Ana sayfa Seyahat İpuçları Seyahatseverlere Filmler

Seyahatseverlere Filmler

137
0
PAYLAŞ

Gittiğiniz ya da gitmek istediğiniz şehirlerin atmosferini harika bir biçimde yansıtan filmleri listeledik. Seçim yaparken, o şehirlerle beraber ilk akla gelen filmlerin yerine bağımsız ya da az duyulmuş seyahatseverlere özel filmleri seçmeye çabaladık.

Seyahatseverlerin Seveceği Filmler

Victoria (2015) / Berlin 

Fatih Akın filmlerinde de Berlin havasını alabilecek olsanız da, bu film bir başka. Film hiç kesmeden tek seferde çekiliyor ve senaryo sadece 27 sayfa. Bu nedenledir ki, Berlinale’de olay yaratmış ve Berlin’de düzenli olarak farklı mekanlarda gösterilmeye devam ediyor. Bir soygun gecesinin anlatıldığı filmin temposu hiç düşmüyor, soluksuz izleyeceksiniz.

Olayların geçtiği Berlin Mitte yazımızı şuradan okuyabilirsiniz.

App_indir_banner_mobil

Yönetmen: Sebastian Schipper     Süre: 2 saat 18 dakika    Imdb puanı: 7.7/ 10

In Bruges (2008)/ Brugge

İki kiralık katil patronlarının emri üzerine iki haftalığına Brugge’a gelir ve olaylar gelişir. Brugge’un kış aylarındaki manzaralarına tanık olacaksınız.  Daha sonra’da Brugge’da gezilecek yerler ve ne yenir yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Yönetmen: Martin McDonagh       Süre: 1 saat 47 dakika     Imdb puanı: 8.0/ 10

ucakbileti_sorgula (1)

Vicky, Christina, Barcelona (2008) / Barcelona 

Woody Allen’ın çektiği başrollerini Javier Bardem, Scarlett Johansson, Penelope Cruz ve Rebecca Hall’un paylaştığı bu ateşli Barselona filmi bir defadan fazla izlenmeyi hak ediyor. Ayrıca filmin müzikleri de eskimeksizin dinlenesi. Barselona gezi rehberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Yönetmen: Woody Allen       Süre: 1 saat 36 dakika     Imdb puanı: 7.2/ 10

Only Lovers Left Alive (2013) / Tanca 

Jim Jarmusch bize bir vampir aşkı seyrettiyor ama bildiğiniz gibi değil. Bilgisayarımın demirbaşı olan ve artık kaç defa izlediğimi bilmediğim filmde, başrollerde Tim Hiddleston ve Tilda Swinton var. Filmin daha ağırbaşlı kısmı Detroit’te geçiyor, daha hayata bağlı hareketli kısmı ise Tanca sokaklarında. Tanca Fas’ın kuzeyinde bulunan bir Akdeniz kenti.

Yönetmen: Jim Jarmusch    Süre: 2 saat 3 dakika   Imdb puanı: 7.3/ 10

Jasmine Hamdan’ın Tanca’daki performansı:

Taxi Tehran (2015) / Tahran

İran bir kapalı kutu. Kutuyu açmaya çalışanlar da çoğunlukla cezalandırılıyor. Bunlardan biri de taksiye atlayıp Tahran sokaklarında dolaşan yönetmen Jafar Panahi. Kendisi İran hükümeti tarafından film çekmekten men edildi. Yönetmenin taksisine atlayıp Tahran sokaklarında dolaşarak İran’daki sosyal değişime tanık olabilirsiniz.

Yönetmen: Jafar Panahi       Süre: 1 saat 22 dakika    Imdb puanı: 7.4/ 10

The Third Man (1949)/ Viyana

Amanda biraz gerilere gidip siyah beyaz görüntüler izlemek isterseniz bir önerimiz elbette kült film Casablanca olur. Ancak ona göre daha az bilinen bir başka hoş film de The third Man. Savaş sonrası Viyana sokaklarında dolaşıp bir cinayetin peşine düşeceksiniz.

otobusbileti_sorgula2

Yönetmen: Carol Reed      Süre: 1 saat 33 dakika      Imdb puanı: 8.3/ 10

New York, New York (1977) / New York

Başrollerde genç Liza Minelli ve Robert De Niro ve müzik. Şüphesiz New York’da geçen pek çok dizi ve film izledik, görüntülere çok aşinayız. Fakat müzikal severseniz bu harika müzikali izlerken çok keyif alacaksınız. New york gezi önerilerimizi şuradan okuyabilirsiniz.

Yönetmen: Martin Scorsese      Süre: 2 saat 23 dakika    Imdb puanı: 6.7/ 10

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here