaşabilirsiniz. Şanzelize Caddesi’nin eşsiz görüntüsüyle birlikte, diğer ucunda ise; Paris’in en ünlü meydanlarından olan Concorde’ye uzanmaktadır.

Fransa’ya, özellikle Paris’e gittiğiniz zaman ziyaret etmeniz gereken; kesinlikle atmamalarınız gereken bir cadde olan Şanzelize Caddesi, şuanda üzerinde en lüks moda markalarının mağazalarına, yine lüks kafe ve restorantlara, sinema ve turistik eşya satan mağazalara da ev sahipliği yapmaktadır.

Fransa’nın ve Paris’in en önemli tarihleri, kutlamaları ve toplanmalarının yapıldığı alan ise; yine Şanzelize Caddesi’dir. Bu yönüyle de, daima yoğun ve elit kesimden oluşmaktadır. Bunlara örnek olarak; Tour de France bisiklet yarışı, yılbaşı kutlamaları, Fransız ulusunun doğuşunu simgeleyen Bastille günün gibi önemli günleri de bu caddedeki kutlamalara örnek olarak gösterebiliriz.

App_indir_banner_mobil

Son olarak, Şanzeline Caddesi üzerinde boydan boya uzanan kestane ağaçları sayesinde de, caddeye farklı bir hava katılmaktadır. Yolunuz Paris’e düşerse; kesinlikle gezmeniz ve görmeniz gereken bir yer olarak listenize kaydetmeniz gereken Şanzeline Caddesi, mükemmel bir tarih ve eşsiz bir görsel şöleni sizlerle buluşturacaktır.

Ziyaret/Adres Bilgisi

Adres: Avenue des Champs-Elysees

ucakbileti_sorgula (1)

Metro: 1,8 ve 12 numaralı hatlar ile Concorde durağında inerek ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here